Danfoss Link

Rozmowy na luźno
Awatar użytkownika
Sami
Kierowca
Posty: 29
Rejestracja: 25 gru 2011, 12:16

Re: Danfoss Link

Post autor: Sami »

Pomysł super. Kwestia zostaje czy jest jakieś lepsze zabezpieczenie by studenci nie wykręcili tych termostatów i ustawili grzejniki sobie na maxa

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: Danfoss Link

Post autor: Sławek »

Hauler, czytałem na elektrodzie o nich, całkiem dobre opinie.

Sami, słuszna uwaga, dlatego ten system Danfossa jest ok, bo ma alerty, no i podaje aktualna temp. w pomieszczeniu, wiec jak ściągną głowice to temp. w pokoju wzrośnie i będę o tym wiedział. Można zablokować możliwość zmiany ustawienia temp. na głowicy, a na panelu ustawic pin.

Pozdr

Awatar użytkownika
Arcidiablo
Kierowca
Posty: 3519
Rejestracja: 16 lut 2014, 11:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Danfoss Link

Post autor: Arcidiablo »

..ale to też nie jest do końca fajne rozwiązanie, bo w momencie kiedy komuś będzie za gorąco i będzie chciał zmniejszyć ogrzewanie to nie ma takiej możliwości. Kij ma dwa końce. Wynajmując lokal niestety trzeba się liczyć z różnymi niedogodnościami, pomijając korzyści.
Ja też mam pawilon handlowy który wynajmuję, jest z tego fajna kasa co miesiąc, ale są też sytuacje kiedy trzeba coś z tej kasy zpowrotem włożyć w lokal wynikający z jego użytkowania.
Poza tym za media typu woda, gaz, ogrzewanie płaci wynajmujący, więc nam to dynda ile tego zużywają bo to są ich dodatkowe koszty.
Wiadomo że jeżeli podpiszesz umowę najmu w której najemca płaci tylko dzierżawę w której są już media, to będzie korzystał z nich na maxa gotując wodę do 200 stopni, kąpiąc się trzy razy dziennie po godzinie.
Nie zakładaj bajerów, daj wolną rękę, a jak będą za to co zużyją płacić, to będą oszczędzać.

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7776
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Danfoss Link

Post autor: Maciej »

Arcidiablo pisze: Poza tym za media typu woda, gaz, ogrzewanie płaci wynajmujący, więc nam to dynda ile tego zużywają bo to są ich dodatkowe koszty.
Amen. Kwestia właściwych zapisów w umowie.

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: Danfoss Link

Post autor: Sławek »

Życie nie jest takie proste jak się Wam wydaje, nie zawsze wszystko da się przelać na papier albo nie zawsze można, zależy od tego na co się umawiają strony. Problem w tym, że w mieszkaniu mieszka tez mój syn z którym naturalnie nie mam umowy najmu bo nie muszę i nie potrzebuje. Tylko wtedy sprawy się komplikują gdyż w przypadku gdyby pozostali płacili za media to żądali by od syna pokrycia kosztów, i to jest kwadratura koła. Zatem musiałem wziąć media na siebie a w zamian czynsz mam naprawdę godny, niemniej mają w umowach zapis, że po przekroczeniu określonych limitów muszą dopłacić. Po drugie, nie mam działalności i jestem na ryczałcie z tytułu najmu, zatem wszelkie wpływy np. z tytułu mediów od najemców może KAS potraktować jako przychód i opodatkować, pomimo, że to niby refundacja, dlatego taka formuła, moi znajomi mają spore doświadczenia w dziedzinie wynajmu i na szczęście dzielą się swoimi doświadczeniami.
A inny aspekt to to, że lubię elektronikę i chcę mieć monitoring całego mieszkania w zakresie mediów :)

Pozdr

Awatar użytkownika
Arcidiablo
Kierowca
Posty: 3519
Rejestracja: 16 lut 2014, 11:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Danfoss Link

Post autor: Arcidiablo »

Jak najbardziej :ok Twój cyrk - Twoje małpy

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: Danfoss Link

Post autor: Sławek »

Arcidiablo pisze: Poza tym za media typu woda, gaz, ogrzewanie płaci wynajmujący, więc nam to dynda ile tego zużywają bo to są ich dodatkowe koszty.
Jak liczniki są na ciebie to możesz się zdziwić jak Ci natłuką prądu, wody i gazu, i nie zapłacą, a potem będziesz musiał sie bujać z windykacją. Dlatego wolę to mieć pod kontrolą :)
Druga opcja to umowy mediów na wynajmujących, tak też się da, tylko jak nie zapłacą prądu to im odetną, a tak naprawdę tobie bo twoje mieszkanie.
Teraz tylko praktycznie prąd jest odrębna umową z dostawcą, a na CWU, wodę i CO ma w 95% przypadków Wspólnota i to z nimi musisz się rozliczać jako odbiorca, i nie da się inaczej.

Nie ma cudownego rozwiązania :)

Pozdr

Awatar użytkownika
Arcidiablo
Kierowca
Posty: 3519
Rejestracja: 16 lut 2014, 11:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Danfoss Link

Post autor: Arcidiablo »

Jest :D
Wypieprzyć najemców, a do mieszkania wziąć kochankę :brawa jak będzie zużywać dużo wody to masz pewność że czysta, a jak rachunki za ogrzewanie będą wysokie, będzie to równoznaczne z tym że fajna dupa i cały czas na nagusa po pokojach gania :hehe
Co więcej trzeba ?

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: Danfoss Link

Post autor: Sławek »

:D

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Danfoss Link

Post autor: borek »

Tak jak Sławek pisze w umówię zawrzeć limity to jest dość bezpieczne. Ja jak wynajmowałem mieszkania to w 80% był weksel inblanco. To była najlepsza opcja zabezpieczenia mieszkania przez właściciela.

ODPOWIEDZ