Podkład i inne farby

Części do modeli, akcesoria, materiały, narzędzia itp.
Awatar użytkownika
Łukasz_G
Kierowca
Posty: 2021
Rejestracja: 26 lut 2012, 13:54
Been thanked: 1 time

Podkład i inne farby

Post autor: Łukasz_G »

Witam.
Teraz jak malowałem ramę Volva to oczywiście użyłem spectrala. Nie mam co do niego zastrzeżeń bo kryje fajnie, nie robi zacieków itd jednak nie mogę się pogodzić z myślą, że pół litra farby nie wystarczyło mi na pomalowanie ramy, zabudowy i kilki dodatków. Wszystko przez to, że połowa farby ze spraya idzie w powietrze. Dlatego zacząłem się zastanawiać nad farbą w puszce do aero. Może macie coś sprawdzonego ?

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9750
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: Podkład i inne farby

Post autor: Pawloosw »

Przyłączam się do pytania. Dużo puch spectrala już zużyłem, a wydajność nijak ma się do ceny. Aero zdecydowanie bardziej się sprawdza w naszym fachu.

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: Podkład i inne farby

Post autor: Sławek »

"w puszce do aero" - Łukasz co masz na myśli ? bo to albo puszka pod cisnieniem albo farba do aerografu. Aerografem to sobie można małe figurki malować, do naszych modeli zdecydowanie pistolet, wiem, bo maluje aerografem :)

Pozdr

Awatar użytkownika
Łukasz_G
Kierowca
Posty: 2021
Rejestracja: 26 lut 2012, 13:54
Been thanked: 1 time

Re: Podkład i inne farby

Post autor: Łukasz_G »

Napisałem w puszce bo farby są w nich sprzedawane. Oczywiście nie chodzi mi po puszkę sprayu a puszkę którą otworzę i odleje tyle farby ile potrzebuję i zamknę i sięgnę po nią jak będę malował następny raz.
A aero sprawdza się w naszych modelach doskonale, wystarczy większa dysza w granicach 0,8mm a ponadto aero dokładniej pomaluje takie przedmioty jak rama bo łatwiej sięgnę w zakamarki.

Awatar użytkownika
Robert
Kierowca
Posty: 1814
Rejestracja: 18 kwie 2014, 13:33

Re: Podkład i inne farby

Post autor: Robert »

ja używam tej samej farby w puszce co i do aero, tylko że, ze spreya odpryskuje sobie np. do szklanki a potem zalewam do aero, a np. białą farbę jeszcze rozcieńczam bo jest za gęsta i zatyka dyszę aero po pewnym czasie

Awatar użytkownika
barman_pl
Moderator
Posty: 9778
Rejestracja: 04 lip 2012, 19:24
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Podkład i inne farby

Post autor: barman_pl »

Ja używam do aerografu zwykłe farby z mieszalni lakierów ;)... Dysza 0,5 i jazda... (0,2 i 0,3 są za małe i tak jak Sławek pisze nie nadają się, ale 0,5 m/z spokojnie daje radę)
I tak jak piszesz - niby 500ml w tym sprayu a mało co można pomalować... Dla porównania powiem, że do pomalowania dwóch ramion i łyżki od koparki aerografem wystarczyło mi jakieś 15ml lakieru z mieszalni ;)

Pozdr.

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9750
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: Podkład i inne farby

Post autor: Pawloosw »

To ja dodam od siebie, że pomalowanie calego podwozia we fuchsie kosztowalo mnie 14zł. 100ml akrylu + utwardzacz, kolorek umieszany wg mojego upodobania a nie wybierany z bardzo ograniczonej palety barw jak to ma miejsce z farbami modelarskimi.
Z tych 100ml wykorzystałem może z 20-30. Więc odpowiednio planując sobie prace malarskie można te 100 ml (minmalne zamowienie w mieszalni) w pelni wykorzystac malujac inne sprawy niekoniecznie zwiazane z modelarstwem.
Gdyby udalo sie dorwac podklad spectrala do aero bylbym bardzo happy, bo na samego fuchsa juz ponad 2, albo nawet 3 spetrale wypsikalem z czego wiekszosc po otoczeniu.... Koszt tych puch z wysylka to ponad 80 zł. :decha

Awatar użytkownika
Łukasz_G
Kierowca
Posty: 2021
Rejestracja: 26 lut 2012, 13:54
Been thanked: 1 time

Re: Podkład i inne farby

Post autor: Łukasz_G »

Robert pisze:ja używam tej samej farby w puszce co i do aero, tylko że, ze spreya odpryskuje sobie np. do szklanki a potem zalewam do aero, a np. białą farbę jeszcze rozcieńczam bo jest za gęsta i zatyka dyszę aero po pewnym czasie
Kiedyś tak zrobiłem to wszystko wylądowało nie w słoiczku a na mojej gębie :P
barman_pl pisze:Ja używam do aerografu zwykłe farby z mieszalni lakierów ;)... Dysza 0,5 i jazda... (0,2 i 0,3 są za małe i tak jak Sławek pisze nie nadają się, ale 0,5 m/z spokojnie daje radę)
I tak jak piszesz - niby 500ml w tym sprayu a mało co można pomalować... Dla porównania powiem, że do pomalowania dwóch ramion i łyżki od koparki aerografem wystarczyło mi jakieś 15ml lakieru z mieszalni ;)

Pozdr.
Ja też też mam dysze 0,5 i daję radę ale nic by się nie stało gdyby była większa. Co do farb też używam garb z mieszalni bo stosunek ceny do ilości jest ok i tak jak piszesz z aero wystarczy kilkanaście mm i pomalowane a nie 500ml

Awatar użytkownika
barman_pl
Moderator
Posty: 9778
Rejestracja: 04 lip 2012, 19:24
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Podkład i inne farby

Post autor: barman_pl »

Pawloosw pisze:... 100 ml (minmalne zamowienie w mieszalni)...
Mi ostatnio wymieszali 20ml :brawa... Ale to wszystko zależy od składu i od tego jaką mają wagę, bo czasami nie da się dodać 0,002grama koloru ;)... 50ml mi mieszają zawsze, bo już mnie znają i wiedzą by mi nawet te 20ml wystarczyło :he

Pozdr.

Przemo
Kierowca
Posty: 1924
Rejestracja: 24 gru 2011, 15:03

Re: Podkład i inne farby

Post autor: Przemo »

Kupcie sobie inne dysze do puchy do spectrala i po sprawie ;) jest niezły wybór ;)

barman_pl pisze:
Pawloosw pisze:... 100 ml (minmalne zamowienie w mieszalni)...
Mi ostatnio wymieszali 20ml :brawa... Ale to wszystko zależy od składu i od tego jaką mają wagę, bo czasami nie da się dodać 0,002grama koloru ;)... 50ml mi mieszają zawsze, bo już mnie znają i wiedzą by mi nawet te 20ml wystarczyło :he

Pozdr.
Problem przy tej ilości jest taki, że drugi raz nie zrobi się takiego samego odcienia ...

ODPOWIEDZ