Moduł dzwiękowy MFC-01, SMX i inne

Regulatory, sterowniki, serwa, pakiety itp.
Awatar użytkownika
szymon1
ScaleArt Constructor
Posty: 855
Rejestracja: 22 lut 2012, 21:16

Re: Moduł dzwiękowy MFC-01, SMX i inne

Post autor: szymon1 »

Ted zuch na 5
:brawo

Awatar użytkownika
barman_pl
Moderator
Posty: 9778
Rejestracja: 04 lip 2012, 19:24
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Moduł dzwiękowy MFC-01, SMX i inne

Post autor: barman_pl »

Ted pisze:W TBS ie można sobie wybrać dźwięk (może być razem z turbiną ;) ).

Barman - z filmików to ja kiepski jestem no i ciężko na filmie dźwięk przedstawić... Moduł gra tak samo jak wszystkie które były na barmanii (jedne dźwięki są lepsze Actros Scania, Man - inne gorsze Opel Blitz itd - wszystko zależy od wyboru). Co do klaksonu to ja ustawiłem sobie dwa ;). Dźwięków klaksonów jest do wyboru ze 100 + dźwięki w wav jakie sam sobie nagrasz - może być klakson mówiący Twoim głosem - wypier... z drogi :).

No i generalnie jeszcze raz: Wszystko zależy od jakości pliku z dźwiękiem i głośnika podłączonego do modułu. Servonaut ma nawet takie malutkie pudło rezonansowe - ale bez niego też jest dobrze bo ma głośnik Visaton 4 Ohmy. Ja muszę w końcu zamówić te Visatony 8 Ohmowe (do TBS a są nawet dedykowane 8 Ohmówki).
No i opis bez filma jest git ;)... A głośniczki mam gdzieś cambridge 8 ohm także o to się nie martwię ;)...

Pozdr.

Awatar użytkownika
Ted
Kierowca
Posty: 684
Rejestracja: 27 sie 2012, 14:04

Re: Moduł dzwiękowy MFC-01, SMX i inne

Post autor: Ted »

Głośniczki to nie problem ;) - problem to głośnik o małych wymiarach, dużej mocy akustycznej, charakterystyce korekcyjnej basowej i ogólnej "gładkiej" charakterystyce przy wszystkich częstotliwościach sampla dla zadanej mocy akustycznej (coraz głośniej bez charczenia :).

Ja przy pomocy kumpla audiofila znalazłem Visatony o wymiarach 32x32x13mm spełniające (podobno) te wymagania:

http://www.tme.eu/pl/details/vs-bf32-8/ ... aton/2242/" onclick="window.open(this.href);return false;

Tej samej firmy montowane są w Servonautach (pod jakimś tam ichniejszym oznaczeniem).

Jak się zbiorę w sobie to w końcu zamówię ;).

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14533
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 22 times

Re: Moduł dzwiękowy MFC-01, SMX i inne

Post autor: Sławek »

Elegancki obiektywny test :) cieszę się, że ktoś mógł porównać te moduły bo ja poza TBS Mini nie miałem innych ;)
Jedna uwaga tylko co do TBS, kabla do programowania nie ma w standardzie i trzeba go dokupić, koszt 24 eur ;)

Pozdr

Awatar użytkownika
Pablo
R.I.P 1971-2018 [*]
Posty: 9679
Rejestracja: 08 sty 2012, 20:20

Re: Moduł dzwiękowy MFC-01, SMX i inne

Post autor: Pablo »

Nowość od Graupnera http://www.graupner.de/en/products/d00c ... oduct.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Marcin
Kierowca
Posty: 1259
Rejestracja: 21 lip 2013, 22:32

Re: Moduł dzwiękowy MFC-01, SMX i inne

Post autor: Marcin »

Przeszukując stronę AFV znalazłem TBS micro - czy one się czynś różnią poza wielkością ?

http://www.afv-model.com/4711shop/produ ... -V2-0.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.afv-model.com/4711shop/produ ... -Mini.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
luki
Kierowca
Posty: 1630
Rejestracja: 03 lip 2012, 15:18

Re: Moduł dzwiękowy MFC-01, SMX i inne

Post autor: luki »

Pierwszy jest dedykowana do konkretnego modelu poniżej wybierasz jaki konkretnie model ,
drugi bardziej rozbudowany jak servonaut nie tylko do trucków kilka funkcji więcej dość ciekawe jak za tą cenę.Obydwa mają wgrany soft z głosem przez producenta z tym, że ten drugi można konfigurować za pomocą free softu .



Ostatnio zmieniony 13 sty 2013, 12:22 przez luki, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14533
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 22 times

Re: Moduł dzwiękowy MFC-01, SMX i inne

Post autor: Sławek »

Do jednego i drugiego moźna wgrywać dowlne dźwięki z pomocą oddzielnie kupowanego interfejsu, mini ma więcej funkcji ale jest nieco większy, do naszych modeli zdecydowanie mini, micro ze względu na wagę i wymiary jest dedykowany przede wszystkim do modeli latających :)

Awatar użytkownika
Cornel
Kierowca
Posty: 215
Rejestracja: 11 kwie 2012, 20:19

Re: Moduł dzwiękowy MFC-01, SMX i inne

Post autor: Cornel »

Czy TBS mini ma taki bajer jak np klakson do którego wymagany jest osobny kanał ?

Awatar użytkownika
Rio
Kierowca
Posty: 792
Rejestracja: 28 cze 2012, 22:13

Re: Moduł dzwiękowy MFC-01, SMX i inne

Post autor: Rio »

Cornel pisze:Czy TBS mini ma taki bajer jak np klakson do którego wymagany jest osobny kanał ?
Ma

ODPOWIEDZ