Kutry Pabla

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pablo
R.I.P 1971-2018 [*]
Posty: 9679
Rejestracja: 08 sty 2012, 20:20

Kutry Pabla

Post autor: Pablo »

Znacie mnie już tak długo że powinniście się domyśleć, że jak siedzę cicho to znaczy że coś dłubię :he
Star zaraził mnie swym holownikiem Archie dołożył cegiełkę z tym filmem
https://youtu.be/PMKYN8dk8pQ" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=dGrQKEN ... freload=10" onclick="window.open(this.href);return false;

Mieszkam nad morzem, traktor mam, lawetę z 8x8 co to po piachu jeździ też. Nie trzeba było za długo kombinować aby zmusić mnie do wejścia w kutry :he
Na pierwszy ogień dzień po tym jak star wyskoczył z Ulisesem kupiłem kita graupnera w skali 1:22. 3 dni i była paczka
Kit napoczęty ale generalnie do złożenia prawie od 0. Kadłub jest gotowy z tworzywa reszta metal i drewno.
Budowałem niedawno drewnianą leśniczówkę to się szybko odnalazłem w temacie ;)
Po otwarciu paczki zobaczyłem mniej więcej to,
kuterek.JPG

wszystko było w komplecie przekładnia wał, silnik serwa śruba. Normalnie jak w kicie Tamiya. Nie sugerujcie się skalą dlatego, że z jednostkami pływającymi jest jak z pociągami pełnowymiarowymi i wąskotorowymi.
Najważniejsze żeby wejście do nadbudówki kutra było na tyle duże coby wkroczył tam jakiś bruder czy któryś z moich chłopaków w 1/14. Reszta jest mniej istotna gdyż Kutry dzielą się na małe (do 15metrów), średnie (do 17 metrów) i superkutry (do 24 metrów)
Ten będzie małym kutrem 24cm szerokości 80 długości
Najlepsze jest to, że jest już na ukończeniu. Nie chciałem robić fotek i dokumentować postępów bo po pierwsze poszło szybciej niż myślałem(urlop) po drugie bałem się ,że będzie tak jak z pociągami czy czołgami :he Niebawem zobaczycie go w pełnej krasie. Nigdy nie malowałem drewna i delikatnie mówiąc zjebałem malowanie (No kiedyś naczepę malowałem ale sprayem :hehe) Oddałem go tydzień temu na malowanie do kumpla. miało być 3-4 dni a zapowiada się jeszcze z tydzień lub dwa.
Nie wytrzymałem i dzisiaj kupiłem sobie następnego. Tym razem gotowca hand made. Trawlera Większego w skali 1/16 Więc pasujący do naszych bruderowych ludziów. jak tylko dotrze obfoce i zobaczę co jest wart.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Denis
Kierowca
Posty: 4029
Rejestracja: 18 lip 2013, 09:46
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Kutry Pabla

Post autor: Denis »

To do dzieła :brawo

Awatar użytkownika
Herbaciany
Kierowca
Posty: 1252
Rejestracja: 29 paź 2012, 16:50

Re: Kutry Pabla

Post autor: Herbaciany »

:brawo Tylko flagę zmień :hmm

Awatar użytkownika
Pablo
R.I.P 1971-2018 [*]
Posty: 9679
Rejestracja: 08 sty 2012, 20:20

Re: Kutry Pabla

Post autor: Pablo »

A co to da :he jak to kuter do połowu krewetek i krabów, które u nas nie występują a u Helmutów owszem

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: Kutry Pabla

Post autor: Sławek »

Mnie to się podoba jacht co kiedyś miał Rio tylko nie pamiętam jak się nazywał, ale to nie nasza skala :he

Pozdr

EDIT

A już wiem, Kyosho Seawind :he

Awatar użytkownika
Pablo
R.I.P 1971-2018 [*]
Posty: 9679
Rejestracja: 08 sty 2012, 20:20

Re: Kutry Pabla

Post autor: Pablo »

Ja wszedłem w kutry rybackie bo są indu nie cywilne :he
I jednak jest kilka kutrów u nas tyle, że pływają łowić u Jorgusa.
Herbata pomyślę nad zmianą oznaczeń choć przyznam, że wybrałem te barwy z pudełka z portu Cuxhaven w Niemcowni
Ten kuter wyposażony jest w set do zdalnego zapuszczania sieci. Dołączone były nawet dwa serwa tylko jeszcze nie sprawdzałem czy działają :scratch

Awatar użytkownika
Pablo
R.I.P 1971-2018 [*]
Posty: 9679
Rejestracja: 08 sty 2012, 20:20

Re: Kutry Pabla

Post autor: Pablo »

lepiej mi powiedzcie jakie ryby łowić? myślałem o zakupie kilkunastu akwariowych ale to nieludzkie bo nie przetrwają w rzece podczas kręcenia. Narybku też nie można bo karę wlepiają :hehe No to chyba szprotki kupie :he

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9097
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Kutry Pabla

Post autor: Drabek »

:o :o
Ja już nic nie powiem :joint

Awatar użytkownika
Pablo
R.I.P 1971-2018 [*]
Posty: 9679
Rejestracja: 08 sty 2012, 20:20

Re: Kutry Pabla

Post autor: Pablo »

Nie no musze je mieć w sieci :he
http://allegro.pl/neon-simulans-bialyst ... 66534.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: Kutry Pabla

Post autor: Sławek »

Weź szprotki z puszki :he

ODPOWIEDZ