Amazon Kindle

Rozmowy na luźno
Awatar użytkownika
archie
Kierowca
Posty: 1695
Rejestracja: 26 sty 2012, 20:58

Re: Amazon Kindle

Post autor: archie »

Rozumiem zasady, rozumiem rozterki moralne co do piracenia, ale w tym momencie jedynym plusem kupienia "kundla" bylby brak biblioteki w domu, bo ceny sa troche nizsze za oryginalne e-booki vs papierowe ksiazki. Poza tym jak duza jest baza danych e-bookow po Polsku? No chyba ze czytane bedzie po Angielsku.

Wracajac do problemu z wyborem. Wciaz sie zatanawiam po co kupowac e-readera z klawiatura. Ma byc do czytania ksiazek a nie ich pisania. Do szukania w bazach danych wystarczy na moment klawiatura z ekranu dotykowego.
To ma byc w miare male i bardzo lekkie. Nie daje przyjemnosci targanie duzego klamota bo ktos zrobil klawiature ktora jest stosowana raz na 100 odpalen urzadzenia.

Nowy Kindle White paper ma e-ink i wyzsza rozdzielczosc niz ja mam w swoim sony i... niesamowite rownomierne podswietlenie. W moim bez podswietlenia czasami frustruje szukanie kata do wlasciwego oswietlenia, ten podswietla sie idealnie i ma mozliwosc regulacji. Nie meczy oczu. Moglem uzywac go przez dwa dni i przestalem kochac mojego sonego...

Kiedy kupowalem PRS600 kosztowal 300 funtow, zwrocil sie po 30 ksiazkach bo tu Polskie ksiazki papierowe kosztuja kolo 10 funtow. Teraz Amazon kosztuje 100. Jest duuuuzo lzejszy i mniejszy nie tracac wielkosci ekranu.

Moja opinia po przekopaniu sie przez wiele testow i opinii... AMAZON WHITE PAPER. Tylko!

Awatar użytkownika
archie
Kierowca
Posty: 1695
Rejestracja: 26 sty 2012, 20:58

Re: Amazon Kindle

Post autor: archie »

opis i tabela porownawcza.

http://www.amazon.co.uk/Kindle-Wireless ... B002LVUWFE" onclick="window.open(this.href);return false;

Choc pewnie ja juz przestudiowales 5 razy :)

...i jeszcze zapomnialem... nawigacja po ekranie klawiatura jest troche ..ujowa.

Plus dla Sonego ze ma dotykowy ekran ale do przewijania stron mam guziczek nie musze packac po ekranie.

Awatar użytkownika
czayo
Kierowca
Posty: 929
Rejestracja: 17 wrz 2012, 14:37

Re: Amazon Kindle

Post autor: czayo »

Cornel pisze:jest taki baner na dole ekranu, w ten sposób że po prostu pomniejsza troszkę powierzchnie ekranu ;)
Cornel, mam kindla z reklamami i to nie jest dokładnie tak jak piszesz. Pasek z reklamami jest TYLKO przy spisie treści, wyborze książki,menu oraz wygaszacz ekranu jest reklamą. Podczas czytania nie ma absolutnie żadnej różnicy między z reklamami a bez. Problem jest za to taki, że z reklamami nie wysyłają poza US. Więc tylko allegro/przywóz własny.

Osobiście miałem kindla z klawiaturą i bez, w tym samym czasie. Porównywałem. Został ten bez. Poprostu jest mniejszy i poręczniejszy, a klawiatury przez rok nie dotknąłem wcale. Parametry prawie takie same (odrobinę mniej pamięci, ale to różnica czy będziesz miał 1000 czy 2000 książek). Nie wiem jak audio, bo nie używam kindla do tego (a książek słucham zawsze podczas jazdy samochodem), ale dziś brałbym PaperWhite. To podświetlenie to super sprawa, zwłaszcza wieczorami jak mam czas poczytać.

Co do neta w kindlu to plus jest taki, że ten net który jest dostępny jest na całym świecie, więc to jest plus. Wada to to że jest tego chyba 50MB (limit), i dwa, przeglądanie czegokolwiek na kindlu to udręka. Dziś strony są naładowane tym całym multimedialnym dziadostwem, i kindle sobie z tym nie radzi. A książki i tak wrzucam po USB.

To moje 3 grosze :)

Marcin.

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14533
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 22 times

Re: Amazon Kindle

Post autor: Sławek »

Super spox

Awatar użytkownika
Bandi
Kierowca
Posty: 1898
Rejestracja: 29 paź 2012, 10:33
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Amazon Kindle

Post autor: Bandi »

ja kupiłem mojej ten dokładnie http://allegro.pl/amazon-kindle-paperwh ... 72661.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Natalia wpierdziela książki jak małpa kit, 1 książka na dzień, po pawlaczach są tony książek pochowane, nioe mam juz miejsca w domu to wynoszę do piwnicy książki :/ myślę sobie kupię to to może się ogarnie z kupowaniem, ok wyszedł nikczemny plan, koniec z kupowaniem no ale można powiedzieć, że miałem żonę, jest nadal na papierze :P

W sumie źle nie wyszło, na modele mam teraz czasu a czasu, zaszywa się w kąciku kanapy i jej nie ma :he dzień w dzień.

sam łyknąłem ze dwie książki bo nie byłem przekonany do tego wynalazku - naprawdę super sprawa :ok POLECAM!

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14533
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 22 times

Re: Amazon Kindle

Post autor: Sławek »

Dzięki spox po Waszych opiniach chyba jednak wezmę ten PaperWhite, do netu jest ipad i Galaxy II mini, styknie, a na tym niech czyta, do tego to służy ;)

Awatar użytkownika
archie
Kierowca
Posty: 1695
Rejestracja: 26 sty 2012, 20:58

Re: Amazon Kindle

Post autor: archie »

:brawo będziesz zadowolony... jak żonka będzie czytać... będzie więcej czasu na modele :)

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14533
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 22 times

Re: Amazon Kindle

Post autor: Sławek »

Z tym akurat to ja nie mam problemu, ona jest szczęśliwa jak robię przy modelach bo się jej nie czepiam :P

Awatar użytkownika
archie
Kierowca
Posty: 1695
Rejestracja: 26 sty 2012, 20:58

Re: Amazon Kindle

Post autor: archie »

Sławek pisze:ona jest szczęśliwa jak robię przy modelach bo się jej nie czepiam :P
Taka żona to skarb... :ok

Awatar użytkownika
Maciek
Moderator
Posty: 3940
Rejestracja: 07 sty 2012, 21:21

Re: Amazon Kindle

Post autor: Maciek »


ODPOWIEDZ