brak mocy

Rozmowy ogólne o industrialu i aspektach technicznych
Przemo
Kierowca
Posty: 1924
Rejestracja: 24 gru 2011, 15:03

Re: brak mocy

Post autor: Przemo »

NiMh, LiPo, LiFe ? to że nówka nie oznacza że np. nie mogła paść jedna z cel

Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1427
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: brak mocy

Post autor: mongrel »

Do 01 nie ma nic w instrukcji poza pakietami NiMh, pod spodem na tej naklejce też nic nie pisze o rodzaju pakietów. Ty pewnie masz tego nowego europejskiego tam nie wiem jak jest, jakie typy przyjmuje. Jaki masz silniczek?

Awatar użytkownika
Ted
Kierowca
Posty: 684
Rejestracja: 27 sie 2012, 14:04

Re: brak mocy

Post autor: Ted »

A ja obstawiam, że jednak za dużo prądu to wszystko wciąga (zwłaszcza jak serwa to bluebirdy). Jednak masa jest i serwa pod sporym obciążeniem skręcają. Spróbuj zasilić je osobno (koszyczkiem np) i daj znać czy nadal muli.

Powodzenia

Awatar użytkownika
Arcidiablo
Kierowca
Posty: 3519
Rejestracja: 16 lut 2014, 11:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: brak mocy

Post autor: Arcidiablo »

ted co to jest koszyczek ??? :oops:

Awatar użytkownika
Pablo
R.I.P 1971-2018 [*]
Posty: 9679
Rejestracja: 08 sty 2012, 20:20

Re: brak mocy

Post autor: Pablo »

to jest taka instalacja która spina baterie paluszki, najczęściej 4 :he Na pewno widziałeś
Np:
http://www.rctrax.pl/product/koszyczek- ... g/?id=2060" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Ted
Kierowca
Posty: 684
Rejestracja: 27 sie 2012, 14:04

Re: brak mocy

Post autor: Ted »

Dokładnie - chodzi o to, żeby serwo dostawało sygnał z MFU (było sterowane) ale zasilanie było osobne właśnie z koszyczka - np 4 paluszków AA. Kable serwa to biały/żółty sygnał, czerwony +, czarny -.

Lub odepnij na razie jedno serwo i zobacz czy jest poprawa :). W sensie czy z jednym działa OK.

P.S. Przy podpinaniu do serw koszyczka KONIECZNIE odłącz + z kabla serw od odbiornika.

Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1427
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: brak mocy

Post autor: mongrel »

Nie no bez jaj dwa serwa to jest aż dwa serwa chocby słabe 4kg na belkę to potęga. Pozatym ciężar się rozkłąda i nawet lżej mu skręcać. Ten merc nie waży 12kg. To nie jest wina poboru nawet przy MFC który bierze na amplifier głośniczka i coś na ledy, pomijając regiel, dwa serwa też nie czynią niewiadomo czego. W poszerzonym standardzie są 3, skrzynia, skręt, siodło. Nawet przy pakiecie 3000mAh. Jak pisze Przemek może uwalony pakiet, on napięcie może pokazać na pomiarze ale pradu sensownego może już nie oddawać. Ja stawiam na omyłkę po lini połączeń i konfiguracji apki. Przejżałem cały Twój garaż ale niewiele pomaga jego studium. Musisz lecieć za koleją. Zmierz pakiet, jak masz ładowarkę z funkcją rozładowywania i pokazywania na ile się naładuje w amperach sprawdź do ilu się załaduje. Zobacz czy czegoś nie zmianiałes w apce i przepatrz połączenia na lini odbiornik-MFC, MFC-serwa. Mam nadzieję że nie uwalił się silnik czy tranzystory regla. Nie wiem może kręci Ci się na osi silnika zębatka, musisz lecieć za koleją, wszycho posprawdzać.

Awatar użytkownika
wajha1983
Kierowca
Posty: 4882
Rejestracja: 10 lis 2013, 16:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Re: brak mocy

Post autor: wajha1983 »

dziwne ze na podniesionym jezdzi a na ziemi nie.
ja MFC i jak pakiet jest rozladowany to sie wylacza, zalaczy na chwile i jak zaczynasz cos robic to sie wylacza.
chyba ze tak jak mowia chlopaki, padla jena cell i dzwieki swiatla da rady,ale jezdzic juz nie

Awatar użytkownika
Arcidiablo
Kierowca
Posty: 3519
Rejestracja: 16 lut 2014, 11:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: brak mocy

Post autor: Arcidiablo »

dzięki chłopaki za sugestie :england po powrocie przeanalizuję wszystko po kolei - może coś wymodzę :P

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9097
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: brak mocy

Post autor: Drabek »

I jak z mocą ?
Jeździ czy nie?
:england

ODPOWIEDZ