Drukarka X3D XL i XS

Narzędzia modelarskie, maszyny CNC, tokarki itp.
leviatan779

Re: Drukarka X3D XL i XS

Post autor: leviatan779 »

Witam wszystkich,
Proszę o pomoc bo jestem zielony z konfiguracją firmware. Wybrałem opcję z wyświetlaczem graficznym. Ze względu na parę zmian od pierwowzoru po przez konfigurator repetier zmieniłem ustawienia końcówek na normall open ( stosuje endstopy z płytką). Usunąłem opcje stołu podgrzewanego ponieważ na razie go nie stosuje i w opcjach wyświetlacza zostawiłem wylko polskie meni bo reszta jest zbędna. Po tylu zmianach ściągłem cały firmware i w grałem na płytkę. I tu już się zaczyna pierwszy problem na dzień dobry .
Po wybraniu zerowania osie X i Y idą do minimum i tu jest ok ale oś Z nie chce współpracować. Osie X/Y podłączone są w pinach min i w opcjach ustawione na kierunek min endstop natomiast oś Z podłączona została na endstop max i opcja min endstop pozostała odznaczona by blat skierował się na dół. Niestety blat podnosi się i delikatnie opada ale pozostaje bez zmian na swoim położeniu bez obrania kierunku pracu. Proszę o podpowiedź czemu blat nie wybiera kierunku pracy tylko pozostaje w swoim położeniu. Gdyby to była tylko opcja zmiany kierunki pracy to wystarczy obrócić wtyczkę silnika a tu silnik nie chce obrac kierunku pracy.

Awatar użytkownika
aniol310
Kierowca
Posty: 1422
Rejestracja: 06 kwie 2012, 20:23
Been thanked: 2 times

Re: Drukarka X3D XL i XS

Post autor: aniol310 »

Niestety konfigurator na stronie jest od dłuższego czasu zrypany. Mam taki sam objaw z osią Z i autolevelingiem. Sam przestawiam pozycje w pliku od Sławka ręcznie w arduino.

leviatan779

Re: Drukarka X3D XL i XS

Post autor: leviatan779 »

To szkoda bo bez tego będę miał problem. Był bym wdzięczny za podpowiedź jak zmienić ogrinalną konfiguracje lub podzieleniem się plikiem configuration.h ustawieniami krańcówek na płytce bo orginalna konfiguracja działa na zwykłych krańcówkach

Awatar użytkownika
Pitul
Kierowca
Posty: 6
Rejestracja: 31 maja 2016, 18:56

Re: Drukarka X3D XL i XS

Post autor: Pitul »

Witam serdecznie, koledzy podpowie ktoś jak zmienić ustawienia krańcówek na NO ? Najlepiej tak krok po kroku. Z góry dzięki za pomoc :)

Awatar użytkownika
MarcinKnD
Kierowca
Posty: 2
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:54

Re: Drukarka X3D XL i XS

Post autor: MarcinKnD »

Sławek mam pytanie.

mam HIGHLY TS12-05N-1 i zauważyłem że gdy nie jest aktywowany to daje na wyjściu ok 0.5V a gdy go aktywuję to 0V. Czy to prawidłowo czy mam uszkodzony czujnik?

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: Drukarka X3D XL i XS

Post autor: Sławek »

Powinien mieć 0 lub 5V, coś nie tak podłączyłeś, kolory przewodów są mylące.

Pozdr

Cimek

Re: Drukarka X3D XL i XS

Post autor: Cimek »

Panowie, wyrabia mi się cały czas mocowanie HotEndu, Rusza się po jakimś czasie na boki,czy jest mozliwość zmienienia jakimś innym? Mocowanie mam takie jak w projekcie.

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Drukarka X3D XL i XS

Post autor: borek »

Też tak miałem, zainwestuj w jeden markowy wentylator który to musi być podłączony na stałe po włączeniu drukarki. Hotend będzie chłodny i nic się nie dzieje, pamietaj o tym, aby po zakończonej pracy drukarki pozostawić ją włączoną do czasu ostygnięcia głowicy.

jbbajerski

Re: Drukarka X3D XL i XS

Post autor: jbbajerski »

Witam. Jesteś świeżakiem zarówno na forum, jak i w drukarkach 3d.
Jestem posiadaczem Anet A8 w której padła płyta główna. Zakupiłem Mega2560 do tego Ramps 1.4 i wyświetlacz tekstowy z enkoderem. Wgrałem program z początku strony X3DXL-LCD-2004 i nie mam obsługi enkodera. Dokładniej wciśnięcie działa ale obroty enkodera nic nie robią. Czy ktoś mółby mi pomóc ?

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: Drukarka X3D XL i XS

Post autor: Sławek »

Zapytaj na http://reprapy.pl

Pozdr

ODPOWIEDZ