Linki, aukcje itp.

Rozmowy na luźno
Awatar użytkownika
wajha1983
Kierowca
Posty: 4882
Rejestracja: 10 lis 2013, 16:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Re: Linki, aukcje itp.

Post autor: wajha1983 »

Ie jestem pewny ale chyba mozna uzyc switcha takiego jak sie uzywa do oswietlenia czy jakis innych elementow, zrobilem kiedys male porwnanie swit ha z aliexpres i CTI. Jak znajde chwile to nakrece filmik i sprawdze czy daje rade.
A jesli chodzi o opadanie serwa ni to wiadomo, jak nie ma pradu to serwo mozna luzno krecieci w rekach i nie stety nawet jak bedzie mocne to nie mysle zeby to pomogło bardziej chodzi tutaj o przełożenie w mechanizmie.

Awatar użytkownika
redin
Kierowca
Posty: 2034
Rejestracja: 21 sie 2012, 23:34
Been thanked: 22 times

Re: Linki, aukcje itp.

Post autor: redin »

Maciej pisze:
15 cze 2022, 09:36
Tak masz rację - od 11 minuty. Nie wiem skąd tę 13 stą wziąłem :decha

Tomku przyznam, że tego filmu z ustawieniami dla spychacza nie oglądałem - bo nie mam nic na gąskach.
Natomiast pytanie czy stosowałeś już to ustawienie w praktyce do serwa? Bo w filmie jest to dla silnika elektrycznego zrobione, który napędza gąski. Silnik jak wiadomo w spoczynku nie pobiera prądu, serwo niestety często nie może "złapać" neutrum.

Co do opadania - zakładam, że serwa będą bardzo mocne więc nie będą zaraz tak opadać.
Tak jak Wajha napisał, serwo w stanie spoczynku będzie opadać, nawet jak będzie miało 40kg, do mojego bobcata kupiłem 25kg serwo, potrafi blachę nierdzewną 2mm wyginać na prawo i lewo a jak odpuszczę to samoczynnie opada

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Linki, aukcje itp.

Post autor: borek »

wajha1983 pisze:
16 cze 2022, 11:29
Ie jestem pewny ale chyba mozna uzyc switcha takiego jak sie uzywa do oswietlenia czy jakis innych elementow, zrobilem kiedys male porwnanie swit ha z aliexpres i CTI. Jak znajde chwile to nakrece filmik i sprawdze czy daje rade.
A jesli chodzi o opadanie serwa ni to wiadomo, jak nie ma pradu to serwo mozna luzno krecieci w rekach i nie stety nawet jak bedzie mocne to nie mysle zeby to pomogło bardziej chodzi tutaj o przełożenie w mechanizmie.
Ale to jakiś super przełącznik czy jak. Bo w turnigy to 1 minuta roboty. I nie trzeba nic kupować.

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7774
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Linki, aukcje itp.

Post autor: Maciej »

Będę miał traktorka to na pewno sprawdze ten patent z Turnigy bo zamierzam właśnie tej apki używać.

Awatar użytkownika
wajha1983
Kierowca
Posty: 4882
Rejestracja: 10 lis 2013, 16:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Re: Linki, aukcje itp.

Post autor: wajha1983 »

borek pisze:
16 cze 2022, 11:52
wajha1983 pisze:
16 cze 2022, 11:29
Ie jestem pewny ale chyba mozna uzyc switcha takiego jak sie uzywa do oswietlenia czy jakis innych elementow, zrobilem kiedys male porwnanie swit ha z aliexpres i CTI. Jak znajde chwile to nakrece filmik i sprawdze czy daje rade.
A jesli chodzi o opadanie serwa ni to wiadomo, jak nie ma pradu to serwo mozna luzno krecieci w rekach i nie stety nawet jak bedzie mocne to nie mysle zeby to pomogło bardziej chodzi tutaj o przełożenie w mechanizmie.
Ale to jakiś super przełącznik czy jak. Bo w turnigy to 1 minuta roboty. I nie trzeba nic kupować.
Nie znam wogole turningy, switch to osobny element ktory zabiera jedne kanal z odbiornika zeby włączyć i wyłączyć zasilanie.
Obejrze twoj filmik to bede wiedzial o co chodzi, ale też może się komus przydać ktory nie ma takiej apki, a chcilby vos takiego zrobic w modelu

Awatar użytkownika
misiek
Kierowca
Posty: 354
Rejestracja: 16 sty 2018, 09:31
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Linki, aukcje itp.

Post autor: misiek »

Ja już po raz kolejny wspomnę o przekładni ślimakowej i ramię nigdy samo nie opadnie. Kwestia tylko znalezienia odpowiedniego mechanizmu.

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: Linki, aukcje itp.

Post autor: Sławek »

Tylko ślimacznica, moze byc napedzana serwem :)

Awatar użytkownika
misiek
Kierowca
Posty: 354
Rejestracja: 16 sty 2018, 09:31
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Linki, aukcje itp.

Post autor: misiek »


Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7774
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Linki, aukcje itp.

Post autor: Maciej »

Sporo unikatowych kabinek w naszej skali:
https://schink-1-8.de/produkt-kategorie/massstab-1145

Awatar użytkownika
Kondziu
Kierowca
Posty: 189
Rejestracja: 23 mar 2020, 13:46
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Linki, aukcje itp.

Post autor: Kondziu »


ODPOWIEDZ