Kwestie techniczne związane z forum

Sprawy organizacyjne
Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: Kwestie techniczne związane z forum

Post autor: Sławek »

No, o IRC nie wspomne :he

Awatar użytkownika
Denis
Kierowca
Posty: 4029
Rejestracja: 18 lip 2013, 09:46
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Kwestie techniczne związane z forum

Post autor: Denis »

Tylko że na wszystkich mesengerach i innych nie da się założyć garażu i budować w nim modelu po czym po 10 latach będziesz mógł zobaczyć jak to było czy też popatrzeć jak ktoś coś rozwiązał także nie tędy myślenie. Poza tym forum to jedna wielka skarbnica wiedzy także może za mało osób o nim wie dlatego też mało nowych osób i mniej wpisów no i widzę lenistwo i chwilowy brak czasu

Awatar użytkownika
barman_pl
Moderator
Posty: 9778
Rejestracja: 04 lip 2012, 19:24
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Kwestie techniczne związane z forum

Post autor: barman_pl »

O to to to :ok :)

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9750
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: Kwestie techniczne związane z forum

Post autor: Pawloosw »

Trendy sie zmieniaja, ale forum jest niezastapione przez wszelkie vibery itp. To zwykly kominikator a tu jak Denis wspomnial baza danych do ktorej po latach wracasz i czerpiesz wiedze garsciami.

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: Kwestie techniczne związane z forum

Post autor: Sławek »

Pod warunkiem, że forum będzie przez lata dostepne, to nie jest darmowe jak facebook czy podobne. Dlatego nie do konca sie zgadzam z tym, co napisał Denis. Forum może zniknac, jak wszystko inne. Np. Imageshack też wydawało się pare lat temu, że bedzie na wieki, dzis praktycznie nie istnieje.

Pozdr

Awatar użytkownika
Arcidiablo
Kierowca
Posty: 3519
Rejestracja: 16 lut 2014, 11:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Kwestie techniczne związane z forum

Post autor: Arcidiablo »

Jedno jest pewne: jak zniknie forum, to i umrą nasze spoty i modele pójdą w odstawkę. Amen :(

Awatar użytkownika
Denis
Kierowca
Posty: 4029
Rejestracja: 18 lip 2013, 09:46
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Kwestie techniczne związane z forum

Post autor: Denis »

Sławek pisze:Pod warunkiem, że forum będzie przez lata dostepne, to nie jest darmowe jak facebook czy podobne. Dlatego nie do konca sie zgadzam z tym, co napisał Denis. Forum może zniknac, jak wszystko inne. Np. Imageshack też wydawało się pare lat temu, że bedzie na wieki, dzis praktycznie nie istnieje.

Pozdr
Już nie raz napisał że jeśli chodzi o kwestie finansowe to mogę wesprzeć forum bo korzystam z niego i w sumie forum to część mojego życia i nie chciałbym żeby znikło. Napisz nam jakie są koszta związane z forum na pewno nie tylko byłbym chętny żeby wesprzeć forum. W Niemczech to normalne że użytkownicy utrzymują forum datkami także nie krępuje się tylko napisz jakie są koszta.
Rozumiem że nie każdy może dac Ale jest nas Tak dużo że na pewno nie wyjdzie z tego kosmos

Awatar użytkownika
raduch
Kierowca
Posty: 259
Rejestracja: 18 lip 2016, 09:03
Has thanked: 2 times

Re: Kwestie techniczne związane z forum

Post autor: raduch »

Denis pisze:
Sławek pisze:Pod warunkiem, że forum będzie przez lata dostepne, to nie jest darmowe jak facebook czy podobne. Dlatego nie do konca sie zgadzam z tym, co napisał Denis. Forum może zniknac, jak wszystko inne. Np. Imageshack też wydawało się pare lat temu, że bedzie na wieki, dzis praktycznie nie istnieje.

Pozdr
Już nie raz napisał że jeśli chodzi o kwestie finansowe to mogę wesprzeć forum bo korzystam z niego i w sumie forum to część mojego życia i nie chciałbym żeby znikło. Napisz nam jakie są koszta związane z forum na pewno nie tylko byłbym chętny żeby wesprzeć forum. W Niemczech to normalne że użytkownicy utrzymują forum datkami także nie krępuje się tylko napisz jakie są koszta.
Rozumiem że nie każdy może dac Ale jest nas Tak dużo że na pewno nie wyjdzie z tego kosmos


Podpisuje sie pod tym.

Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1427
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: Kwestie techniczne związane z forum

Post autor: mongrel »

Sławek pisze:To znak, że czas pomału kończyć ... :)
Pablo to nawet przepowiedział, że kiedyś w przyszłości mongrel ukończy model(nie sprecyzował czy autobusu czy zwykłej tamyjki) i ten model będzie kompletny i skończony, będzie jeździł. I kiedy to się wydarzy wtedy nastąpi ciemność. Teraz wiem co miał na myśli.

Nasze forum to najlepsza rzecz w sieci, przynajmniej dla nas. Od strony technicznej forum to nie tylko suchy koszt utrzymania na serwerze itp. Sławek dogląda wszystkiego, dokonuje niezbędnych napraw i modyfikacji. Wymaga to wiedzy i czasu, zaangażowania. To dzięki Sławkowi forum od początku jest pozbawione reklam i swołoczy w typie maz-buda i innych żuków gnojowych. Panuje tu ład i porządek.
Myślę że ewentualne koszty funkcjonowania to najmniejszy problem, złożymy się. Każdy da tyle ile będzie mógł i uwarzał. Ważniejsze chyba porozmawiać ze Sławkiem, tzw. Matką. Jak Sławek to widzi, czy ma chęć dalej zajmować się forum pro bono, poświęcać swój czas. Bo dobrze wiemy że nie ma takiego obowiązku. Chwała Jemu za pomysł, stworzenie, prowadzenie tego forum. Najwyższy czas aby kompetentne osoby bo ja wiecie że taki nie jestem, ale jest tu wielu rzeczowych kolegów porozmawiało ze Sławkiem jak On to widzi.

Awatar użytkownika
Denis
Kierowca
Posty: 4029
Rejestracja: 18 lip 2013, 09:46
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Kwestie techniczne związane z forum

Post autor: Denis »

Mongrel dobrze gada polać mu.
To fakt że Sławkowy czas który poświęca dla forum jest bezcenny tylko nie wiem czy ktoś da radę Tak jak on to ogarnąć

ODPOWIEDZ