Kolejkowo Gliwice

Infrastruktura, architektura, dioramy, maszyny i urządzenia itp.
Awatar użytkownika
redin
Kierowca
Posty: 2036
Rejestracja: 21 sie 2012, 23:34
Been thanked: 22 times

Re: Kolejkowo Gliwice

Post autor: redin »

Panowie nic naprawdę nic ? Bez waszej pomocy będę zmuszony sam narysować według swoich widzimisie, to może chociaż jakieś pomysły odnośnie szerokości dróg - 500 mm starczy ? Mamy do dyspozycji sporo placu i im szybciej zrobimy projekt tym szybciej kolejkowo zacznie działać przy nim , co tam ma się znaleźć ? Magazyny , kopalnia, jeszcze jakieś pomysły?

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Kolejkowo Gliwice

Post autor: borek »

Gospodarstwo obowiązkowo jestem u tesciow w poniedzialek usiade to cos sie opanuje. Radze skorzystac ze zdjec z niemieckich for o plaxach bedzie wtedy gotowiec.

Awatar użytkownika
Maxu30
Kierowca
Posty: 2827
Rejestracja: 14 lis 2013, 10:46
Been thanked: 3 times

Re: Kolejkowo Gliwice

Post autor: Maxu30 »

A ja liczyłem, że choć podacie budynki niezbędne np. magazyn, budynek mieszkalny w budowie, itd.

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7785
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 72 times

Re: Kolejkowo Gliwice

Post autor: Maciej »

Część rzeczy można wydrukować 3D z tych plików, które już są na forum - kosze na śmieci, ze 2 toy-toye, ławeczki, latarnie, bariery drogowe, beczki.

Nie mam drukari 3d - ale mogę komuś zapłacić za wydruki ? Taki mój wkład w placyk :ok

Może Januszsw znów ciachnąłby kontener do sklejania z hipsu - to bym skleił i przywiózł :hmm

Awatar użytkownika
Maxu30
Kierowca
Posty: 2827
Rejestracja: 14 lis 2013, 10:46
Been thanked: 3 times

Re: Kolejkowo Gliwice

Post autor: Maxu30 »

Drogi Macieju to nie chodzi wkład w postaci fizycznie wykonanych rzeczy, lecz o pomysły z rozłożeniem na tej hali i z układem dróg.

Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1430
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 33 times
Been thanked: 6 times

Re: Kolejkowo Gliwice

Post autor: mongrel »

Trochę głupio pisać zróbcie tak i tak, tu to i to, bo fajnie się rysuje a wykonać już nie takie hop siup. Moja sugestia jest taka żeby to nie był placyk gdzie stoisz z nadajnikiem za barierką, żeby na ścianach zamocować do wysokości tam 2, 3pięter tamyjskich atrapę zabudowy miejskiej. Podobnie jak w filmowych miasteczkach westernowych-szkielet frontu. Będąc wewnątrz taki zabieg przyda realizmu i powiększy pole robocze samego placyku. Nie zaszkodziło by w dogodnym miejscu zrobić zatoczkę dla autobusów, taką malutką którą można wymiennie eksploatować z truckami oraz ze 2, 3 zatoczki przystankowe. Co do samych dróg sugerował bym żeby wszelkie zakręty miały łagodniejsze łuki, więcej zajmą miejsca ale bardziej naturalnie będzie wyglądała na nich sprawa opisania się z naczepą. Budynki z prawdziwego zdarzenia to gigantyczny nakład czasu i pieniędzy, więc można kompromisem opracować bliźniaczą zabudowę składającą się z łączonych modułów. Niemal analogiczne moduły ale zestawiane odmiennie dadzą efekt różnorodności, urozmaicenia. Można tak porobić albo małą architekturę zabudowy domków jednorodzinnych albo kamienic, czy bloku z wielkiej płyty. Niezręcznie mi tu pisać bo robiłem domki, również dla lalek i wiem jakie to kosztowne i czasochłonne a powierzchnia jest spora, można to zrobić też obklejając kolorowym wydrukiem sam owal domku, to zależy od budżetu i czasu jaki na to jest.

