Kolejkowo Gliwice

Infrastruktura, architektura, dioramy, maszyny i urządzenia itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
redin
Kierowca
Posty: 2037
Rejestracja: 21 sie 2012, 23:34
Been thanked: 22 times

Re: Kolejkowo Gliwice

Post autor: redin »

Hauler pisze:
Maciej pisze:@Hauler - muszą być dwie kopalnie, bo gdzieś trzeba to wszystko wozić. Z jedną trochę lipa :hmm
Co do projektowania placyków mam zerowe pojęcie :jezyk
Ale zawsze jakaś idea już jest , trzeba było w sparku sobie otworzyć ten mój plik , miałbyś podgląd na wielkość , a tak to widzę że trochę skala nie ta

Awatar użytkownika
Maxu30
Kierowca
Posty: 2828
Rejestracja: 14 lis 2013, 10:46
Been thanked: 3 times

Re: Kolejkowo Gliwice

Post autor: Maxu30 »

Maciej pisze:@Hauler - muszą być dwie kopalnie, bo gdzieś trzeba to wszystko wozić. Z jedną trochę lipa :hmm
A może jednak jedna kopalnia i budowa wiaduktu i wozić ziemię na tę budowę np. usypywać przyczółki.

Awatar użytkownika
griszaa
Złomiarz
Posty: 10990
Rejestracja: 22 sie 2012, 04:52
Been thanked: 2 times

Re: Kolejkowo Gliwice

Post autor: griszaa »

Tez dobre tylko jak jedna kopalnia to musi mies spora powierzchnie zeby sprzet sie tam pomiescil ...
Moze niech zrobia jedna a pozniej bedziemy to modernizowac ?

Awatar użytkownika
Hauler
Kierowca
Posty: 2013
Rejestracja: 26 kwie 2015, 11:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: Kolejkowo Gliwice

Post autor: Hauler »

redin pisze:
Hauler pisze:
Maciej pisze:@Hauler - muszą być dwie kopalnie, bo gdzieś trzeba to wszystko wozić. Z jedną trochę lipa :hmm
Co do projektowania placyków mam zerowe pojęcie :jezyk
Ale zawsze jakaś idea już jest , trzeba było w sparku sobie otworzyć ten mój plik , miałbyś podgląd na wielkość , a tak to widzę że trochę skala nie ta

przecie to jest z dsm

Awatar użytkownika
Maxu30
Kierowca
Posty: 2828
Rejestracja: 14 lis 2013, 10:46
Been thanked: 3 times

Re: Kolejkowo Gliwice

Post autor: Maxu30 »

Hauler pisze:
redin pisze:
Hauler pisze:
Maciej pisze:@Hauler - muszą być dwie kopalnie, bo gdzieś trzeba to wszystko wozić. Z jedną trochę lipa :hmm
Co do projektowania placyków mam zerowe pojęcie :jezyk
Ale zawsze jakaś idea już jest , trzeba było w sparku sobie otworzyć ten mój plik , miałbyś podgląd na wielkość , a tak to widzę że trochę skala nie ta

przecie to jest z dsm
Daj plik to następny może modyfikować. :ok

Awatar użytkownika
Hauler
Kierowca
Posty: 2013
Rejestracja: 26 kwie 2015, 11:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: Kolejkowo Gliwice

Post autor: Hauler »

Maxu30 pisze: Daj plik to następny może modyfikować. :ok
Ależ proszę :D

kolejkowo.rar
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Kolejkowo Gliwice

Post autor: borek »

Super coś drgnęło.
Pościągałęm kilka fot, aby podpatrzeć na naszych sasiadów oni już przerabiali nie jeden to lepiej na nich się wzorowac. Teraz tak jeśli plac będzie dościan to na ściany obowiązkowo pejzarz, i wiaty oraz magazyny, aby nie ograniczały widoczności, Jak widać u nich są zawsze drogi od strony publiczności można póżnij srobić paradę. Sebastian zrobił fajny plac szło polactac ale ja bym go odwrucił estakada do tyłu a prosta niska z przodu nie zasłania widoku. Na jednym ze zdjęć jest długi most i taki też bym tam widział, Na fotkach widać że prawie nie mają prostych dug, fajnie bo ciekawiej, I parking dla cięzarówek jest od strony ,,widowni'' ale nie w ich zasięgu. Skoro plac będzie używany i udostępniony dla widzów operatorów pomyslmy też o nich , musi być miejsce dla oglądających oraz kierujących, Bo jak będa tam dzieciaszki latać modelami i wszędzie chodzić to lepiej od razu dać wykładzinę i taśmę do dróg.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Posty: 1923
Rejestracja: 26 cze 2012, 12:00

Re: Kolejkowo Gliwice

Post autor: Tomek »

Pomyślałem że skoro będą wózki widłowe i inne gadżety magazynowe, to na jednym z rogów można by zrobić antresolę na wysokości 100-120cm i na niej zbudować magazyn z rampą i z placem/parkingiem. Gdzie na jednym rogu gdzie stałą by ściana magazynu, mogłaby być przeszklona, pokazując jak taki magazyn wygląda w środku (regały, palety, wózki, etc.), a od drugiego rogu można by obserwować załadunek i rozładunek ciężarówek.
Dodatkowo pod ową antresolą cały czas mamy przestrzeń do wykorzystania.

Nie wiem tylko czy powierzchnia placu na to pozwoli bo sam magazyn to około, min. 60-70cm szerokości + plac przed nim na tyle szeroki że pozwoli manewrować swobodnie ciągnikiem z naczepą.

Awatar użytkownika
raduch
Kierowca
Posty: 259
Rejestracja: 18 lip 2016, 09:03
Has thanked: 2 times

Re: Kolejkowo Gliwice

Post autor: raduch »

Od góry planu zostawione 1,5 m a od prawej strony 1 m, aby swobodnie się przemieszczać
W wolnych miejscach gospodarstwo rolne.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
glowa1986
Kierowca
Posty: 638
Rejestracja: 14 maja 2015, 12:50
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Kolejkowo Gliwice

Post autor: glowa1986 »

kombinujecie. dać nam górkę piachu/żwiru na środku a sprzęty nasze już sobie poradzą ;p poza tym trzeba pomyśleć jakie my mamy modele i pod nie zrobić atrakcje bo ja tam na żadnym ze spotów nie widziałem żeby ktoś woził palety :)

ODPOWIEDZ