Drukarka X3D XL i XS

Narzędzia modelarskie, maszyny CNC, tokarki itp.
Awatar użytkownika
wrepinski
Kierowca
Posty: 11
Rejestracja: 13 gru 2015, 15:58

Re: Drukarka X3D XL i XS

Post autor: wrepinski »

Sławek pisze:1.4kW ?????? chyba na 230V bo przy 12V jest 116A i wyjdzie z tego spawarka ;)

Pozdr
Spawarka ... no jakoś tak ... wszystko pachniało gotującym sie plastikiem :)

3 grupy rezystorów połączone równolegle , w grupie po 3 rezystorów szeregowo, 0.1Ohm każdy ....




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Revo7
Kierowca
Posty: 96
Rejestracja: 04 lut 2016, 08:30

Re: Drukarka X3D XL i XS

Post autor: Revo7 »

przy okazji szybkie pytanie - jakie voltage macie ustawiony dla stepstika/silników ?

Najwięcej jest chyba osób z silnikami od Blackfroga...

Silnik BlackFroga

Extruder :
stepsticki A4988 - napięcie - u mnie 0,55V
chyba nikt nie ma stepsticków DRV ani TMC na Ex - więc do pominięcia
Silnik X i Y
stepstick A4988 - napięcie
stepstick DRV - napięcie
stepstick TMC - napięcie - u mnie 0,8V
Silnik Z
stepstick A4988 - napięcie - u mnie 0,55V
stepstick DRV - napięcie
stepstick TMC - napięcie

myśle ze taki wykaz do FAQ byłby dobry, jednak głównie mam problem z XY stepami TMC w trybie silent - grzeją się silniki,a mimo to zdarza się zbugienie króków i przesunięcie wydruku... - napięcia 0,8V - silniki dość mocno gorąc juz sie robią... na tyle gorące, że uchwyty z PLA zaczeło wyginać, w tej chwili z ABSu są, ale nie wiem czy taka wymiana wystarczy ?

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Drukarka X3D XL i XS

Post autor: borek »

Jak dasz za dużo. V to tez lipa bo gorąco i nie chodzą jak powinny ja przy drv 8825 musialem zmienic soft i wpisać. Stepper high delay 1. U mnie w watku jest opis. Bo gubily kroki.

Awatar użytkownika
morf
Kierowca
Posty: 77
Rejestracja: 30 paź 2016, 22:25

Re: Drukarka X3D XL i XS

Post autor: morf »

Revo7 pisze:przy okazji szybkie pytanie - jakie voltage macie ustawiony dla stepstika/silników ?


myśle ze taki wykaz do FAQ byłby dobry, jednak głównie mam problem z XY stepami TMC w trybie silent - grzeją się silniki,a mimo to zdarza się zbugienie króków i przesunięcie wydruku... - napięcia 0,8V - silniki dość mocno gorąc juz sie robią... na tyle gorące, że uchwyty z PLA zaczeło wyginać, w tej chwili z ABSu są, ale nie wiem czy taka wymiana wystarczy ?
Ja musialem zjechac z Accell przy drukowaniu i przesuwaniu do 400mm/s2 inaczej sa przesuniecia w wydrukach.
Jerk tez do 9 zjechalem.
Mam 0.65 teraz na silnikach micron SX17-1005LQCEF i z powyzszym jest, ok.
Silniki sa dosc gorace, podejrzewam ok 60C na "dotyk".

Awatar użytkownika
morf
Kierowca
Posty: 77
Rejestracja: 30 paź 2016, 22:25

Re: Drukarka X3D XL i XS

Post autor: morf »

misiek1811 pisze:dałem do 0,55V i to samo dodam ze jak poruszam osią Z przez repetier host to nie ma pukania, tylko przy wydruku gdzieś od 5 warstwy zaczyna pukać
Nie masz czasem autolevelingu wlaczonego? podczas wydruku wyrownuje Ci stol o ulamki milimetra ruszajac silnikiem?

Awatar użytkownika
misiek1811
Kierowca
Posty: 36
Rejestracja: 28 cze 2016, 15:00

Re: Drukarka X3D XL i XS

Post autor: misiek1811 »

morf pisze:
misiek1811 pisze:dałem do 0,55V i to samo dodam ze jak poruszam osią Z przez repetier host to nie ma pukania, tylko przy wydruku gdzieś od 5 warstwy zaczyna pukać
Nie masz czasem autolevelingu wlaczonego? podczas wydruku wyrownuje Ci stol o ulamki milimetra ruszajac silnikiem?
Właśnie też się tak zastanawiałem ale jak wejdę w repetier host i w eeprom to jest na 0 to raczej wyłączony.
Dziwne wskazania są na LCD w osi Z powinno być co 0.25 a nieraz pokazuję np 0.37 film poniżej
https://www.youtube.com/watch?v=aZgJf7l4Odk

Awatar użytkownika
misiek1811
Kierowca
Posty: 36
Rejestracja: 28 cze 2016, 15:00

Re: Drukarka X3D XL i XS

Post autor: misiek1811 »

wyczyściłem eeprom wgrałem od nowa firmware i nadal jest to samo, a może robić coś takiego Cura ? bo tym programem przygotowuję pliki do druku
zawsze to przeskakuje o 0.08mm

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Drukarka X3D XL i XS

Post autor: borek »

A zmieniłeś na ,,stepper high delay'' z 0 na 1 dla tmc.? Na osi Z wstaw drv8825. Przeskakuje bo masz ustawienie może podczas przejazdu dysza jest minimalnie podnoszona, albo masz włączone drukowanie wazonu w Cura EXpert= open expert setting=Black magic=i spiralize the auter

Awatar użytkownika
misiek1811
Kierowca
Posty: 36
Rejestracja: 28 cze 2016, 15:00

Re: Drukarka X3D XL i XS

Post autor: misiek1811 »

nic nie zmieniałem, w Cura nie mam włączonego drukowania wazonu

Awatar użytkownika
morf
Kierowca
Posty: 77
Rejestracja: 30 paź 2016, 22:25

Re: Drukarka X3D XL i XS

Post autor: morf »

Podlaczal ktos moze czujniczek LJC18A3-H-Z/BX do ramps (NPN NO).
Poprzedni jaki mialem(mam) TS12-05N-1 podpialem +12V na sztywno a GND i singnal pod RAMPS bez modyfikacji.

Czy do LJC18A3-H-Z/BX czy trzeba cos zmieniac? Domyslnie mam roznice 12V pomiedzy GND a signal (nie aktywny)... Cos podejrzane
Dzieki za pomoc

ODPOWIEDZ