SECOND TRY RC FORD AEROMAX DUMP 6x4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fifti
Kierowca
Posty: 1044
Rejestracja: 26 maja 2013, 21:12

SECOND TRY RC FORD AEROMAX DUMP 6x4

Post autor: Fifti »

Przyszedł czas na ciężarówkę. W sercu pozostaje Mercedes, ale los płata figle i przyniósł mi Forda.

Obrazek

Zamiar jedyny sensowny przeglądając forum co może być przydatne w Indu jest jeden. Wywrotka 6x4.

Obrazek

Pierwsze prace zostały poczynione. Czyli pokaż kotku co masz w środku.

Obrazek

Z klamotów "bazy" będę chciał wykorzystać przednią część kabiny (w przyszłości z oświetleniem), koła i jakieś tam pierdypały jak podstawa kabiny, zbiorniki, błotniki, wnętrze kabiny. Póki co wszystko co się przyda do vol.1, żeby jakoś to wyglądało.

Plab budowy:
1. W zamiarze na pierwszy ogień potrzeba mi skonstruować ramę i tu chce wykonać home made'a ale jeszcze brak mi wymiarów pod 6x4. Zawieszenie tamiyowskie (do zakupienia) i napęd, ale tu chciałbym popróbować z silnikami, które już mam w szufladzie.

2. Między czasie konstrukcji podwozia przygotuje kabinę.

3. Gdy truck zacznie jeździć wezmę się za budowę i mocowanie kipy (hips +alu) home made.

Przy moim małym doświadczeniu (ale dużym sercu), przy remontach w domu i w chwili obecnej weselu na głowie będzie to projekt długo terminowy.

Ale liczę, że może przy waszej wiedzy pójdzie mi łatwiej. A przy następnym spotkaniu w brzezinach będę prosił o linkę do wyciągnięcia mnie z piachu niż o więcej fotek na forum.

Awatar użytkownika
mauy-miu
Śpioch
Posty: 5873
Rejestracja: 01 maja 2012, 22:10
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: SECOND TRY RC FORD AEROMAX DUMP 6x4

Post autor: mauy-miu »

walcz kolego :ok
jednak, użycie kół będzie błędem ;) możesz je sobie zostawić do naczepy np :)
pozdro

Awatar użytkownika
Fifti
Kierowca
Posty: 1044
Rejestracja: 26 maja 2013, 21:12

Re: SECOND TRY RC FORD AEROMAX DUMP 6x4

Post autor: Fifti »

Uciesze się jak zacznie on jeździć po dywanie. Na więcej te koła zapewne się nie na dadzą, ale rozłożę budżet co by mi nie blokowało zrobienie kipy ;)

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9098
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: SECOND TRY RC FORD AEROMAX DUMP 6x4

Post autor: Drabek »

Projekcik zacny :ok

Awatar użytkownika
Fifti
Kierowca
Posty: 1044
Rejestracja: 26 maja 2013, 21:12

Re: SECOND TRY RC FORD AEROMAX DUMP 6x4

Post autor: Fifti »

Czasu nie za wiele, ale w wolnych chwilach coś tam dłubię.
Oddzieliłem kabinę (cięcie na ciepło) i odjąłem wszystkie elementy.
Obrazek

Jutro spróbuje dorobić tylną część kabiny (bez żadnego okienka) i błotnik pod drzwiami. Jak się uda to i zmatowię ten chiński plastik.

Pozdro

Awatar użytkownika
Denis
Kierowca
Posty: 4029
Rejestracja: 18 lip 2013, 09:46
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: SECOND TRY RC FORD AEROMAX DUMP 6x4

Post autor: Denis »

Bardzo interesujący projekt życzę powodzenia :ok

Awatar użytkownika
Fifti
Kierowca
Posty: 1044
Rejestracja: 26 maja 2013, 21:12

Re: SECOND TRY RC FORD AEROMAX DUMP 6x4

Post autor: Fifti »

Klejenie kabiny.
Ścianka wycięta z campera Aeromaxa (nie wymagała dużej obróbki). Klejenie na super mocne zaciski stolarskie jakie udało mi się znaleźć w trakcie remontu :P i do tego klej super "stronk", który używałem do klejenia modelu papierowego. Po wyschnięciu będzie bezbarwny.
Obrazek

Cała kabina już przymatowiona 240. Przed podkładem pogłaszczę ją jeszcze 400-tką. Jak wyschnie klej od wewnątrz to biorę się za szpachlowanie.

Obrazek

Do zalepienia mam te szczeliny z tylu kabiny i wszystkie dziury jakie pozostały po "kogutach" na dachu.

Kolory też już wybrałem, ale raczej dzisiaj się nie wyrobie. Dla wtajemniczonych lakierników (lub ciekawskich ;) ) kabina będzie w F-204.

Pozdro

Edit: Pytanie do specjalistów. Czy te piękne chińskie chromy zejdą w DOT-cie?

Awatar użytkownika
archie
Kierowca
Posty: 1695
Rejestracja: 26 sty 2012, 20:58

Re: SECOND TRY RC FORD AEROMAX DUMP 6x4

Post autor: archie »

Stosowałeś ten klej przy modelach papierowych... super, a czy to nie jest jakis typ kleju wodnego? Spoina wygląda troszkę jak wikol... Co to za klej? Super strong do czego? Cos mi tu śmierdzi... czuję problemy...

Awatar użytkownika
Fifti
Kierowca
Posty: 1044
Rejestracja: 26 maja 2013, 21:12

Re: SECOND TRY RC FORD AEROMAX DUMP 6x4

Post autor: Fifti »

archie pisze:Stosowałeś ten klej przy modelach papierowych... super, a czy to nie jest jakis typ kleju wodnego? Spoina wygląda troszkę jak wikol... Co to za klej? Super strong do czego? Cos mi tu śmierdzi... czuję problemy...

"Klej introligatorski
SUPER STRONG
Idealny do klejenia papieru, tektury, tkanin, drewna, ceramiki, foli, szkła, styropianu i innych materiałów"

Firma chyba OK OFFICE.

Taki użyłem bo nie miałem innego pod ręką. Poczekam i zobaczę jak wyschnie jakie ma właściwości na plastiku. :oops:

Awatar użytkownika
archie
Kierowca
Posty: 1695
Rejestracja: 26 sty 2012, 20:58

Re: SECOND TRY RC FORD AEROMAX DUMP 6x4

Post autor: archie »

Tyle ile go nałożyłeś i tak połączy ścianki na zasadzie przylegania do dużej powieżchni ale bez reakcji z plasikiem.
Osobiście stosuję Poly Cement firmy Humbrol. Skleiłem nim już dwa modele i nie miałem problemów.
Klej introligatorski jak sama nazwa wskazuje nie jest przeznaczony do naszych modeli.

pozdrawiam

ODPOWIEDZ