SCANIA 10x6 Dźwig ramowy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Stepien
Kierowca
Posty: 636
Rejestracja: 12 wrz 2014, 20:56

Re: SCANIA 10x6 Dźwig ramowy

Post autor: Stepien »

wajha1983 pisze:To bedezie musiala byc solidna konstrukcja zeby wytrzymac takie ciezary.
Jak robilem dzwig byl przymocowany na stale do stolu i podnosil okolo 7kg to sie wszystko gielo i strzelalo, musisz dobrze przemyslec jakich materialow uzyc i jak zrobic cala konstrukcje ;)
dzięki za rady rozumiem jak coś zmienię materiały ale wieżyczka powinna wytrzymać tak myślę :oops: ale dzięki boje się tylko o kratownicę na wysięgnik jak zlutuję pierwszy element to będę wiedział ile wytrzyma :scratch

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9097
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: SCANIA 10x6 Dźwig ramowy

Post autor: Drabek »

Sprawdzałem na maxymalnym wysięgniku (165cm) max 2kg przy przeciw wadze 1,4kg

Awatar użytkownika
Stepien
Kierowca
Posty: 636
Rejestracja: 12 wrz 2014, 20:56

Re: SCANIA 10x6 Dźwig ramowy

Post autor: Stepien »

Drabek pisze:Sprawdzałem na maxymalnym wysięgniku (165cm) max 2kg przy przeciw wadze 1,4kg
to ok przy 28kg przeciwwadze będę mógł podnieść max 40kg :he problem z kratownicą na wysięgnik :decha zamiast rurek chyba użyję kątowników :oops: łatwiej się lutuje tylko wytrzymałość na skręcanie mniejsza ale jak zrobię gęstszą to będzie ok :o

Awatar użytkownika
wajha1983
Kierowca
Posty: 4882
Rejestracja: 10 lis 2013, 16:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Re: SCANIA 10x6 Dźwig ramowy

Post autor: wajha1983 »

Co do kratownicy to rob z rurek, zrobisz dziurki i wlozysz poprzeczki i nawet jak zle zlutujesz to i tak bedzie trzymalo.
Pisales gdzies ze chcesz podnosic pod katem 50° musisz dobrze przemyslec laczenie miedzy elementami bo to bedzie najslabszy punkt calej konstrukcji

ODPOWIEDZ