HobbyKing® ™ 60A Sensored/Sensorless Car ESC (1:10/1:12)

Regulatory, sterowniki, serwa, pakiety itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7789
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 72 times

HobbyKing® ™ 60A Sensored/Sensorless Car ESC (1:10/1:12)

Post autor: Maciej »

Podczas spotkania u zipiego mieliśmy z Radzikiem problemy z modelami. Mimo sprawnych pakietów - przy maksymalnym wychyle throttle modele albo stawały albo jechały na 10% szybkości.

Używamy tych regli:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 1_12_.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Rozmawialiśmy o tym, było wiele teorii: przegrzewanie, słabe pakiety, wada fabryczna regli. Miałem sprawdzić na HK czy w dyskusji pod produktem są jakieś doświadczenia innych nabywców.
Okazuje się, że też zgłaszali podobne problemy. Ktoś zwrócił uwagę na liczbę zwojów silnika.

No i dopatrzyłem się w opisie produktu tego:
Suitable Brushless Motor: 5.5T On road / 8.5T Off road (2s) 10.5T on road / 17.5T off road (3s)
Ja osobiście sparowałem go z bordowym Trackstarem 21,5 T, a pakiet mam 2S. No i chyba to będzie problemem. Ten regiel nie obsługuje tylu zwojów.

Radku napisz proszę ile zwojów ma silnik, ktory zapodałeś do MANa z tym reglem. Jak 17,5 T albo 21,5 jak ja to chyba wiemy gdzie jest problem.

Mam też prośbę do borka - Ty chyba tez Tomku masz ten regiel - ale nie odcinało Cię. Daj znać jaki masz silnik. Thx :friends

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14533
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 22 times

Re: HobbyKing® ™ 60A Sensored/Sensorless Car ESC (1:10/1:12)

Post autor: Sławek »

Misiu, ale to są dolne limity a nie górne :he
Wyłączcie sobie cut-off w reglu :)

Pozdr

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7789
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 72 times

Re: HobbyKing® ™ 60A Sensored/Sensorless Car ESC (1:10/1:12)

Post autor: Maciej »

Sławek jeśli z opisu wynika, że maksymalna ilość zwojów, które ten regiel obsłuży na 2S to 8,5, natomiast trzeba mieć 3S na silniki 10,5 / 17,5 - to po co kombinować z odcięciem? Żeby sobie pakiet spaprać?

Dla mnie temat jest jasny - mam 2S więc tym reglem nie obsłużę silnika 21,5T.

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14533
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 22 times

Re: HobbyKing® ™ 60A Sensored/Sensorless Car ESC (1:10/1:12)

Post autor: Sławek »

Macieju, nie możesz dać silnika o mniejszej liczbie zwojów a nie większej - ale skoro temat dla Ciebie jasny to już kończę :)przykro mi, że podważyłem twoją teorię :)

Polecam tabelkę na stronie 10 http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 292X36.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

I tylko dodam jeszcze to :

W manualu znalazłem jeszcze jedno ustawienie - "throttle limit" - Use this to limit the power available using forward throttle, a "The lower the percent the less forward throttle speed will be available."

Być może tu leży problem.

Pozdr

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7789
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 72 times

Re: HobbyKing® ™ 60A Sensored/Sensorless Car ESC (1:10/1:12)

Post autor: Maciej »

Masz rację Sławku - ja nie dotarłem do tej tabelki. Bazowałem tylko na opisie ze strony. W każdym bądź razie myliłem się.

Jak ogarnę model to spróbuję z tym ustawieniem, ale z drugiej strony zastanawiam się dlaczego ten regiel nie miałby obsłużyć 100 % throttle - w końcu ma taki zapas amperów... hmmm

Dzięki za pomoc!

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14533
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 22 times

Re: HobbyKing® ™ 60A Sensored/Sensorless Car ESC (1:10/1:12)

Post autor: Sławek »

Też to dla mnie dziwne, we wcześniejszych wersjach regla nie było tego ustawienia, spróbuj to zmienić na wartość przeciwległą i sprawdź czy będzie zmiana, ale mimo wszystko najpierw proponowałbym na chwilę wyłączyć cut-off aby mieć pewność, że to nie przez to :)

Pozdr

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7789
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 72 times

Re: HobbyKing® ™ 60A Sensored/Sensorless Car ESC (1:10/1:12)

Post autor: Maciej »

Posiedziałem dziś nad reglem i modelem.

Wartość "throttle limit" ustalona jest na 0% domyślnie. I tak też miałem ustawioną. Czyli bez ograniczenia maksymalnych obrotów silnika. Więc to nie będzie to.

Upalałem też model (co prawda w domu, ale z symulowanym obciążeniem) - i NIC. Nawet razu się nie zawiesił na jak na zipilandii. Nie wiem o co to qwa fa chodzi.

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14533
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 22 times

Re: HobbyKing® ™ 60A Sensored/Sensorless Car ESC (1:10/1:12)

Post autor: Sławek »

Może się Wam apki zakłócały ? ;)

Awatar użytkownika
barman_pl
Moderator
Posty: 9778
Rejestracja: 04 lip 2012, 19:24
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: HobbyKing® ™ 60A Sensored/Sensorless Car ESC (1:10/1:12)

Post autor: barman_pl »

Raczej nie, bo Radzikowy man u mnie też się zablokował, a Macieja nie było :hehe

Pozdr.

ODPOWIEDZ