CAT D9T

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
griszaa
Złomiarz
Posty: 10990
Rejestracja: 22 sie 2012, 04:52
Been thanked: 2 times

Re: CAT D9T

Post autor: griszaa »

pieknie czayo a gaski raczej beda do wywalenia wiec sie nie przejmujemh pykaniem .... super

Awatar użytkownika
Radek
Kierowca
Posty: 1131
Rejestracja: 20 sty 2012, 22:40
Been thanked: 1 time

Re: CAT D9T

Post autor: Radek »

Pięknie K...! Pięknie K...! :brawo

Awatar użytkownika
Fifti
Kierowca
Posty: 1044
Rejestracja: 26 maja 2013, 21:12

Re: CAT D9T

Post autor: Fifti »

:brawo

Awatar użytkownika
Marcin
Kierowca
Posty: 1259
Rejestracja: 21 lip 2013, 22:32

Re: CAT D9T

Post autor: Marcin »

jakoś te gąski nie wzbudzają zaufania.. :nos

Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Posty: 1923
Rejestracja: 26 cze 2012, 12:00

Re: CAT D9T

Post autor: Tomek »

Będzie robił metalowe ;)

Awatar użytkownika
czayo
Kierowca
Posty: 929
Rejestracja: 17 wrz 2012, 14:37

Re: CAT D9T

Post autor: czayo »

Czas na update.

Spychacz ma się dobrze.

Po testach u Zipiego, wyszło że modelcrafty 1:200 ze standardowymi silnikami są do kitu (nie mają mocy). Po długich poszukiwaniach nowych serduszek, zmuszony byłem kupić silnik do przerobienia, bo pasującego bez przeróbek nie znalazłem :( (krótki ze względu na miejsce, kv w okolicach 1000 oraz ośka 3,17).
Znalzłem outrunnera Turnigy 1100kV, i gdyby nie ośka, byłby idealny. Ale zaryzykowałem że uda mi się ją przetoczyć, i kupiłem. Operacja się udała, pacjent przeżył i działa. Gwiżdże jak to outrunner, ale spychacz nabrał wigoru. Teraz czekam na drugi silnik i konkretne testy w terenie :)
P6301976_tn.jpg
A całość wygląda tak.

Siłowniki testowe, zamocowane byle jak, jak się sprawdzą, zamontuję je jakoś bardziej elegancko.
P6301975_tn.jpg
P6301980_tn.jpg
Przeróbkę przeszła też buda, bo ściąganie całości żeby się dostać do środka mi się nie uśmiechało, więc górę podzieliłem. Część na stałe połączyłem z podwoziem, a reszta jest zdejmowana.
P6301978_tn.jpg
No i najważniejszy/najgorszy temat. Hydro. Zawziąłem się na nie, i nie popuszczę. Po wielu przemyśleniach jak to zrobić, wykonałem prototyp pompy. Oczywiście jak na złość, zabrakło mi złota, więc wszystko z alu, ale docelowo zębatki i płytka na około nich będzie ze złota. Aha, wszystko własnej roboty. W ten weekend mam nadzieję na dokończenie pompy (muszę jeszcze wywiercić 4 kanały i zrobić uszczelnieni wałka), i mam nadzieję na testy. Wtedy będzie wiadomo czy to coś warte.

Na fotkach też silnik który będzie to napędzał. Zbiornik będzie połączony wężykami, więc będzie można go umieścić gdzie będzie potrzeba, oraz dać kształt jaki potrzeba. Poza tym zestaw łatwiej będzie upchnąć. Mam nadzieję :D
P6301991_tn.jpg
P6301988_tn.jpg
P6301985_tn.jpg
P6301984_tn.jpg
P6301981_tn.jpg
Najbliższe plany, wymiana drugiego silnika, testy jak jeździ na standardowych gąskach, oraz wymiana na metalowe (docelowe)/ Gąski będą z Rcbrmina, bo na własnej roboty brak czasu :(. No i najważniejsze. Hydro. Z napędem napewno muszę się wyrobić na Barmanię, a z hydro się okaże.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
griszaa
Złomiarz
Posty: 10990
Rejestracja: 22 sie 2012, 04:52
Been thanked: 2 times

Re: CAT D9T

Post autor: griszaa »

:brawo za postępy działaj działa z hydro !!

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7789
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 72 times

Re: CAT D9T

Post autor: Maciej »

Zapowiada się konkret Panie Marcinie, chapeau bas :england

Awatar użytkownika
Radzik
Kierowca
Posty: 4884
Rejestracja: 27 gru 2011, 21:45
Been thanked: 1 time

Re: CAT D9T

Post autor: Radzik »

Oj uwielbiam takie updejty w garażach :ok
Oby działał bo będzie miał zajęcie w Brzezinach ;)

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9753
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: CAT D9T

Post autor: Pawloosw »

O rzesz, jaka cicha woda, a tu pyk, spych na ukończeniu. :hehe
Pompa własnej produkcji - i to mi się podoba, stawiasz wysoko poprzeczkę. 3mam kciuki za pełen sukces. :ok

ODPOWIEDZ