Drukarka X3D XL i XS

Narzędzia modelarskie, maszyny CNC, tokarki itp.
Awatar użytkownika
JarekP
Kierowca
Posty: 120
Rejestracja: 14 cze 2016, 11:57

Re: Drukarka X3D XL i XS

Post autor: JarekP »

Projekt sensora zblokowanego z filtrem filamentu właściwie już skończony:
Filtromonitor.3_-_DesignSpark_Mechanical_2016-09-16_14-05-09.jpg
Jak wcześniej pisałem, od dołu jest miejsce na kawałek gąbkowego wałka z osiowym otworkiem, do kupienia w każdym Rossmanie itp. jako "papiloty z gąbki", po wyjęciu ze środka drucianego wkładu jest to idealny filtr do filamentu :)
Ponad filtrem jest impulsator, wykonany z dwóch rolek: gumowej rolki dociskowej ze starego magnetofonu oraz właściwie czegokolwiek w roli rolki drugiej, u mnie będzie to kółko wytoczone z teflonu. Ośki metalowe fi3, górna ośka łożyskowana na łożyskach 623, tych samych, które były użyte do budowy drukarki, a których po zastąpieniu w tejże drukarce drukowanych rolek, łożyskowanymi rolkami z aluminium kupionymi na aliexpress, mam obecnie spory zapas. Całość do zamontowania na boku drukarki, pełni jednocześnie rolę mocowania nieruchomego końca rurki PTFE do podawania filamentu.
Właściwy impulsator to tarcza z małymi magnesami neodymowymi, koło niej będzie niewidoczny na tym rysunku (jest tylko mocowanie) czujnik halla.
Dziś/jutro postaram się to wydrukować, w przyszłym tygodniu, jak tylko czujnik halla dojedzie, będę testował. Jak wszystko będzie ok, projekt upublicznię.

Mam jeszcze narysowaną pokrywę na to wszystko, ale szczerze mówiąc nie wiem, czy ona ma sens. Całość jest nieduża, podstawka ma 5x5cm, a nasze drukarki i tak mają większość bebechów na wierzchu...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Drukarka X3D XL i XS

Post autor: borek »

Ja bym próbowal zmniejszyc temperature i ilosc przeplywu filamentu.

Awatar użytkownika
JarekP
Kierowca
Posty: 120
Rejestracja: 14 cze 2016, 11:57

Re: Drukarka X3D XL i XS

Post autor: JarekP »

Mechaniczna część filtroczujnika gotowa:
20160916_211158.jpg
20160917_094710.jpg
Jeszcze tylko hallotron zamontować, magnesy w kólko wstawić i będzie można robić próby :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
griszaa
Złomiarz
Posty: 10990
Rejestracja: 22 sie 2012, 04:52
Been thanked: 2 times

Re: Drukarka X3D XL i XS

Post autor: griszaa »

Elo wracam do tematu mojej drukarki ....

miałem problem z autolevelingiem

po długim czasie zajrzałem do drukarki ...
i tak
po w klepaniu komendu G31 wyskakuje State H
po przyłożeniu czegoś metalowego i wpisaniu komendy G31 wyskakuje State L

przestały mi za to działać silniki ... jaka kolwiek próba sterowania z repiter hosta konczy sie jednym krokiem silnika i dalej cisza ... co moze być przyczyną >? a nie pomyłka działą tylko oś z i tylko w dół

soft wgrany z pierwszego postu z autolevelingiem

proszę o przypomnienie jak ustawić ofset czujnika?

Revo7
Kierowca
Posty: 96
Rejestracja: 04 lut 2016, 08:30

Re: Drukarka X3D XL i XS

Post autor: Revo7 »

Nie wiem czy o to Ci chodzi griszaa

ustawienia repetiera
alternatywnie przez www
Offset

Awatar użytkownika
JarekP
Kierowca
Posty: 120
Rejestracja: 14 cze 2016, 11:57

Re: Drukarka X3D XL i XS

Post autor: JarekP »

Słuchajcie, zaobserwowałem w swojej drukarce jakiś dziwny problem z autolevelingiem. Krótko mówiąc, wynikiem działania autolevelingu nie jest idealnie poziomy (względem płaszczyzny ruchu głowicy) stół, prawa strona względem lewej wisi mi o mniej więcej 0,1mm. Tak, wiem, niedużo, ale przy drukowaniu pierwszej warstwy, zwłaszcza dużego wydruku jest to wkurzające, bo powoduje, że lewa strona ledwie się stołu czepia, podczas gdy prawa jest rozsmarowywana po stole. Gdy potem mierzę suwmiarką grubość oderwanego od stołu otoku wydruku, widzę różnicę w grubości, z jednej strony mam 0,28 (przy grubości warstwy 0,25), z drugiej - 0,17. Sam stół mechanicznie mam wypoziomowany tak, jak tylko się dało, zresztą jego korygowanie śrubami nic tu nie daje, bo babol z autolevelingu wychodzi, nie z niepoziomości stołu. Z czego to może wynikać i jak to zlikwidować?

Awatar użytkownika
Artu
Kierowca
Posty: 400
Rejestracja: 31 mar 2015, 15:43

Re: Drukarka X3D XL i XS

Post autor: Artu »

JarekP pisze:...jak to zlikwidować?
Wywalić w diabły autoleveling, wypoziomować porządnie stół i drukować bez tego "bajera" :ok

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14533
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 22 times

Re: Drukarka X3D XL i XS

Post autor: Sławek »

U mnie działa perfect :ok

Awatar użytkownika
JarekP
Kierowca
Posty: 120
Rejestracja: 14 cze 2016, 11:57

Re: Drukarka X3D XL i XS

Post autor: JarekP »

U kolegi Trashadlo, jak się poza forum dowiedziałem, jest to samo, co u mnie, więc jest to błąd powtarzalny.

@Artu - no byłoby to jakieś wyjście, ale nie po to robiłem AL, żeby go teraz wywalać :)

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14533
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 22 times

Re: Drukarka X3D XL i XS

Post autor: Sławek »

A jaka masz wersje firmware ?

ODPOWIEDZ