Kolumny podłogowe

Rozmowy na luźno
Awatar użytkownika
Motyl
Kierowca
Posty: 586
Rejestracja: 26 gru 2011, 20:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: Kolumny podłogowe

Post autor: Motyl »

Scherzo 350 polecam, pomimo kilkunastu lat nadal dorównują dobrym nowym kolumną. Jedynie raz wymieniana piszczałka.

Awatar użytkownika
griszaa
Złomiarz
Posty: 10990
Rejestracja: 22 sie 2012, 04:52
Been thanked: 2 times

Re: Kolumny podłogowe

Post autor: griszaa »

Ja mam w silowni AUDIOMEGA .. jeszcze kawalerskie ... grajo fajnie ... stara dobra konstrukcja ... wymienilem tylko wysokie tony ... YO

Awatar użytkownika
barman_pl
Moderator
Posty: 9778
Rejestracja: 04 lip 2012, 19:24
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Kolumny podłogowe

Post autor: barman_pl »

Dorabiam nowe obudowy, kupuję średnie tony i zostawiam to co mam ;)
Budżetowo i na pewno dźwięk będzie taki jak mam od dawna :)

Awatar użytkownika
Arcidiablo
Kierowca
Posty: 3519
Rejestracja: 16 lut 2014, 11:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Kolumny podłogowe

Post autor: Arcidiablo »

Fajny temat żeby się podpiąć z małym problemem. Jakiś czas temu kupiłem amplituner Kenwood i kolumny Dragon Audio. Zajebiście to grało w tym zestawieniu, nawet kiedyś zorganizowałem Sylwestra i przy tym sprzęcie chałupa się trzęsła. Ostatnio jednak, nie wiem dlaczego sprzęt tak jakby stracił jaja. Dźwięk wydobywający się z kolum można porównać fo dźwięku z metalowego nocnika, bez basu i mocy. Kupiłem nawet parę dni temu subwoofer Yamahy, któty nadał lepsze brzmienie, lecz przy głośnym podbiciu słychać w dalszym ciągu nocnik. Zastanawiam się co mogło spowodować taki stan rzeczy, może padła końcówka mocy w amplitunerze ??
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
griszaa
Złomiarz
Posty: 10990
Rejestracja: 22 sie 2012, 04:52
Been thanked: 2 times

Re: Kolumny podłogowe

Post autor: griszaa »

Po 50 wszystko traci jaja :hehe SKS

Awatar użytkownika
Jorgus
Kierowca
Posty: 1743
Rejestracja: 12 mar 2013, 23:04
Has thanked: 1 time

Re: Kolumny podłogowe

Post autor: Jorgus »

Arturo mogłeś końcówki przypalić

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14533
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 22 times

Re: Kolumny podłogowe

Post autor: Sławek »

Nie jestem fachowcem od wzmacniaczy, ale jeżeli moc (głośność) się nie zmieniła, poza barwą, to winą najprawdopodobniej są kondensatory elektrolityczne które ze starości mogły się wylać lub zwyczajnie stracić swoje właściwości. Na układ basu mają bezpośredni wpływ kondensatory w zasilaczu, ich pojemność jest duża i ona w dużej mierze decyduje o głębokości basu. A ponieważ one mają najcięższe warunki pracy z uwagi na temperatury i obciążenia, to obstawiam tą właśnie przyczynę. Wymiana nie jest skomplikowana, drogo też specjalnie nie powinno być, choć dobre kondensatory pod audio potrafią kosztować kilkadziesiąt złotych za sztukę :)

Pozdr

Awatar użytkownika
Arcidiablo
Kierowca
Posty: 3519
Rejestracja: 16 lut 2014, 11:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Kolumny podłogowe

Post autor: Arcidiablo »

Rzeczywiście, Kenwood ma już parę dobrych lat na karku, tuż po zakupie użytkowany był często i intensywnie. W ostatnim czasie odkąd pracuję poza domem, włączany był sporadycznie więc ta zdalna diagnoza może być trafiona. Jutro zawinę go do bagażnika i pojadę do serwisu RTV. Sprzęcik jest fajny i szkoda zamieniać go na coś innego.

Awatar użytkownika
Arcidiablo
Kierowca
Posty: 3519
Rejestracja: 16 lut 2014, 11:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Kolumny podłogowe

Post autor: Arcidiablo »

http://www.hifitempel.de/DragonAudio-Dr ... echer.html
Ło, znalazłem nawet jeszcze stronkę gdzie sprzedają te kolumienki :) nawet w dużej przecenie

Awatar użytkownika
Arcidiablo
Kierowca
Posty: 3519
Rejestracja: 16 lut 2014, 11:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Kolumny podłogowe

Post autor: Arcidiablo »

Dzisiejsza wizyta w serwisie RTV. Po przedstawieniu mojego problemu, pan z serwisu powiedział krótko: ten sprzęt się nie psuje, coś jest nie tak w ustawieniach albo problem jest po stronie głośników. Ale proszę dowieźć pilota, bo w nim jest dostęp do wszystkich funkcji i ustawień. Po dostarczeniu pilota kazał mi zabrać Kenwooda informując że wszystko jest już ok. Błąd ustawień. Korzystając z dwóch dużych kolumn w trybie stero, subwoofer w ustawieniach musi być wyłączony :o ponieważ w przeciwnym wypadku kolumny całkowicie tracą bas za który odpowiedzialny jest subwoofer. Jeżeli odsłuch mamy w trybie 5.1, moc dźwięku rozkładana jest na wszystkie głośniki z możliwością regulacji mocy, lecz znacznie osłabiony od ustawienaia Stereo dla dwóch kolumn.
Reasumując, wszystko gra tak jak kiedyś, mury się trzęsą a Subwoofer Yamahy idzie pod młotek na Allegro ;)
Koszt naprawy - 0 PLN

ODPOWIEDZ