koronawirus

Rozmowy na luźno
Awatar użytkownika
Arcidiablo
Kierowca
Posty: 3519
Rejestracja: 16 lut 2014, 11:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: koronawirus

Post autor: Arcidiablo »

Jestem za, Mauy-miu ma rację. Moja prośba do zarządców - usuńmy ten temat please i faktycznie skupmy się na tym co nas tu łączy a nie poróżnia.

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9097
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: koronawirus

Post autor: Drabek »

mauy-miu pisze:
09 lis 2020, 19:16
Forum jest super, ale powinniśmy się skupić na klu tego po co tu jesteśmy a nie bawić w politykę lub teorię spiskowe, tak się traci dobrych znajomych.
Skupmy się na tym co nas łączy a nie co dzieli :friends
Nie zaglądajmy ludziom do łóżek, nie interesujmy się czy są wierzący, nie pytajmy o partię, na którą głosował, nie poruszajmy tematów drażliwych.
besos
Wyczerpałeś temat :brawo :brawo :brawo

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: koronawirus

Post autor: Sławek »

Temat zostanie, historia oceni kto miał rację. Ja swoje zdanie mam, bo grono moich przyjaciół i znajomych zostało dotknięte dość dotkliwie pod względem zdrowotnym. Nawet wczoraj rozmawiałem o tym z przyjacielem, który dziś kończy izolacje, a był raczej nastawiony sceptycznie do istnienia Covidu, teraz stwierdził, ze jak mu ktoś powie, ze to ściema to chyba pozamieniał się z ch... na głowy. Przez 10 dni miał 39-40 st. gorączki i prawie wypluł płuca przez kaszel, jak mu zeszła w końcu gorączka to jak chciał stanąć aby przejść do toalety to mu się nogi trzęsły, taki był słaby.

Pozdr

Awatar użytkownika
Arcidiablo
Kierowca
Posty: 3519
Rejestracja: 16 lut 2014, 11:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: koronawirus

Post autor: Arcidiablo »

Miałem podobnie w 1993 roku - zapalenie płuc, leżałem dwa tygodnie z wysoką gorączką. Wtedy mialem 25 lat- byczek w pelni sił a też na nogach nie potrafiłem z osłabienia ustać. Wcześniej w wieku 15 lat przeszedłem grypę, która była nie doleczona a jej następstwem później było zapalenie mięśnia sercowego - dwa miesiące w szpitalu w Sopocie, jedną nogą na tamtym świecie. Różnica jest tak, że to moje zapalenie płuc i wcześniejsza grypa z 93go nie nazywało się Covid.

Awatar użytkownika
Sogun
Kierowca
Posty: 1424
Rejestracja: 10 wrz 2017, 07:58
Has thanked: 27 times
Been thanked: 16 times

Re: koronawirus

Post autor: Sogun »

no to jak mawiał docent z Alternatywy 4 ,, napijmy sie " :he ,na pohybel wirusom

Awatar użytkownika
Arcidiablo
Kierowca
Posty: 3519
Rejestracja: 16 lut 2014, 11:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: koronawirus

Post autor: Arcidiablo »

Od samego rana ? :szoki

Awatar użytkownika
Sogun
Kierowca
Posty: 1424
Rejestracja: 10 wrz 2017, 07:58
Has thanked: 27 times
Been thanked: 16 times

Re: koronawirus

Post autor: Sogun »

tak haslo tylko zapodalem na jutro bo swieto :) na razie robota no ale wieczorkiem. ... mozna zaczac

Awatar użytkownika
Kondziu
Kierowca
Posty: 189
Rejestracja: 23 mar 2020, 13:46
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: koronawirus

Post autor: Kondziu »

Temat jest dobry, warto rozmawiać, każdy przechodzi chorobę inaczej, każdy organizm reaguje inaczej, ja z żoną mieliśmy ta "przyjemność" chorować, ja się obawiałem bo mam astmę oskrzelową i myślałem że wyląduje pod respiratorem albo w 4 dechach, przeszliśmy to z małymi objawami,
A to że dopisują za pieniądze że ktoś zmarł na covid to wiem, może nie wszędzie tak robią

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: koronawirus

Post autor: Sławek »

Arcidiablo pisze:
10 lis 2020, 07:12
Miałem podobnie w 1993 roku - zapalenie płuc, leżałem dwa tygodnie z wysoką gorączką. Wtedy mialem 25 lat- byczek w pelni sił a też na nogach nie potrafiłem z osłabienia ustać. Wcześniej w wieku 15 lat przeszedłem grypę, która była nie doleczona a jej następstwem później było zapalenie mięśnia sercowego - dwa miesiące w szpitalu w Sopocie, jedną nogą na tamtym świecie. Różnica jest tak, że to moje zapalenie płuc i wcześniejsza grypa z 93go nie nazywało się Covid.
Współczuje.
Wygląda na to, że mamy w krótkim czasie zbieg powikłań po grypie z ostatnich kilkudziesięciu lat, a np. na podkarpaciu wzrost zgonów o 84% r/r - oficjalne dane z wczoraj podane przez MZ. Wygląda na to, że strasznie podupadliśmy na zdrowiu pomimo rozwoju i postępu w medycynie.

Pozdr

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9750
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: koronawirus

Post autor: Pawloosw »

Pomimo rozwoju i postępu w medycynie... rozwój ale w kierunku czepania lepszej mamony, to sie zgodze. To co sie wyprawia W kwestii produkcji żywności, pestycydow gmo to cofanie w rozwoju imo, i skutki jakie mamy takie mamy. Ciagłe infekcje, alergie, z powoetrza sie to nie wzielo. A ktory by produkt w reke nie zabrac to „E120, E...” nawet w „zdrowym” jogurciku pizgaja co sie da dla lepszegp wygladu i smaku. I ta cala „piramida zywienionwa, ktora powinna nazywac sie piramida smierci. Postep w medycynie, moze w jakis dziedzinach gdzie chlopu reke przeszczepili itp, ale idz do pkerwszego lepszego lekaza z byle czym (pomijajac juz kwestie koronki) to na dzien dobry bez wielkiego badania reklamowke antybiotykow Ci zapisze. Z ktorych uzyskasz wiecej skutkow nieporzadanych niz korzysci. Jak to jest postep to ja dziekuje.

ODPOWIEDZ