Niepolecani Sprzedawcy/kupujący

Oferty sprzedaży
Regulamin forum
Regulamin działu KUPIĘ/SPRZEDAM

1. Sprzęt należy dokładnie i sumiennie opisać, podać wszelkie wady i stan.
2. Należy wstawić aktualne zdjęcia przedmiotu
3. Należy podać cenę, lub jeżeli to aukcja, zaznaczyć w temacie i podać link do aukcji.
4. Należy unikać zbędnych komentarzy odnośnie ceny, chyba że ta jest z kosmosu i może narazić na straty kupującego.
5. Ogłoszenie bez zdjęcia i ceny będzie usunięte.
6. Rezerwacje najwyżej na 24h, chyba że sprzedający napisze inaczej, rezerwacja oznacza zgodę na warunki sprzedaży w tym cenę.
7. Kolejność zgłoszeń w wątku, chyba że w ogłoszeniu napisane jest inaczej.
8. Odświeżanie nie częściej niż co 3 dni
9. Ogłoszenia będą autoamtycznie usuwaną po 14 dniach gdy w tym okresie brak bedzie aktywności w wątku dotyczącym oferty sprzedaży
Awatar użytkownika
Rio
Kierowca
Posty: 792
Rejestracja: 28 cze 2012, 22:13

Niepolecani Sprzedawcy/kupujący

Post autor: Rio »

Proponuje taki wątek założyć i wymieniać doświadczenia. Zaczynamy korzystać z nowych sklepów czy sprzedawców na ebay'u i może warto przestrzec Kolegów przed marnymi kontrahentami.

Jak będziecie dopisywać, mogę edytować listę:

1. Russin Bone Yard Shop (USA) ebay - manufaktura części do ciężarówek, ogłasza się na ebayu i amerykańskich forach trucków 1:14. Zrobiłem zamówienie 12 września, 25 września dostałem informację, że wysłano paczkę, po czym 1 października przychodzi wiadomość, że jednak paczka nie wysłana, bo czegoś brakuje, żeby wykonać zamówioną część - wyśle jak się będzie dało (sick) (naturalnie na ebayu sprzedawał jaką dostępną od zaraz). Kwota nie mała, bo to ponad 250$
Reasumując mija prawie miesiąc i przesyłka nadal nie wysłana, czekam jeszcze kilka dni i zgłaszam spór do paypala zanim straci ważność.

Awatar użytkownika
Maciek
Moderator
Posty: 3940
Rejestracja: 07 sty 2012, 21:21

Re: Niepolecani Sprzedawcy/kupujący

Post autor: Maciek »

Kilka razy kupowałem od Russa i nie miałem problemów, widać coś się nie udało (tylko to dawno było) :scratch

Awatar użytkownika
Pablo
R.I.P 1971-2018 [*]
Posty: 9679
Rejestracja: 08 sty 2012, 20:20

Re: Niepolecani Sprzedawcy/kupujący

Post autor: Pablo »

On jest u mnie dodany w ulubionych sprzedawcach :he

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: Niepolecani Sprzedawcy/kupujący

Post autor: Sławek »

Dajcie link do sprzedającego bo nie da sie znaleźć na ebay :)

Awatar użytkownika
Rio
Kierowca
Posty: 792
Rejestracja: 28 cze 2012, 22:13

Re: Niepolecani Sprzedawcy/kupujący

Post autor: Rio »

Pablo pisze:On jest u mnie dodany w ulubionych sprzedawcach :he
No cóż, a u mnie pewnie będzie miał negatyw, bo jakość obsługi gorsza niż marna.
Po co oznaczam w ebay'u i paypalu przedmiot jako wysłany skoro go nie wysłałem? i po co oznaczam w aukcji "Przedmiot zostanie wysłany w ciągu 5 dni roboczych od daty otrzymania rozliczonej płatności" skoro nie mogę wysłać nawet w ciągu 30 dni? i o ile to mogę jeszcze zrozumieć - bo może jego dostawca zawalił, to tej akcji z wysyłką której nie było pojąć nie mogę.

Sławku:

http://www.ebay.pl/sch/russisloud2/m.ht ... 4340.l2562

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: Niepolecani Sprzedawcy/kupujący

Post autor: Sławek »

Łooo, czyżby zawias ? fajny spox

Awatar użytkownika
Rio
Kierowca
Posty: 792
Rejestracja: 28 cze 2012, 22:13

Re: Niepolecani Sprzedawcy/kupujący

Post autor: Rio »

sławek pisze:Łooo, czyżby zawias ? fajny spox
noo replika air rid'a kenwortha

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7774
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Niepolecani Sprzedawcy/kupujący

Post autor: Maciej »

Odradzam zakupy w sklepie http://www.Empire-rc.com" onclick="window.open(this.href);return false; Wczoraj założyłem tam konto, zakupiłem most TLT i zapłaciłem od razu przez paypala. Dziś (na szczęście) dostałem zwrot kasy od sprzedawcy i wiadomość:
Dear Sir, We are sorry that our website is under upgrade. thus, we will not accept new order. The refund is made to you now. Thanks again for your support. Please visit our eBay store. best regards Jeffrey
Dla mnie to walenie w głąba na żywca. Strona chodzi, żadnej informacji dla kupujących nie ma. Można zrealizować cały procesu zakupu.
Odradzam :zły Teraz muszę gdzieś szukać tanio mostu TLT :oops:

Awatar użytkownika
Pablo
R.I.P 1971-2018 [*]
Posty: 9679
Rejestracja: 08 sty 2012, 20:20

Re: Niepolecani Sprzedawcy/kupujący

Post autor: Pablo »

Bez przesady nadchodzi Nowy Rok. Coś zmieniali w strukturze sklepu i byli przyblokowani. Sklepy internetowe też przechodzą często refresh mają różne obwarowania prawne i widać nie mogli przyjąć od ciebie kasy . $ zwrócili szybko przepraszając i zapraszając do kupna na ebay'u. (Tam może sprzedawać każdy)
Ja osobiście kupiłem kilka modeli poprzez ebay na tym empire. Zostawiając masę forsy i miło ich wspominam. Tym bardziej że za model warty np 1500zł nie dostałem cła do zapłaty :he
Ale rozumiem rozżalenie bo grzeczność grzecznością ale mostu tlt ni ma. :scratch
Może tego positiva byś odwiedził
handluje co prawda częściami głównie z odzysku ale zawsze super przesmarowane i na łożyskach. Do tego zawsze jakoś szybka przesyłka była.
http://stores.ebay.pl/rc-recycler-cxm/_ ... _sid=34038" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: Niepolecani Sprzedawcy/kupujący

Post autor: Sławek »

Nie dawałbym ich do niesolidnych, bo niesolidni to by byli jakby nie oddali kasy, uważam, że są ok :ok cena mostu wydawała mi się abstrakcyjna, ale cóż, być może mieli jakieś dobre źródło, jednak się okazało, że to nierealne ;)
Kup na ebay u gościa z linku Pablo, kupuje u niego dużo, mam nawet rabaty i zero jakichkolwiek problemów dotychczas, rzetelna firma :friends

Pozdr

ODPOWIEDZ