Jaki monitor ?

Rozmowy na luźno
Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14537
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 22 times

Jaki monitor ?

Post autor: Sławek »

Qrde, ponieważ na monitorze 19" ciężko mi się rysuje w Cad (chyba starość mnie dopada :D ) to wczoraj postanowiłem, że muszę sobie zmienić monitor na większy, czyli tak no nie wiem 24" ? większy ? :scratch
Pogrzebałem w necie i znalazłem dwie kategorie, LCD i LED. Mam tv samsunga z podświetleniem LED i jestem mega zadowolony ale nie wiem jak to się sprawuje w przypadku monitorów :nea
Doradźcie mi co kupić bo wypadłem z tematu, nie chciałbym wydać więcej niż 700 zł ;)

Pozdr

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9099
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Jaki monitor ?

Post autor: Drabek »

Ja mam lapka z podświetleniem led i jest różnica miedzy lcd ;)

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14537
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 22 times

Re: Jaki monitor ?

Post autor: Sławek »

Różnica to wiem, ale na korzyść której technologii ?

Awatar użytkownika
czubi
Kierowca
Posty: 1321
Rejestracja: 24 cze 2012, 21:04
Been thanked: 2 times

Re: Jaki monitor ?

Post autor: czubi »

IMHO w tej kasie to różnicy nie zobaczysz ;)

Technologia ta sama ino podświetlenie inne. Bierz Samsunga. Cena / jakość jest spoko i wygląda jak Dell. Kilka mam :)

Awatar użytkownika
barman_pl
Moderator
Posty: 9778
Rejestracja: 04 lip 2012, 19:24
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Jaki monitor ?

Post autor: barman_pl »

Napiszę podobnie jak czubi - w tej kasie to chyba tylko samsung będzie sensowny ;). Jeszcze można luknąć na NEC'a ale nie wiem czy znajdziesz do 7 stów ;)... W samsungu za tą kwotę będziesz miał 1920px, więc będzie duże pole robocze ;)

Pozdr.

Awatar użytkownika
Fischerr
Kierowca
Posty: 149
Rejestracja: 25 paź 2012, 19:27

Re: Jaki monitor ?

Post autor: Fischerr »

Mając takie zasoby gotówki ( do 600zł netto założyłem ), moim zdaniem można zwróć uwagę na:
- IIyamę serii E2382. Bardzo przyzwoite 2 modele 23 i 23,6 cala, różniące się jedynie wielkością plamki - przy identycznej cenie. Bardzo przyzwoity dynamiczny kontast. Niezłe, ale nie powalające kąty patrzenia 160/160 stopni.
- Dell nic sobą w tej cenie nie reprezentuje
- jest ciekawy model LG - z matrycą IPS - 23" IPS237L, doskonałymi kątami 178/178 stopni, niebanalnym wyglądem i, co jest znakiem czasów - zamiast DVI - 2 wejścia HDMI
- jest i Samsung S24B300HL - 23cale z jednym HDMI i parametrami porównywalnymi z IIyamami.

Moim zdaniem - LG na tle pozostałych wybija się - ale Ty musisz zdecydować się :)

Awatar użytkownika
Maciek
Moderator
Posty: 3940
Rejestracja: 07 sty 2012, 21:21

Re: Jaki monitor ?

Post autor: Maciek »

Używam Samsunga P2270HD z tunerem i jestem mega zadowolony, Radek ma też ten model, komp, plejka, full HD i TV, tylko tego modelu już chyba nie dostaniesz.
Marysia na nim tłucze arkusze kalkulacyjne

Awatar użytkownika
Herbaciany
Kierowca
Posty: 1252
Rejestracja: 29 paź 2012, 16:50

Re: Jaki monitor ?

Post autor: Herbaciany »

Ja mam LG z matrycą ips 22"-LG W2220P.Wymiata i tyle :ok

Awatar użytkownika
Radek
Kierowca
Posty: 1131
Rejestracja: 20 sty 2012, 22:40
Been thanked: 1 time

Re: Jaki monitor ?

Post autor: Radek »

Maciek pisze:Używam Samsunga P2270HD z tunerem i jestem mega zadowolony, Radek ma też ten model, komp, plejka, full HD i TV, tylko tego modelu już chyba nie dostaniesz.
Marysia na nim tłucze arkusze kalkulacyjne
Dokładnie jak Maciek napisał, już chyba wszystko pod to podłączyłem jak to się mówi: "tańczy śpiewa i haftuje, daje dupy i gotuje" :ok

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14537
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 22 times

Re: Jaki monitor ?

Post autor: Sławek »

Dzięki chłopaki :ok wybór pomiedzy LG i Samsung, LG 19 mam teraz i jestem zadowolony, ale tym razem zdecydyje sie chyba na Samsunga bo tez mam dobre doswiadczenia z tv dla odmiany :)

ODPOWIEDZ