Wystawa

Rozmowy na luźno
Awatar użytkownika
Jacek59
Kierowca
Posty: 59
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:15

Wystawa

Post autor: Jacek59 »

Witam . Poszukuje modelarzy z Poznania i okolic co budują modele od podstaw lub adoptują i przerabiają gotowe . Modele wszelkiej maści jeżdżące .

Awatar użytkownika
mauy-miu
Śpioch
Posty: 5873
Rejestracja: 01 maja 2012, 22:10
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Wystawa

Post autor: mauy-miu »

A po co? :hmm

Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1430
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 34 times
Been thanked: 6 times

Re: Wystawa

Post autor: mongrel »

Ta, że niby wystawa modeli a później pigułka gwałtu i jechane. My się już na wystawy nie nabieramy. Swingujemy we własnym gronie.

Awatar użytkownika
Maciek
Moderator
Posty: 3940
Rejestracja: 07 sty 2012, 21:21

Re: Wystawa

Post autor: Maciek »

Toś Mongrel pojechał :he

Awatar użytkownika
Sogun
Kierowca
Posty: 1433
Rejestracja: 10 wrz 2017, 07:58
Has thanked: 27 times
Been thanked: 16 times

Re: Wystawa

Post autor: Sogun »

z tego co sie zorientowaqlem po innych forach modelarskich kolega chcialby zorganizowac wystawe statyczną modeli w Poznaniu, ladadla , lodzie i auta , takie spotkanko na hali, sali zdaje sie, to raczej bylaby impreza lokalna wiec raczej okrojony skład, fakt przydalaby sie taka wystawa ogolnopolska ale z lotniskiem , basenem i torem dla autek wszelkiej maści tak z grubej rury :) żeby te modele wszelkie mogly zażyć swojego życia nie tylko statyczne :)

Awatar użytkownika
Jacek59
Kierowca
Posty: 59
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:15

Re: Wystawa

Post autor: Jacek59 »

Już odpowiadam . Jest możliwość takiej ogólnopolskiej imprezy można by na lotnisku Kobylnica latem ale . Sponsora brak jak by się każdy dowiedział że ma wydać złotówkę to zaraz było by larum . Chciałem zrobić to lokalnie i zobaczyć jak to by wyszło w praktyce . Nikt za darmo nic nie udostępni a modelarze jak by mieli zapłacić np. po 50 zł to każdy by dupsko wypiął . Będą rozmowy w poniedziałek aby hale udostępnić w zamian za zrobienie ewentu . Nigdzie w Polsce takiego czegoś nie ma . nie ma wzorca ani skąd czerpać pomysły. Jak ktoś napisal " w swoim gronie " a czy nie można spotkać się z innymi modelarzami . Takie podejście reprezentuje jeden Pan na FB że on najważniejszy i on robi najładniejsze . Wszyscy by coś chcieli ale jak do pomocy to nie ma nikogo . Chcieliśmy zrobic basen i inne takie możliwości ale to nakład kasy że nie wiem czy jak by każdy dał 500 zł by starczyło . Mimo krytyki będę starał się z kolegą coś zrobić a nie narzekać . Chyba że się poddamy .Myślę że modelarze to rodzina tylko inne zabawki a nie my lepsi a tamci gorsi no cóż ale takie życie nie dogodzi .

Awatar użytkownika
Sogun
Kierowca
Posty: 1433
Rejestracja: 10 wrz 2017, 07:58
Has thanked: 27 times
Been thanked: 16 times

Re: Wystawa

Post autor: Sogun »

Jacku po mojemu to musiała by być impreza komercyjna żeby to wypaliło, niestety z biletami wstępu, sponsorami np sklepy modelarskie że stoiskami, całe zaplecze kulinarne skoro miało by być dużo przyjezdnych, to wielka impreza i duże wyzwanie logistyczne. puki co lepiej spotykać się kameralnie we własnym gronie bo to tańsze i zawsze się udaje 🙂

Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1430
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 34 times
Been thanked: 6 times

Re: Wystawa

Post autor: mongrel »

"Myślę że modelarze to rodzina tylko inne zabawki a nie my lepsi a tamci gorsi no cóż ale takie życie nie dogodzi ."

Człowieku, jaka rodzina? Są ludzie i ludziska a tam gdzie chodzi o kasę nie ma sentymentów. Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego, dlatego poszczególne grupy są zorganizowane w swoim temacie jak np kolejnictwo, lotnictwo, trial, itd. I to nie jest tak jak piszesz że :
"Wszyscy by coś chcieli ale jak do pomocy to nie ma nikogo .",
my na ten przykład od nikogo nic nie chcemy. Sami we własnym gronie się zorganizowaliśmy. I są tu ludzie którzy wiedzą czym to pachnie. Piszesz jak byś miał 14 lat albo na odwrót 41 tylko po spożyciu i puki procenty nie wywietrzeją jest to taki Twój kaprys. Ja Ciebie nie krytykuję ani nie próbuję osłabić Twojego 'entuzjazmu', napisałem Ci tylko jak to co piszesz jest odbierane przez szeregowego kolesia jakoś tam powiązanego z modelami, modelarstwem.

Awatar użytkownika
Jacek59
Kierowca
Posty: 59
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:15

Re: Wystawa

Post autor: Jacek59 »

Odpowiem tak jak chcesz możesz mnie odwiedzić na Fb tak jak wpiszesz Jacek Kempiński to mnie znajdziesz . Do wiadomości to stuknęła mi 60 i param się od lat 70 modelarstwem . Wiem jaki to nakład i wiem ile to kosztuje sami zakładaliśmy klub i wiem coś o tym .Był odzew i ze strony Lotników ze strony pływadeł nawet szkutnicy i samochodziarze . Chciałem aby były jeszcze inne modele , o nawet robotycy zainteresowani . Ale wdepnąłem w nie te towarzystwo co sie adoruje to przepraszam . Kto będzie zainteresowany to czekam na odzew .

Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1430
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 34 times
Been thanked: 6 times

Re: Wystawa

Post autor: mongrel »

Proszę się tak szybko na nas nie obrażać, i nikt tutaj się nie adoruje. Właśnie dzięki temu że jesteśmy super towarzystwem które się nie adoruje wzajemnie a szanuje to posiadamy od wielu lat własne forum bez reklam i dziadostwa. Posiadamy dwa placyki do jazdy a trzeci powstaje i pomimo tego że jesteśmy małą grupką działamy prężnie i zgromadziliśmy sporą infrastrukturę której mogą tylko zazdrościć ludzie zajmujący się podobnymi rzeczami komercyjnie. I wreszcie z całym szacunkiem dla Twojego wieku, dożyliśmy tych pięknych czasów w których to argument ile kto ma lat, czy ile lat się czymś zajmuje nie jest szachem i matem. Więc jeżeli masz doświadczenie to pewnie wiesz że takie imprezy zaczyna się planować z rocznym wyprzedzeniem. Organizując zaś imprezę o charakterze masowym podlegasz ustawie, a zwykle w zapisach umów patronackich i sponsorskich jest zapis że kiedy impreza się nie odbędzie pieniądze trzeba zwrócić. To przede wszystkim ogromna odpowiedzialność, cierpliwość, umiejętności pracy w zespole. Dość szybko i gwałtownie oceniłeś nas jak na kogoś kto się para modelarstwem od tylu lat.

ODPOWIEDZ