Drukarka X3D XL i XS

Narzędzia modelarskie, maszyny CNC, tokarki itp.
Awatar użytkownika
Samoogon
Kierowca
Posty: 17
Rejestracja: 05 wrz 2016, 22:44

Re: Drukarka X3D XL i XS

Post autor: Samoogon »

Dzięki za jakiś trop :) dziwne jest to że zawsze to się zaczyna dziać od początku drugiej warstwy. Trochę tak jakby oś Z miała tu mieszać...
Niżej zdjęcie logu, zobserwowałem że w momencie przejścia na drugą warstwę log się przycina, na dwie trzy sekundy. Nic się nie dzieje, ale widzę że na wyświetlaczu temperatura już rośnie...
Nie rozumiem tego, na logu widać że moc grzałki jest na zero, jakby się wszystko nagle ucina.

Udało mi się zrobić kalibrację PID, ale jak wyżej nic to nie dało.
No może poza tym że rozrzut temp jest teraz bardzo mały, około 0,2st C.
Sam myślałem o stykach, rampsie, arduino Ale kurczę dlaczego tylko w jednym punkcie?
Nie mam doświadczenia w tym temacie, gdzieś coś czytałem żer można ustawiać różne temp dla prędzej i następnych warstw, nie mogę jednak tego nigdzie znaleźć...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Samoogon
Kierowca
Posty: 17
Rejestracja: 05 wrz 2016, 22:44

Re: Drukarka X3D XL i XS

Post autor: Samoogon »

Znalazłem przyczynę, radiatore które zrobiłem na mosfety dotykały się. Teraz jest wszystko ok. Dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
JarekP
Kierowca
Posty: 120
Rejestracja: 14 cze 2016, 11:57

Re: Drukarka X3D XL i XS

Post autor: JarekP »

No tak, od drugiej warstwy startują wentylatory, jeśli tam miałeś zwarcie, to wynik był właśnie taki :)

Awatar użytkownika
Blackskill
Kierowca
Posty: 1
Rejestracja: 26 paź 2016, 21:31

Re: Drukarka X3D XL i XS

Post autor: Blackskill »

way pisze:Posiedziałem w sobotę i mechanicznie ogarnąłem prowadzenie stołu podpartego z dwóch stron. Sprawdziłem i już ładnie jeździ :brawa
Zostało mi ogarnięcie wszystkich kabli i wypoziomowanie całego stołu.
To na oryginalnych plastikach czy jakieś przeróbki ?

Awatar użytkownika
way
Kierowca
Posty: 31
Rejestracja: 24 maja 2016, 21:28

Re: Drukarka X3D XL i XS

Post autor: way »

Tylko lekko przerobiony jeden element, tj. trzymanie stołu. W załączniku stl do niego, tylko jeśli ktoś by to drukował, to trzeba to robić w Slic3rze bo np. Cura źle generuje warstwy (wina oczywiście modelu, ale nie chciało mi się nad nim zbyt długo siedzieć)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Rasalo
Maszynista Fi 26
Posty: 4293
Rejestracja: 04 kwie 2013, 18:46
Has thanked: 10 times
Been thanked: 2 times

Re: Drukarka X3D XL i XS

Post autor: Rasalo »

Super :)

Awatar użytkownika
morf
Kierowca
Posty: 77
Rejestracja: 30 paź 2016, 22:25

Re: Drukarka X3D XL i XS

Post autor: morf »

Czesc Wszystkim (pierwszy post na forum),

nie ukrywam ze zarejestrowalem sie na forum glownie dla projektu drukarki Sławka (chociaz trafilem z forum o rc tj fpv-rc.pl )
Przebrnalem przez spora czesc tego watku, jeszcze do konca troche zostalo.

Powoli zaczynam kompletowac czesci na wersje XL, do skladania jeszcze pewnie czasu zostalo, mam 2 serdeczne prosby do Forumowiczow:

1. Prosba o potwierdzenie dlugosci walkow
dla XL:
X ~ 320 mm, Y ~ 270 mm, Z ~ 326 mm
dla XS:
X ~270mm, Y ~ 260, Z ~256 mm


2. Jak montuje sie pasek ciety z metra?
Przyznam szczerze ze szukalem pod haslem "laczenie paska GT2" ale nie wiele znalazlem.
Jedynie na YT taki film:
ktory mnie troche przerazil.

Moze mozna kupic jakies gotowe zamkniete paski pasujace do x3d?

Dzieki za pomoc!

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14533
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 22 times

Re: Drukarka X3D XL i XS

Post autor: Sławek »

Pasek jest łączony na wózku który posiada specjalne żabki wiec nie potrzebujesz nic wiecej :) co do wałków, to zmierzę ci wieczorem z projektu, chyba, ze ktoś szybciej ci poda :)

Awatar użytkownika
griszaa
Złomiarz
Posty: 10990
Rejestracja: 22 sie 2012, 04:52
Been thanked: 2 times

Re: Drukarka X3D XL i XS

Post autor: griszaa »

Na pasek jest specjalne mocowanie na drukowanych elementach nie trzeba go laczyc kleic itp docinasz na wymiar wkladasz w szczeliny mocujace ... w razie w zakladasz sprezyne do paska zeby go naprezyc ... i tyle

Awatar użytkownika
morf
Kierowca
Posty: 77
Rejestracja: 30 paź 2016, 22:25

Re: Drukarka X3D XL i XS

Post autor: morf »

Hej,
dzieki za szybka pomoc
Sławek pisze:Pasek jest łączony na wózku który posiada specjalne żabki wiec nie potrzebujesz nic wiecej :)
Tak wlasnie dojrzalem na zdjeciach - czekam jeszcze na "drukowane" czesci, stad niejasnosc, ale wtopa :P
Sławek pisze: co do wałków, to zmierzę ci wieczorem z projektu, chyba, ze ktoś szybciej ci poda :)
Z gory dziekuje,
chcialbym zamowic rame ze sklejki z tad http://www.byq3d.eu/index.php?id_produc ... &id_lang=7
i w opisie znalazlem wlasnie
Wymagane wałki: X ~ 320 mm, Y ~ 270 mm, Z ~ 326 mm
ale chcialbym to jeszcze potwierdzic

Jeszcze jeden temat z serdeczna prosba o podpowiedz:
Czy wersje XL mozna uzywac z MK2B (tymczasowo na rozruch)?
Chodzi o to ze zamowilem MK2B i poki co takie gotowe rozwiazanie wydaje mi sie latwiejsze do wykonania niz robic samemu stol grzewczy.
Domyslam sie ze trzeba jakos ograniczyc obszar roboczy w Repeltier?

Caly czas rozwazam czy robic wersje XS czy XL, jako 1 drukarka w zasadzie sam nie jestem w stanie zdecydowac czy wiekszy obszar roboczy bedzie mi tak na prawde potrzebny...


Dzieki za pomoc! ;)

ODPOWIEDZ