1/14 LESU Metal TAMIYA RC Hino 66

Rozmowy na luźno
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9750
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: 1/14 LESU Metal TAMIYA RC Hino 66

Post autor: Pawloosw »

Tak to jest jak sie kupuje „w emocjach”. Patrzac z perspektywy czasu, wiekszosc moich zakupow gdzie bardziej niz zdrowym rozsadkiem kierowalem sie emocjami konczyly sie wtopa. 2 razy dalem sie oszukac tak ze kasa wplacona a toawaru nigdy ani widu, ani słychu. Kilka razy towar byl niezgodny z opisem i zapewnieniami sprzedajacego (jak chocby moj ostatni zakup telefonu). Frycowe niejednokrotnie zaplacilem tym samym i wyrobilem sobie poglad, ze jak mam cos kupowac w emocjach lepiej dac sobie calkiem spokoj z kupnem.
Oczywiscie okazje sie trafiaja i warto z nich skorzystac, ale tylko z zachowaniem zdrowego rozsadku. Pojecie jak zaufanie, albo uczciwosc powoli odchodzi do lamusa i powinno byc zapomniane patrzac przez pryzmat zakupow na odleglosc, gdzie tak nprawde nie masz pojecia z kim rozmawiasz i jakie sa jego intencje.

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: 1/14 LESU Metal TAMIYA RC Hino 66

Post autor: Sławek »

Niestety sprawdza się moja dewiza, nie istnieją super okazje, w 95% przypadków to zazwyczaj oszustwo. Bo niby z jakiego powodu ktoś sprzedaje coś za 10% ceny zakupu ? i nie chodzi o ten konkretny przypadek, ale o każdy. Na elektrodzie jest wątek o zakupach u cioci Ali, ludzie płaczą, że im chińczyk przysłał coś innego niż w opisie albo sprzęt nie działą, tylko, że jest podstawowa zasada w takich przypadkach, nie szuka się towarów wg kryterium najniższej ceny a tak robi większość, tylko trzeba czytać również komentarze i wybrać towar trochę droższy ale od pewnego sprzedawcy.
Ja tak robię od zawsze i jeszcze mnie nigdy nikt nie naciął, i mam nadzieję, że będzie tak dalej.

Jak to mówi stare polskie przysłowie : nie stać nas na tanie rzeczy :nea

Pozdr

Awatar użytkownika
Arcidiablo
Kierowca
Posty: 3519
Rejestracja: 16 lut 2014, 11:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: 1/14 LESU Metal TAMIYA RC Hino 66

Post autor: Arcidiablo »

Pawloosw ma 100% racji, patrząc więc na to wszystko można powiedzieć że kolega umoczył :scratch ale zawsze może postawić ba pewnego konia i kupić od Arcidiablo nie wirtualną Scanię 10x6 za bagatela 1000€, zawsze to deie osie więcej od Hino :he a jo oszukuja :D jak to powiadają starożytni górale

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9097
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: 1/14 LESU Metal TAMIYA RC Hino 66

Post autor: Drabek »

I gościa zablokowali na OLX

Awatar użytkownika
storm87
Kierowca
Posty: 413
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: 1/14 LESU Metal TAMIYA RC Hino 66

Post autor: storm87 »

Zablokowany już, działam działam. Koledzy mają rację mam nauczkę i zgadzam się z wami

Awatar użytkownika
storm87
Kierowca
Posty: 413
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: 1/14 LESU Metal TAMIYA RC Hino 66

Post autor: storm87 »

Ok, sprawa zgłoszona, gość już chyba kartę z tel wyrzucił bo już tel nie dostępny

Awatar użytkownika
TiroManiaK_2006
Kierowca
Posty: 1382
Rejestracja: 08 sty 2018, 11:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 16 times

Re: 1/14 LESU Metal TAMIYA RC Hino 66

Post autor: TiroManiaK_2006 »

Kartę niech wyrzuca, musiała i tak i tak być zarejestrowana.

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9097
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: 1/14 LESU Metal TAMIYA RC Hino 66

Post autor: Drabek »

TiroManiaK_2006 pisze:Kartę niech wyrzuca, musiała i tak i tak być zarejestrowana.
Na słupa. A jaki to problem dać pijaczkowi na wino :brawa

adammKI
Kierowca
Posty: 281
Rejestracja: 17 lip 2018, 10:02
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: 1/14 LESU Metal TAMIYA RC Hino 66

Post autor: adammKI »

Drabek pisze:
TiroManiaK_2006 pisze:Kartę niech wyrzuca, musiała i tak i tak być zarejestrowana.
Na słupa. A jaki to problem dać pijaczkowi na wino :brawa

Ostatnio kupowałem kartę SIM. Chciałem do samego interneta ale można z niej również dzwonić.
Pan sprzedawca w autoryzowanym salonie Plusa nawet nie sprawdził czy dane które podałem są prawdziwe (czy ja to ja).
Wystarczył mu tylko pesel i adres.

Swoją drogą to można by raz na jakiś czas sprawdzić sobie u operatorów jakie ma się u nich usługi, nawet u tych gdzie nic nie mam.
Może wyjdzie czy moimi danymi nikt się nie rozporządza.

Przykra sprawa.
W Polsce nie ma odpowiedniej kary dla takich ludzi.
Trzymam kciuki aby udało się gościa przydusić i odzyskać kasę.

ODPOWIEDZ