Awatar użytkownika
wajha1983
Kierowca
Posty: 4882
Rejestracja: 10 lis 2013, 16:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Post autor: wajha1983 »

Ja proponuje zroznicowanie w wysokosci terenu, kiedys widzialem jak niemcy wykozystali palety i na to polozyli jakis material, a nastepnie zasypali ziemia.
Tak ja pisal poprzednik, atrapy budynkow, budyki w sumie musialby byc wykonczone tylko na zewnatrz bo po co w srodku.
Mozna by tez postawic stacje benzynowa, kilka rond i skrzyzowanie ze swiatlami.
WIem ze nie jest to proste, zeby ogarna taka powierzchnie, kiedys sam mialem robic cos podobnego i za kazdym razem jak pojechalem zobaczyc to co zrobilem to wszystko przerabialem.
Wiem jedno trzeba wziasc ciezarowke z naczepa, typowy europejski sklad, zawiesc na miejsce i jezdzic, zmieniac i planowac.
Mozna by zostawic wolne miesjsca i na spotach tam dzialac, czyli zostawic dzialke pod magazyn, przywozic plyty do budowy i powoli go stawiac, tak samo z jakim osiedlem domkow.
Kopalnie mozna by zrobic na jakims wyzszym poziomie, byloby bardziej realne kopanie w glab, a ziemie wywozic tam gdzie mialby byc pola rolne i tam znowu ktos to rozgania i prostuje.
narazie tyle mi przyszlo do glowy.
Jak mi wpadnie cos ciekawego do glowy to jeszcze napisze

Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1430
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 33 times
Been thanked: 6 times

Re: Kolejkowo Gliwice

Post autor: mongrel »

Rozmawiałem z Maxem, Tamta ekipa wykona wszystko sama i to profesjonalnie, łącznie z elektryfikacją, oświetleniem, mają duże doświadczenie i nie trzeba im tłumaczyć podstaw. Oni czekają na nasz projekt, propozycje, rysunki, zdjęcia, sklarowaną koncepcję co i jak ma gdzie stać. Opcja więcej niż luksusowa. Wystarczy że każdy coś wniesie w sensie projektu poglądowego, zdjęć budynków, rysunków. Razem to się dopracuje a Oni wykonają. Liczą się pomysły, wiadomo że przyda się stacja paliw, że kopalni nie może zabraknąć tylko teraz chodzi o to by pokazać na załącznikach, tak i tak ma to wyglądać, najlepiej żeby stało to tu i tu.

Awatar użytkownika
Maxu30
Kierowca
Posty: 2827
Rejestracja: 14 lis 2013, 10:46
Been thanked: 3 times

Re: Kolejkowo Gliwice

Post autor: Maxu30 »

Może się powtarzam ale cały wic (żart) polega na tym, że potrzebne jest tylko zaproponowanie rozmieszczenia na placyku i propozycje co tam powinno być, cała reszta jest po stronie kolejkowa tzn. oni wykonają budynki i inne elementy. Potrzebują wskazania gdzie co ma być i ewentualnie jakie wymiary tych obiektów. Np. jak wielki ma być magazyn. W tym celu Redin wstawił rysunek by każdy naniósł swoje propozycje.

Awatar użytkownika
mauy-miu
Śpioch
Posty: 5873
Rejestracja: 01 maja 2012, 22:10
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Kolejkowo Gliwice

Post autor: mauy-miu »

Z czasem ciężko to i rysować nie dam rady, ale na pewno
magazyn z rampą na wysokość flatbeda,
kopalnia z miejscem na kontenery mieszkalne (2 kopalnie po przeciwnych stronach),
pole do orania,
jakiś fajny parking skośny ze stacją benzynową i myjnią,
wiadukt,
plac budowy (coś dla równiarek, walców i dźwigów),
kawał wolnego miejsca na remizę, bądź inne służby,
przystanki autobusowe,
może stacja pkp z rampą i suwnicą dla kontenerów,
nabrzeże bym odpuścił i wodę też...
ulicę bym robił na 50cm szerokie (25cm na jeden pas + ewentualnie z 8cm na pobocze),
bramka na autostradzie...
fajnie by było zrobić tunel łączący zaplecze z placem, ładnie by się wjeżdżało ;)

ODPOWIEDZ