Scania R 560 Ciągnik #001

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1431
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 34 times
Been thanked: 6 times

Re: Scania R 560

Post autor: mongrel »

Łoże pod naczepę niczym prawdziwe siodło ha ha.Tak na serio to duże słowa pochwały gdyż zaczynałeś od niezbyt podatnej na adaptacje do modelu zabawki a pomysłowość i upór z jakim realizujesz budowę modelu przyniosło super rezultaty.Nadajesz temu bardzo obiecujący ton.

Awatar użytkownika
mauy-miu
Śpioch
Posty: 5873
Rejestracja: 01 maja 2012, 22:10
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Scania R 560

Post autor: mauy-miu »

siodło...pewnie dlatego ciągnik siodłowy :oops: ...jakoś nigdy się w to nie zagłębiałem :nos
ciesze się, ze się podoba, to mnie napędza :) dzięki za pochwałę :)
wczoraj zrobiłem piękny zbiornik na paliwo ale było późno i nie chciałem już pstrykać...dziś myślałem w pracy co i jak...wróciłem, zobaczyłem i zrobiłem nowy :) a tak mi się wczoraj podobał a taki był dzisiaj brzydki...wyglądał jak stara lodówka... nie ważne, nowy wygląda tak:
Obrazek
Obrazek

pobawiłem się też trochę w detale:

Obrazek
Obrazek

wydaje mi się, ze są spoko :joint

i jedna rzecz mnie zastanawia...dupka (jak już to wcześniej wyczytałem) z planów różni się od tej z rzeczywistości:

Obrazek

na rysunku jest długa, wychodzi mocno poza światła, w rzeczywistości jest krótka i zgrabna, nie wiem o co chodzi...chyba zetnę trochę ramę i tyle....co Wy na to? czego się trzymać?

p.s. zdjęcia nie zawsze ładują się za pierwszym razem, zauważyłem jakiś czas temu, więc warto odświeżyć jakbyście nie widzieli 5 zdjęć

Awatar użytkownika
Łukasz_G
Kierowca
Posty: 2021
Rejestracja: 26 lut 2012, 13:54
Been thanked: 1 time

Re: Scania R 560

Post autor: Łukasz_G »

Pięknie się patrzy jak robisz swoją skakankę. Siodło pierwsza klasa. Model wygląda naprawdę bardzo ładnie, zbiornik paliwa i skrzynia akumulatorów także ładna i detale oczywiście też :)
Co do rysunku i zdjęć nie wziąłeś pod uwagę rodzaju zawieszenia. Na rysunkach technicznych masz przedstawione zawieszenie na resorach a na zdjęciach zawieszenie pneumatyczne na poduszkach. Biorąc po uwagę iż zrobiłeś już imitację poduszek powietrznych w zawieszeniu swojego modelu dobrze by było iść za oryginałem i skrócić ramę o kilka mm o ile to możliwe.
Kurcze jak jak idziesz do przodu z tym modelem to aż mam ochotę Cię gonić swoim MANem ale niestety doba ma tylko 24h :zły

Awatar użytkownika
Łukasz_G
Kierowca
Posty: 2021
Rejestracja: 26 lut 2012, 13:54
Been thanked: 1 time

Re: Scania R 560

Post autor: Łukasz_G »

Aha zapomniałem pytać jak zrobiłeś ta blachę falowaną ? Też bym taką chciał :)

Awatar użytkownika
mauy-miu
Śpioch
Posty: 5873
Rejestracja: 01 maja 2012, 22:10
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Scania R 560

Post autor: mauy-miu »

Łukasz_G pisze: Co do rysunku i zdjęć nie wziąłeś pod uwagę rodzaju zawieszenia.
no fakt :) i wszystko jasne

Ty masz za to resory i otwieraną maskę...no i będzie most a nie coś ala most :)

blachę robiłem w imadle co 5mm przesuwając i wyginając o około 90'...blacha z odzysku więc nie wiem co to...na pewno stal ale nic więcej nie wiem...jak tak patrzyłem to nawet tamiya nie ma takiej ładnej blachy w swoich modelach ciągników :eyes
na przyszłość, jak coś robię to albo to robię wkrętarką, imadłem, nożykiem albo dremelem :) w sumie tylko tego używam poza śrubokrętami, nożyczkami...etc taki mam warsztat :D

Awatar użytkownika
Rejczel
Kierowca
Posty: 242
Rejestracja: 24 gru 2011, 15:03

Re: Scania R 560

Post autor: Rejczel »

Wideco się kryje przy tej ręcznej fachowej robocie , podziwiam :ok

Awatar użytkownika
Pablo
R.I.P 1971-2018 [*]
Posty: 9679
Rejestracja: 08 sty 2012, 20:20

Re: Scania R 560

Post autor: Pablo »

Ładnie :ok

Awatar użytkownika
mauy-miu
Śpioch
Posty: 5873
Rejestracja: 01 maja 2012, 22:10
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Scania R 560

Post autor: mauy-miu »

dzisiejsze wypociny...prawie dosłownie bo w Poznaniu było ponad 30'C...
skróciłem ramę bo faktycznie zamieszałem z zawieszeniem...na szczęście różnica w tych ramach to te kilkanaście cm z tyłu

Obrazek

poza tym trochę prawego boku i imitacje blach (ryflowanych?)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

zamówiłem też farby...muszę zrobić te wszystkie butle na sprężone powietrze, trochę kabli, światła i inne pierdoły :)
niby koniec ale czuje, ze za miesiąc będę jeszcze grzebał...
ma ktoś może zdjęcie scanii z góry? tak, żeby popatrzeć co tam się znajduje? jakoś nie mogę znaleźć :nos

Awatar użytkownika
mauy-miu
Śpioch
Posty: 5873
Rejestracja: 01 maja 2012, 22:10
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Scania R 560

Post autor: mauy-miu »

no...
Obrazek
motip filler, na prawdę bardzo fajna sprawa :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
póki co czekam jeszcze na farby zamówione 10 dni temu...i na kable do świateł...i włączniki...
rama jest matowa, na zdjęciu jest jeszcze mokra...wyszło na prawdę schludnie :)

Awatar użytkownika
Pablo
R.I.P 1971-2018 [*]
Posty: 9679
Rejestracja: 08 sty 2012, 20:20

Re: Scania R 560

Post autor: Pablo »

zaiste, schludnie :joint
:ok

ODPOWIEDZ