Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Rozmowy ogólne o industrialu i aspektach technicznych
Awatar użytkownika
Denis
Kierowca
Posty: 4029
Rejestracja: 18 lip 2013, 09:46
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: Denis »

Odnośnie tej przekładni planetarnej servonauta polecam ją fakt silnik jest tam szczotkowy nie żadne sensory ale model raz że jest cichy a dwa ma dużą moc ta przekładnia. Mam ją w manie i ciągam nim pełne kipy ziemi i daje radę.
Ta przekładnie mam https://www.fechtner-modellbau.de/fahrz ... u/min.-mit

Awatar użytkownika
DawidAC
Kierowca
Posty: 135
Rejestracja: 25 sty 2018, 20:45

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: DawidAC »

Drabek pisze:
DawidAC pisze:Silnik mam LRP Crawler 55t, i ori skrzynie zablokowaną na pierwszym biegu.
Każda szczotka będzie szarpać, mniej lub więcej.
I Ty narzekasz na skrzynie Tamiya?
Ta skrzynia to choojnia. Actros nie potrafi nawet wjechać na Goldhofera :( Jedyne co muszę jej oddać to to iż pociągneła mnie na Goldhoferze a ważę 80kg :) Dziwne jest to że mam MFC 03, mam wybebeszoną skrzynię i zablokowaną na 1szym biegu a wczoraj gdy jeździłem Actrosem na apce gaz w lewo koła wolno, gaz na środku koła szybciej, gaz w prawo jeszcze szybciej. A dziś jeździłem i tylko jedna predkość.
Denis pisze:Odnośnie tej przekładni planetarnej servonauta polecam ją fakt silnik jest tam szczotkowy nie żadne sensory ale model raz że jest cichy a dwa ma dużą moc ta przekładnia. Mam ją w manie i ciągam nim pełne kipy ziemi i daje radę.
Ta przekładnie mam https://www.fechtner-modellbau.de/fahrz ... u/min.-mit
Właśnie szukam czegoś takiego. Masz jakiś film jak to jeździ ? Mój brat też zachorował na cieżarówki i muszę kupić ze 2 takie przekładnie ;)

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9752
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: Pawloosw »

Drabek pisze:
DawidAC pisze:No i ta odpowiedż mi się podoba :D
Będzie gładko ruszał ?
A za to nie odpowiada bezpośrednio przekładnia tylko silnik i regiel ;)

Drabku, mialem ta przekladnie w manie 6x4 z mfc w roli regulatora i chodziło to jak marzenie. Plynnie ruszal i jezdzil bezszelestnie. Na stockowym silniku sprzedawanym wraz z ta przekladnia. :ok

Awatar użytkownika
DawidAC
Kierowca
Posty: 135
Rejestracja: 25 sty 2018, 20:45

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: DawidAC »

To co możecie polecić ? Wiadomo im tańsze to lepiej ;)

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9752
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: Pawloosw »

To zalezy czego oczekujesz od tej skrzyni. Chcesz wiecej biegow kosztem miejsca w modelu, czy zadowolisz sie jednym przelozeniem, pozostawiajac wiecej miejsca w modelu. Ja nie mam nic do zarzucenia skrzyni tamiyowej. Gdyby nie wymiary stosowalbym ja w kazdym trucku. :ok
Modelcraft to dobra alternatywa ale najlepiej ze skosnymi zebami o przelozeniu 1:18. Chyba nawet mam gdzies taka w zapasie. :scratch

Awatar użytkownika
pado
Kierowca
Posty: 929
Rejestracja: 11 wrz 2015, 22:08
Has thanked: 16 times
Been thanked: 1 time

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: pado »

Najlepiej jakby Tamiya dawała skrzynię na dwa biegi i taką malutką ;)

Awatar użytkownika
DawidAC
Kierowca
Posty: 135
Rejestracja: 25 sty 2018, 20:45

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: DawidAC »

Pawloosw pisze:To zalezy czego oczekujesz od tej skrzyni. Chcesz wiecej biegow kosztem miejsca w modelu, czy zadowolisz sie jednym przelozeniem, pozostawiajac wiecej miejsca w modelu. Ja nie mam nic do zarzucenia skrzyni tamiyowej. Gdyby nie wymiary stosowalbym ja w kazdym trucku. :ok
Modelcraft to dobra alternatywa ale najlepiej ze skosnymi zebami o przelozeniu 1:18. Chyba nawet mam gdzies taka w zapasie. :scratch
Oczekuję aby model ruszła wolno i za szybko nie jechał. Modelcfarta nie chce, sa problemy z jej montażem a ja już w jedną wiertłem wpadłem i pozabijałem tryby.
Na pewno zamówię servonaut, mają od razu mocowania do ramy. Tylko pytanie jaki zamówić ?

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9752
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: Pawloosw »

Pierwszy raz spotykam sie ze stwierdzeniem, ze modelcrafta ciezko sie montuje. Po co tam dziury wierciles jak masz ich po pbwodzoe chyba 5 szt m3 jesli mnie pamiec nie myli?

Upewnij sie czy blaszka montazowa jest w tym servonaucie. Wydaje mi sie, ze sprzedaja ja oddzielnie.

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9099
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: Drabek »

Pawloosw pisze:Pierwszy raz spotykam sie ze stwierdzeniem, ze modelcrafta ciezko sie montuje. Po co tam dziury wierciles jak masz ich po pbwodzoe chyba 5 szt m3 jesli mnie pamiec nie myli?

Upewnij sie czy blaszka montazowa jest w tym servonaucie. Wydaje mi sie, ze sprzedaja ja oddzielnie.
No dokładnie. Używam tych przekładni nie tylko w napędzie i nigdy nie miałem problemów z montażem.
Po drugie skrzynia Tamiya faktycznie spora ale zawsze można skrócić. I cichą też można zrobić. A co do ruszania też można to opanować. :brawa

Awatar użytkownika
barman_pl
Moderator
Posty: 9778
Rejestracja: 04 lip 2012, 19:24
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Nie wiesz gdzie pytać? zapytaj tutaj ...

Post autor: barman_pl »

Skrzynia biegów zawsze jest fajna bo ma więcej biegów niż jeden :brawa

ODPOWIEDZ