XXI wiek i kurierzy - ranking

Rozmowy na luźno
Awatar użytkownika
Arcidiablo
Kierowca
Posty: 3519
Rejestracja: 16 lut 2014, 11:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

XXI wiek i kurierzy - ranking

Post autor: Arcidiablo »

Dla mnie Pocztex powinien być przerobiony na mydło. Monitoring - 24 godziny wstecz. Przesyłka wysłana 3 grudnia w godzinach przedpołudniowych, dzisiaj 7 grudnia - słuch o niej zaginął. Dla info - wysyłka z PL do PL - porażka :zły

Awatar użytkownika
redin
Kierowca
Posty: 2034
Rejestracja: 21 sie 2012, 23:34
Been thanked: 22 times

Re: XXI wiek i kurierzy - ranking

Post autor: redin »

a czego byś się spodziewał po państwowej firmie ? :P DPD zawsze na drugi dzień dochodzi, chociaż mają problem z demolowaniem paczek :P

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: XXI wiek i kurierzy - ranking

Post autor: Sławek »

Dla mnie królem wszechczasów jest InPost, kurier u mnie to może 1 paczka na 10 albo mniej, biorę tylko jak nie ma możliwości Inpostem :)
Jeszcze mi się nie zdażyło aby paczka po wysłaniu nie była na drugi dzień, w przypadku InPostu :) NO i odbieram kiedy mi pasuje a w ciagu dnia nikogo przeważnie nie ma. w domu, co w przypadku kuriera jest problemem.

Pozdr

Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1427
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: XXI wiek i kurierzy - ranking

Post autor: mongrel »

I ja mam podobną opinię, a odpowiem co krąży na internetach wypowiedź jakiegoś prezia z katosów z poczty który wydał rozporządzenie i było o tym nawet w tvp, aby listonosze poczty polskiej niszczyli i zabierali ze skrzynek przesyłki inpostu. To było długo przed paczkomatami kiedy do przesyłek jeszcze inpost wrzucał takie blaszki, kto pamięta? Za nie nawet szło coś dostać. Prezio z katosów wyraził opinię że tylko pp ma monopol na doręczenia z sądów i w ogóle. Poczytajcie sobie o właścicielu inpostu ciekawe rzeczy.

Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1427
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: XXI wiek i kurierzy - ranking

Post autor: mongrel »

Na początku inpost kulał i tak przez te ich zawirowania poznałem się z najfajniejszą kumpelą prawdziwą przyjaciółką od teraz wielu lat. Kupiłem szmaciaka zająca w przedmioty PRL na Alle drogo. Także inpostowi wiele zawdzięczam, tego właściciela próbóją zagnieść monopoliści. Kto chce wyszyka w sieci. Co nie jest zasadą co do niezawodności inpostu tam też zdażają się kurierzy idioci ale pracują nawet w weekendy więc są najszybsi i na ten moment chyba najtańsi. Oczywiście pp już ostrzy kły.

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9097
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: XXI wiek i kurierzy - ranking

Post autor: Drabek »

Inpost i tylko Inpost :ok

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9750
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: XXI wiek i kurierzy - ranking

Post autor: Pawloosw »

U mnie tez wszysto co i gdzie sie da idzie na paczkomat. Tymbardziej ze mam paczkomat 100m od miejsca pracy/1000m od miejsca zamieszkania. Na szczescie jak dotad bez problemowo, szybko. Choc nie szanuja paczek i mialem aytuacje ze cos sie polamalo w srodku.

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: XXI wiek i kurierzy - ranking

Post autor: borek »

I post u mnie króluje, ale ostatnio postawili obok mnie paczkomat dpd pickup i mogę tam zanosić paczki bez oczekiwania na kuriera bo często zawoziłem paczki do punktu 3 km obok mnie ale zawsze miałem po drodze.

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7775
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: XXI wiek i kurierzy - ranking

Post autor: Maciej »

Też doceniam paczkomaty i postu. Usługa kurierska taka jak wszędzie - raz lepiej, raz gorzej. Natomiast dpd puka w dno od spodu już od.paru lat.

Awatar użytkownika
czolgruski
Kierowca
Posty: 435
Rejestracja: 09 kwie 2021, 19:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times

Re: XXI wiek i kurierzy - ranking

Post autor: czolgruski »

Za każdym razem jak coś zamawiam, to tylko paczkomat i nigdy problemów nie miałem. W robocie korzystamy chyba z każdej większej firmy kurierskiej i najwięcej paczek rozwala DHL, potem DPD i UPS. Najmniej problemów chyba jest z GLS-em. Ale za to DPD odwala maniany z odbiorami paczek :he

ODPOWIEDZ