Jaka elektronika do ciężarówki?

Regulatory, sterowniki, serwa, pakiety itp.
Awatar użytkownika
jakub97
Kierowca
Posty: 22
Rejestracja: 20 wrz 2015, 11:57

Jaka elektronika do ciężarówki?

Post autor: jakub97 »

Czołem. Przejrzałem chyba cały ebay i doszedłem do wniosku że może spróbuję sam zbudować trucka, mianowicie wywrotkę. Tylko co będzie potrzebne? Jak zmontować? To już pytanie do Was. Myślałem o układzie 6x6 albo 8x8 czy coś w tym rodzaju, strona kiprowania na tył. Jak będę czegoś jeszcze potrzebował to napiszę. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Pablo
R.I.P 1971-2018 [*]
Posty: 9679
Rejestracja: 08 sty 2012, 20:20

Re: Jaka elektronika do ciężarówki?

Post autor: Pablo »

Kit Man, Mercedes, lub Scania + most tlt na przód około 250zł + rozdzielacz około 150zł + wały napędowe do 100zł
dodatkowe koła z hexami na przód cena? , mechanizm wywrotu + kipa cena ? regulator i pakiet do mechanizmu wywrotu od 100zł. Apka która obsłuży wszystkie funkcje ciężarówki + mechanizm wywrotu.
Ramę trzeba przedłużyć lub zrobić od początku.
a co do elektroniki to jakikolwiek regiel do podnoszenia kipy(może być szczotkowy np graupner 40 http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/W ... R-BEC.html" onclick="window.open(this.href);return false;) + drugi pakiet który będzie go zasilał no i wspomniana apka która to wszystko obsłuży(ciężarówka + mechanizm wywrotu około 6ch)

Awatar użytkownika
jakub97
Kierowca
Posty: 22
Rejestracja: 20 wrz 2015, 11:57

Re: Jaka elektronika do ciężarówki?

Post autor: jakub97 »

Trochę tego jest :D ale chyba taniej wyjdzie niż zakup gotowego :D ale i przede wszystkim to że będzie "własnoręczny" :hehe

Awatar użytkownika
Benon
Kierowca
Posty: 1215
Rejestracja: 26 lut 2012, 11:08

Re: Jaka elektronika do ciężarówki?

Post autor: Benon »

Będzie trochę taniej ale wymaga to pracy. Ramę i zawieszenie można zrobić samemu, mechanizm podnoszenia i kipę też, zbiorniki i wykończeniówkę itd.
Do modelu kupić trzeba: opony, mosty, rozdzielacz, wały, budę i elektronikę. Felgi to na forum można już druknąć 3D, a reszta to rzeźbienie.

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9099
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Jaka elektronika do ciężarówki?

Post autor: Drabek »

Benon pisze:Będzie trochę taniej ale wymaga to pracy. Ramę i zawieszenie można zrobić samemu, mechanizm podnoszenia i kipę też, zbiorniki i wykończeniówkę itd.
Do modelu kupić trzeba: opony, mosty, rozdzielacz, wały, budę i elektronikę. Felgi to na forum można już druknąć 3D, a reszta to rzeźbienie.
Nic dodać nic ująć ;)

Awatar użytkownika
jakub97
Kierowca
Posty: 22
Rejestracja: 20 wrz 2015, 11:57

Re: Jaka elektronika do ciężarówki?

Post autor: jakub97 »

Ooo, bardzo wielkie :piwo przyda się :D A jeszcze takie pytanie, lepiej w skali 1:12 czy w 1:10?
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2015, 18:06 przez jakub97, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9099
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Jaka elektronika do ciężarówki?

Post autor: Drabek »

Ale jakąś bazę musisz mieć :friends

Awatar użytkownika
jakub97
Kierowca
Posty: 22
Rejestracja: 20 wrz 2015, 11:57

Re: Jaka elektronika do ciężarówki?

Post autor: jakub97 »

Tzn. opierać się na danym egzemplarzu :D coś znajdę na forum i popytam

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9099
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Jaka elektronika do ciężarówki?

Post autor: Drabek »

jakub97 pisze:Ooo, bardzo wielkie :piwo przyda się :D A jeszcze takie pytanie, lepiej w skali 1:12 czy w 1:10?
Tamiya ciężarówki robi jedynie w skali 1:14 ;)

Awatar użytkownika
jakub97
Kierowca
Posty: 22
Rejestracja: 20 wrz 2015, 11:57

Re: Jaka elektronika do ciężarówki?

Post autor: jakub97 »

Tzn, o to mi chodziło :D ale wydaje mi się że lepiej chyba 1:10 zrobić, no chyba że na wystawach czy coś w tym rodzaju będzie się gryzło z 1:14/1:12 :decha

ODPOWIEDZ