ЛЗА 4045

Wózi widłowe, podnośniki, zwyżki itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1430
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 34 times
Been thanked: 6 times

Re: ЛЗА 4045

Post autor: mongrel »

Tak nieśmiało dopiszę, przejedź się na jakiś serwis kserokopiarek. W mechanizmach wciągania papieru w wielu modelach stosowane są łańcuszki, one nie wyglądają jak te typowe bo tam ogniwa stanowią specyficznie wygiętą kształtkę z drutu. Potrzebował byś kilka takich łańcuszków. Jest to mocne bo wykonuje setki tysięcy cykli. Rozbierając zaś kopiarki często wewnątrz są filigranowe łańcuszki tradycyjne, podeszło by skalą na bank. Wiele razy coś takiego wykorzystywałem choć nie w modelarstwie.

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9753
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: ЛЗА 4045

Post autor: Pawloosw »

Tak się składa, że kserokopiarek rozebrałem kiedyś całkiem sporo i sporo fajnych elementów napędowych odzyskałem, ale były to głównie paski zębate do silników krokowych. Łańcuszka nie trafiłem w żadnej. Ten z drutu o którym wspominasz, wiem jak wygląda i jest też za wielki. Zresztą nie ma co gdybać, zrobię to na pasku zębatym a jak się kiedyś łańcuszek trafi to się podmieni.

Awatar użytkownika
Artu
Kierowca
Posty: 400
Rejestracja: 31 mar 2015, 15:43

Re: ЛЗА 4045

Post autor: Artu »

Mam sentyment do tej "maszyny"... :hehe

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9753
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: ЛЗА 4045

Post autor: Pawloosw »

Artu pisze:Mam sentyment do tej "maszyny"... :hehe
Prosze rozwinac swoja wypowiedz :D

Awatar użytkownika
Artu
Kierowca
Posty: 400
Rejestracja: 31 mar 2015, 15:43

Re: ЛЗА 4045

Post autor: Artu »

To już szczyt, żeby nie znać swojego tematu http://rctruck.pl/forum/post103003.html#p103003" onclick="window.open(this.href);return false; :hehe

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9753
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: ЛЗА 4045

Post autor: Pawloosw »

Bo ja mam pamięć dobrą, ale krótką :he

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9753
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: ЛЗА 4045

Post autor: Pawloosw »

Ale pajęczyny. :szoki

Trochę czasu minęło od ostatniego update'u i zmieniła się koncepcyja - widlak będzie na hydro. Skoro klepie go w całości ze stali, grzech tego nie wykorzystać i dać jakieś przekładnie, paski, wiertła - które podniosą raptem kilogram bądź dwa. Tak więc w maszt pójdzie siłownik o średnicy tłoka 12mm. Teoretycznie powinien unieść 18 kg (zakładając, że ciśnienie w układzie będzie wynosić 16bar, nie uwzględniając siły tarcia tłoka, rolek itp) czyli całkiem sporo. Oczywiście by tyle unieść musiałby mieć konkretną przeciwwagę z rzędu kilku kg. :hehe Siłowniki pochyłu również 12mm, skok 13mm.

Z postępów przy modelu to jeden siłownik pochyłu dzisiaj ogarnąłem prawie na gotowo. Muszę tylko zamówić uszczelnienia i można go wypróbować.

W internetach natrafiłem na prosty kalkulator do obliczania siły nacisku siłownika a także jego objętości. Jakby ktoś potrzebował: http://hydromech.info/pl/kalkulator.html

Tyle na dziś. Pozdro :piwo
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Denis
Kierowca
Posty: 4029
Rejestracja: 18 lip 2013, 09:46
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: ЛЗА 4045

Post autor: Denis »

Szalejesz z tym hydro :ok

Awatar użytkownika
mauy-miu
Śpioch
Posty: 5873
Rejestracja: 01 maja 2012, 22:10
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: ЛЗА 4045

Post autor: mauy-miu »

Siłowniki hydro to już każdy na forum umi zrobić :he Zrób siłowniki elektryczne to Cię w gołą stópkę pocałuję :D
besos

Awatar użytkownika
rodzynek
Kierowca
Posty: 568
Rejestracja: 17 paź 2014, 21:24

Re: ЛЗА 4045

Post autor: rodzynek »

Nie no :smajlik padłem :smajlik Paweł przeginasz

ODPOWIEDZ