Przednie osie

Oferty kupna
Regulamin forum
Regulamin działu KUPIĘ/SPRZEDAM

1. Sprzęt należy dokładnie i sumiennie opisać, podać wszelkie wady i stan.
2. Należy wstawić aktualne zdjęcia przedmiotu (MINIATURKI)
3. Należy podać cenę, lub jeżeli to aukcja, zaznaczyć w temacie i podać link do aukcji.
4. Należy unikać zbędnych komentarzy odnośnie ceny, chyba że ta jest z kosmosu i może narazić na straty kupującego.
5. Ogłoszenie bez zdjęcia i ceny będzie usunięte.
6. Rezerwacje najwyżej na 24h, chyba że sprzedający napisze inaczej, rezerwacja oznacza zgodę na warunki sprzedaży w tym cenę.
7. Kolejność zgłoszeń w wątku, chyba że w ogłoszeniu napisane jest inaczej.
8. Odświeżanie nie częściej niż co 3 dni
9. Ogłoszenia będą autoamtycznie usuwaną po 14 dniach gdy w tym okresie brak bedzie aktywności w wątku dotyczącym oferty kupna
ODPOWIEDZ
adammKI
Kierowca
Posty: 281
Rejestracja: 17 lip 2018, 10:02
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Przednie osie

Post autor: adammKI »

Hej.

Poszukuję 3 kompletów przednich osi, obojętnie z którego modelu ciężarówki, ma być skrętna, w skali 1/14 i w cenie złomu.

Może komuś zostały niepotrzebne po jakimś upgradzie.

(Będą na nich założone koła do niskopodwoziówki)

Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1427
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: Przednie osie

Post autor: mongrel »

To nie lepiej kupić na ebay albo w sklepach za granicą z rc tych od naczep które mają zwrotnice. Są od tamyjki. I kształt rurowy więc będziesz miał miejsce na zawieszenie od góry lub od dołu szczególnie jak biega o niskopodwoziówkę. One występują w naczepach 3osiowych, bodaj chłodnia. Zwrotnicę można tam unieruchomić na prosto lub może być skrętna. Ściągnij sobie manuala w pdf. Nawet krótsze pióra tam są to można mniejsze koła założyć.

Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1427
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: Przednie osie

Post autor: mongrel »


Awatar użytkownika
raduch
Kierowca
Posty: 259
Rejestracja: 18 lip 2016, 09:03
Has thanked: 2 times

Re: Przednie osie

Post autor: raduch »

Jak chcesz to mam takie.
viewtopic.php?f=12&t=4906

Zostały mi 3 sztuki.

adammKI
Kierowca
Posty: 281
Rejestracja: 17 lip 2018, 10:02
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Przednie osie

Post autor: adammKI »

raduch pisze:
06 maja 2021, 15:12
Jak chcesz to mam takie.
viewtopic.php?f=12&t=4906

Zostały mi 3 sztuki.

Ale te nie są skrętne.

mongrel pisze:
06 maja 2021, 14:27
To nie lepiej kupić na ebay albo w sklepach za granicą z rc tych od naczep które mają zwrotnice. Są od tamyjki. I kształt rurowy więc będziesz miał miejsce na zawieszenie od góry lub od dołu szczególnie jak biega o niskopodwoziówkę. One występują w naczepach 3osiowych, bodaj chłodnia. Zwrotnicę można tam unieruchomić na prosto lub może być skrętna. Ściągnij sobie manuala w pdf. Nawet krótsze pióra tam są to można mniejsze koła założyć.

Pamiętam że kiedyś oglądałem ogłoszenia z takimi osiami ale przeleciałem chyba całe alieexpress i ebay z hasłami steering axles itp. i znajdowałem tylko zwykłe przednie, stąd pomysł żeby to na zwykłych zrobić i trochę je porzeźbić.

Ale gdyby się trafiły skrętne takie typowo od niskiego podwozia to byłoby jeszcze lepiej

Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1427
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: Przednie osie

Post autor: mongrel »

Swoim sposobem możesz mieć problemy z trafnym i szybkim wyszukaniem tych osi. Musisz patrzeć w oferty ludzi którzy wystawiają części luzem na zasadzie rozbiórki tych naczep. Ja na yt widziałem że ludzie na tych osiach nawet budują autobusy 4osiowe takie duże turystyczne, 2pierwsze i ostatnia skrętna więc kąt musi być dobry.

ODPOWIEDZ