Porcelanowe pomysły

Rozmowy ogólne o industrialu i aspektach technicznych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vesoly
Kierowca
Posty: 75
Rejestracja: 26 gru 2011, 19:59

Porcelanowe pomysły

Post autor: vesoly »

Ponieważ zakupiłem (do szuflady):
http://allegro.pl/sanwa-mx-3-fhss-z-odb ... 90641.html" onclick="window.open(this.href);return false;
i nie za bardzo chce mi się ją przerabiać, to wymyśliłem jak zrobić 4ry kanały. Niestety w jednym czasie dostępne tylko 2. Lutuję sobie taki mały układzik, który stawia się za odbiornikiem na wszystkie kanały, z niego są 4 do wykorzystania. Na pilocie kanałem AUX przełączam w tryby I 2 kanały (gaz + kierownica) i II 2 kanały (jakieś tam urządzenia). W trybie II cyngiel gazu i kierownica służy do ustawienia pozycji 3 i 4 kanału na wyjściu urządzenia. Programowo przelicza się powiedzmy kanał 3 pozycję neutralną cyngla na 1,5ms. Jest tylko jeden problem, nie zadziała zmiana biegu podczas jazdy, tak jak mam teraz w starej Sanwie. Chociaż programowo jest możliwość zrobienia pseudo automatycznej skrzyni biegów. Przy przerobionej aparaturze na 3 pozycyjny trzeci kanał, jest możliwość zmiany biegów w skrzyni 2wu biegowej i przełączenia w jakiś II tryb, czyli dodatkowe 2 kanały ustawiane cynglem i kierownicą.

Ot takie pomysły przyszły mi siedząc na porcelanowym fotelu.
(nie wiedziałem gdzie to dodać, to wsadziłem do ogólno-technicznego)

Przemo
Kierowca
Posty: 1924
Rejestracja: 24 gru 2011, 15:03

Re: Porcelanowe pomysły

Post autor: Przemo »

vesoly pisze:
Ot takie pomysły przyszły mi siedząc na porcelanowym fotelu.
oj jak w takim miejscu to wydumałeś to oby to nie była troszkę " śmierdząca sprawa " :P :P :P




:scratch troszkę to dla mnie zakręcone wiec zapytam inaczej :D po twojej przeróbce apy jadę sobie unimogiem, zatrzymuje się przełączam AUX i za pośrednictwem cyngla lub kierownicy obsługuje np. podnoszenie paki/ kiprowanie 8-) czy tak :scratch

Awatar użytkownika
vesoly
Kierowca
Posty: 75
Rejestracja: 26 gru 2011, 19:59

Re: Porcelanowe pomysły

Post autor: vesoly »

Przemo pisze:
vesoly pisze:
Ot takie pomysły przyszły mi siedząc na porcelanowym fotelu.
oj jak w takim miejscu to wydumałeś to oby to nie była troszkę " śmierdząca sprawa " :P :P :P




:scratch troszkę to dla mnie zakręcone wiec zapytam inaczej :D po twojej przeróbce apy jadę sobie unimogiem, zatrzymuje się przełączam AUX i za pośrednictwem cyngla lub kierownicy obsługuje np. podnoszenie paki/ kiprowanie 8-) czy tak :scratch
Dokładnie! Jeżeli AUX jest tylko 2 pozycyjny. Przy 3 pozycyjnym, 2 pierwsze pozycje, mogą być do jazdy, a 3 do kiprowania. Tylko jest jeden "fake" przełączając się na II tryb musimy przejść przez 2gi bieg.

Ale nie ma rzeczy niemożliwych w oprogramowaniu !!! przechodząc z 1szej pozycji bardzo szybko, czyli poniżej 250ms, to to użądzonko nie przełączy na odpowiednim kanale na inną długość impulsu. OOO i już rozwiązałem ten problem :D

ODPOWIEDZ