Waga

Infrastruktura, architektura, dioramy, maszyny i urządzenia itp.
Awatar użytkownika
zipi
Kierowca
Posty: 868
Rejestracja: 15 lip 2012, 07:17

Waga

Post autor: zipi »

Darek postanowił musi być waga, aby nikt na lewo nie wywoził kruszywa. Kiedyś wcześniej dawałem fotki samej wagi. Dziś zaczęliśmy prace, po kilku set godzinach przemyśleń, oglądaniu filmów zdjęć mamy pewien plan.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Mieszko
Kierowca
Posty: 318
Rejestracja: 12 lis 2012, 21:11

Re: Waga

Post autor: Mieszko »

:szoki :brawo no po prostu brak słów... cuuuudoooo!!!!

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9750
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: Waga

Post autor: Pawloosw »

Widzę, że rozwiązaliście problem węższej wagi od długości całego najazdu w ten sam sposób co ja. Przy najeżdżaniu ciężar opiera się o te kołki, po najechaniu w całości na wagę dopiero odczyt prawidłowy.
Trochę mnie to dziwi, bo macie wagę na 4 tensometrach z tego co widzę po jej spodzie.
Wystarczyło je wykręcić i dać na narożnikach długiego podestu, przedłużyć przewody i do sumatora.
U siebie miałem wagę hybrydową tzn na wieszakach + jeden tensometr więc sprawa się komplikowała bo musiałbym zrobić od zera cały mechanizm wieszaków i skalibrować pod to tensometr więc odpuściłem.
Niestety wadą naszego rozwiązania jest to, że ciężar musi być zawsze rozlokowany na środku wagi inaczej będzie przekłamanie. Z drugiej strony, kto to będzie sprawdzał :D
Budkę do tego planujecie jakąś ?

Awatar użytkownika
dwisniewski10
Kierowca
Posty: 111
Rejestracja: 02 gru 2014, 15:14

Re: Waga

Post autor: dwisniewski10 »

Pawloosw pisze:Widzę, że rozwiązaliście problem węższej wagi od długości całego najazdu w ten sam sposób co ja. Przy najeżdżaniu ciężar opiera się o te kołki, po najechaniu w całości na wagę dopiero odczyt prawidłowy.
Trochę mnie to dziwi, bo macie wagę na 4 tensometrach z tego co widzę po jej spodzie.
Wystarczyło je wykręcić i dać na narożnikach długiego podestu, przedłużyć przewody i do sumatora.
U siebie miałem wagę hybrydową tzn na wieszakach + jeden tensometr więc sprawa się komplikowała bo musiałbym zrobić od zera cały mechanizm wieszaków i skalibrować pod to tensometr więc odpuściłem.
Niestety wadą naszego rozwiązania jest to, że ciężar musi być zawsze rozlokowany na środku wagi inaczej będzie przekłamanie. Z drugiej strony, kto to będzie sprawdzał :D
Budkę do tego planujecie jakąś ?
Tych tenso-coś musiało bu być 8 na tej długości, przy czterech nie ma szans dokładnie zważyć.

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9750
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: Waga

Post autor: Pawloosw »

Skąd taki wniosek? :scratch
Wagi 10 metrowe robi się na 4, 18 metrowe na 6 sensorach. Jeśli konstrukcja podestu byłaby dostatecznie sztywna by nie wyginać się na środku, spokojnie 4 wystarczyłyby przy narożnikach (nie koniecznie na samych narożnikach, powiedzmy z 10 cm od końca).

Awatar użytkownika
griszaa
Złomiarz
Posty: 10987
Rejestracja: 22 sie 2012, 04:52
Been thanked: 2 times

Re: Waga

Post autor: griszaa »

:brawo
..

Awatar użytkownika
zipi
Kierowca
Posty: 868
Rejestracja: 15 lip 2012, 07:17

Re: Waga

Post autor: zipi »

Paweł pewnie ten tensometry jak byśmy rozciągnęli było by lepiej, ale jak wcześniej pisałeś kto to będzie sprawdzał czy przekłamuje o kilo czy dwa. Budka oczywiście będzie, barierki, pomost, schody, halogeny kolory itp ... aby było profi.

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9750
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: Waga

Post autor: Pawloosw »

Dokłanie. :ok
Z tym całym osprzętem zapowiada się zaje... :brawo

Awatar użytkownika
aniol310
Kierowca
Posty: 1422
Rejestracja: 06 kwie 2012, 20:23
Been thanked: 2 times

Re: Waga

Post autor: aniol310 »

Masz spacjalne pozwolenie na przejazdy skladem ponadnormatywnym wkoncu warzy 33 tony :P
Ostatnio zmieniony 15 sie 2015, 09:36 przez Sławek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Ortografia

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7774
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Waga

Post autor: Maciej »

Konkret chłopaki :brawo

Trzeba przy niej postawić griszę i niech wszystko notuje :he

ODPOWIEDZ