Silnik/ przekładnia do podnoszenia kipy

Rozmowy ogólne o industrialu i aspektach technicznych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Arczi919
Kierowca
Posty: 244
Rejestracja: 19 sty 2017, 17:59

Silnik/ przekładnia do podnoszenia kipy

Post autor: Arczi919 »

Cześć wszystkim. Jak w temacie, jaki silnik, przekładnia do napędu kipy, mechanizm na śrubę tr8, coś aby było w miarę zgrabne i o odpowiedniej sile.

Awatar użytkownika
barman_pl
Moderator
Posty: 9778
Rejestracja: 04 lip 2012, 19:24
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Silnik/ przekładnia do podnoszenia kipy

Post autor: barman_pl »

Poprzeglądaj garaże i znajdziesz wszystkie odpowiedzi na te pytania ;)
Są różne rozwiązania więc musisz zrobić coś co Ci najbardziej przypasuje.

Pozdr.

Awatar użytkownika
Arczi919
Kierowca
Posty: 244
Rejestracja: 19 sty 2017, 17:59

Re: Silnik/ przekładnia do podnoszenia kipy

Post autor: Arczi919 »

Dzięki barman bardziej ogólnie się nie dało :) tysiąc rozwiązań rozsypanych w tysiacu wątków. I przeglądam garaże:) myślałem ze może uda się dostać kilka konkretnych uzasadnionych odpowiedzi w jednym miejscu ;)

Wysłane z mojego HTC Desire 626G dual sim przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Denis
Kierowca
Posty: 4029
Rejestracja: 18 lip 2013, 09:46
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Silnik/ przekładnia do podnoszenia kipy

Post autor: Denis »

Zazwyczaj jest dawana przekładnia 1:100 modelcraft ja miałem na trapezie 8mm naczepę z przekładnią modelcraft 1;50 i była za szybka więc polecam wolniejszą 1:100.

Awatar użytkownika
Arczi919
Kierowca
Posty: 244
Rejestracja: 19 sty 2017, 17:59

Re: RE: Re: Silnik/ przekładnia do podnoszenia kipy

Post autor: Arczi919 »

Denis pisze:Zazwyczaj jest dawana przekładnia 1:100 modelcraft ja miałem na trapezie 8mm naczepę z przekładnią modelcraft 1;50 i była za szybka więc polecam wolniejszą 1:100.
Czyli 1:100, na jakim silniku? Oryginalny czy jakiś zmienić? I czym to odpowiednio zasilić?

Awatar użytkownika
raduch
Kierowca
Posty: 259
Rejestracja: 18 lip 2016, 09:03
Has thanked: 2 times

Re: Silnik/ przekładnia do podnoszenia kipy

Post autor: raduch »


Awatar użytkownika
Arczi919
Kierowca
Posty: 244
Rejestracja: 19 sty 2017, 17:59

Re: RE: Re: Silnik/ przekładnia do podnoszenia kipy

Post autor: Arczi919 »

raduch pisze:tu masz kolego komplet

http://allegro.pl/silnik-z-przekladnia- ... 24279.html
Dzięki. Właśnie tego samego się doszukałem w tej samej chwili na ebayu :)

Wysłane z mojego HTC Desire 626G dual sim przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
barman_pl
Moderator
Posty: 9778
Rejestracja: 04 lip 2012, 19:24
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Silnik/ przekładnia do podnoszenia kipy

Post autor: barman_pl »

Arczi919 pisze:Dzięki barman bardziej ogólnie się nie dało :) tysiąc rozwiązań rozsypanych w tysiacu wątków. I przeglądam garaże:) myślałem ze może uda się dostać kilka konkretnych uzasadnionych odpowiedzi w jednym miejscu ;)
Chłopie, nie dziw mi się... Wystarczy przejrzeć dosłownie kilka wątków żeby wiedzieć co i jak ;)... Wszystko zależy od tego co się wymaga od wywrotu, jak ciężka jest kipa, co masz zamiar przewozić... itd. itd. Nie ma złotego środka... Przy kipie z hipsu wystarczy serwo, przy alu już trzeba pchać coś mocniejszego...
W razie czego zawsze możesz kupić gotowca od Carsona, tylko cena spora i nie wszędzie da się zamontować ;)... Trzeba kombinować pod swój projekt żeby wszystko działało optymalnie.
raduch pisze:tu masz kolego komplet

http://allegro.pl/silnik-z-przekladnia- ... 24279.html
Ten silnik nie będzie w stanie podnieść kipy - jest za słaby. I tak musisz go wymienić, ale oczywiście sama przekładnia powinna być ok.

Awatar użytkownika
Arczi919
Kierowca
Posty: 244
Rejestracja: 19 sty 2017, 17:59

Re: RE: Re: Silnik/ przekładnia do podnoszenia kipy

Post autor: Arczi919 »

barman_pl pisze:
Arczi919 pisze:Dzięki barman bardziej ogólnie się nie dało :) tysiąc rozwiązań rozsypanych w tysiacu wątków. I przeglądam garaże:) myślałem ze może uda się dostać kilka konkretnych uzasadnionych odpowiedzi w jednym miejscu ;)
Chłopie, nie dziw mi się... Wystarczy przejrzeć dosłownie kilka wątków żeby wiedzieć co i jak ;)... Wszystko zależy od tego co się wymaga od wywrotu, jak ciężka jest kipa, co masz zamiar przewozić... itd. itd. Nie ma złotego środka... Przy kipie z hipsu wystarczy serwo, przy alu już trzeba pchać coś mocniejszego...
W razie czego zawsze możesz kupić gotowca od Carsona, tylko cena spora i nie wszędzie da się zamontować ;)... Trzeba kombinować pod swój projekt żeby wszystko działało optymalnie.
raduch pisze:tu masz kolego komplet

http://allegro.pl/silnik-z-przekladnia- ... 24279.html
Ten silnik nie będzie w stanie podnieść kipy - jest za słaby. I tak musisz go wymienić, ale oczywiście sama przekładnia powinna być ok.
Rozumiem że wszystko dostosuje do swoich potrzeb Ale z tak małą wiedzą na ten temat zamiast kupić pięć przekładni i sprawdzać która będzie lepsza to wolę napisać bezsensowny wątek i kupić jedną przekładnie którą polecicie i będzie prawdopodobnie lepsza niż wszystkie które bym kupił sam :) kipa ma być kompletna z aluminium, nie wiem o jakiej wadze. I wolał bym Aby podniosła więcej niż potrzeba, bo zawsze lepiej jest mieć zapas :) rozumiem też że można mieć dość ciągłego tłumaczenia każdemu tego samego w kółko , ale cóż każdy kiedyś zaczynał :) dzięki za każdą pomocną podpowiedź i Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