Zgrzewarka ArduWelder

Dział Do it yourself - Zrób to sam - prezentacja urządzeń wszelkiego rodzaju wykonanych we własnym zakresie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
qbas060
Kierowca
Posty: 11
Rejestracja: 20 gru 2017, 14:21

Re: Zgrzewarka ArduWelder

Post autor: qbas060 »

A może to wina źle zaostrzonych elektrod?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: Zgrzewarka ArduWelder

Post autor: Sławek »

Czemu oczka dałeś stalowe ? powinny być miedziane.
Elektrody muszą byś ostre.
Uzwojenie powinno być 50mm2 i trzy zwoje. Zrobiłeś dwa uzwojenia, w przypadku trafo to nie to samo.

Pozdr

Awatar użytkownika
qbas060
Kierowca
Posty: 11
Rejestracja: 20 gru 2017, 14:21

Re: Zgrzewarka ArduWelder

Post autor: qbas060 »

Oczka są miedziane tyle że bielone, takie miałem. Końcówki kablowe zarabiane prasą 50kN. Co do uzwojeń to zgodnie z teorią nawijania transformatorów jeśli uzwojenia są nawinięte w jednym kierunku, jednakowym przewodem i identyczną długością można je połączyć aby zwiększyć prąd więc powinno być wszystko w porządku. Dlatego zastanawiam się co jest nie tak. Poprawie elektrody i sprawdze czy pomogło. Jeśli nie to przewine transformator na jedno uzwojenie o kilku zwojach.

aniski

Re: Zgrzewarka ArduWelder

Post autor: aniski »

Panie Sławku czy muszą być 3 uzwojenia 50mm2? U Pana na zdjęciach są dwa. Możliwe wogóle jest nawinięcie trzech, mi raczej nie uda się wcisnąć trzeciego.

Awatar użytkownika
griszaa
Złomiarz
Posty: 10987
Rejestracja: 22 sie 2012, 04:52
Been thanked: 2 times

Re: Zgrzewarka ArduWelder

Post autor: griszaa »

Jak sie popieści to i się trzecie zmieści :he

Awatar użytkownika
barman_pl
Moderator
Posty: 9778
Rejestracja: 04 lip 2012, 19:24
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Zgrzewarka ArduWelder

Post autor: barman_pl »

:hehe

Awatar użytkownika
qbas060
Kierowca
Posty: 11
Rejestracja: 20 gru 2017, 14:21

Re: Zgrzewarka ArduWelder

Post autor: qbas060 »

W internecie jest sporo konstrukcji nawijanych przewodem 25mm. Co prawda nie uzyska się tak dużego prądu jak w konstrukcji kolegi Sławka ale skutecznie zgrzewają.

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: Zgrzewarka ArduWelder

Post autor: Sławek »

Jeżeli na fotkach sa dwa to bedzie ok, pisałem z pamieci :)

Pozdr

saybot

Re: Zgrzewarka ArduWelder

Post autor: saybot »

kurcze jednak mam trochę problemy, choćby ze stabilnością programu. Czasem muszę kliknąć kilka razy w enkoder aby przycisk zadziałał. Druga sprawa czy soft jest ustawiony w ten sposób, że przy zwarciu GND i pin8 to zgrzewarka powinna zgrzewać? Bo przy sofcie 3.0 jeśli piny nie są zwarte to zgrzewarka zaczyna mi zgrzewać czyli jeśli nie podłącze pedału to na dzieńdobry zgrzewarka zaczyna mi zgrzewać;/
Czasem również po chwili na ekranie pojawiają się jakieś dziwne znaki i soft nie zawsze ładuje się poprawnie po uruchomieniu.
Przy oprogramowaniu z buzzerem i podłączonym buzzerem ekran np sam się dziwnie rozjaśnia

Miał ktoś podobnie?

(sorry za odwrócone zdjęcia ale coś mi tak wstawia, nie zależnie czy obróce źródłowy plik)
IMG_0511.JPG
IMG_0512.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: Zgrzewarka ArduWelder

Post autor: Sławek »

Masz zakłócenia, nie stykają przewody lub coś innego. Soft działa dobrze. Jest w opisie, że przycisk powinien być NC czyli normalnie zwarty, po wcisnieciu powienien sie rozwierac i wtedy następuje zgrzewanie.

ODPOWIEDZ