Rowerowo

Rozmowy na luźno
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Rowerowo

Post autor: Sławek »

Mam nietypową prośbę :frank
Jakiś czas temu kupiłem ramę, widelec przedni i kierownicę z zamiarem zastosowania do skiboba, jednak graty poleżały 3 lata a skiboba kupiłem profesjonalnego, tak to się skończyło :)

Ponieważ leży na strychu i się kurzy, więc pomyślałem, że jak to już mam to bym sobie poskładał z tego jakiś w miarę sensowny bike ;)

Poniżej fotki tego co mam :
IMG_0391201303271792.JPG
IMG_0392201303271793.JPG
IMG_0393201303271794.JPG
IMG_0394201303271795.JPG
IMG_0397201303271796.JPG
IMG_0398201303271797.JPG
Wiem, ze dupy nie urwa, ale rama alu, stosunkowo lekka, damper jakiś tam jest itp. :)

I teraz pytanie, jaki osprzęt do tego polecacie, co dokupić żeby miau(o) to sens ? :D
Jak trzeba więcej fot to nie ma problemu, cyknę ;)
Nie znam się na osprzęcie totalnie a nie chciałbym się w.....ć na minę ;)

Pozdr
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Maciek
Moderator
Posty: 3940
Rejestracja: 07 sty 2012, 21:21

Re: Rower

Post autor: Maciek »

Ten dumper tylko to bym zmienił na coś z tłumikiem bo inaczej będziesz miał efekt "bujania" czy tam pompowania, szczególnie na podjazdach.
IMO przerzutka Alivio na prżód styknie, przerzutka Deore na tył, kaseta gdzieś 8-9-cio rzędowa, klamkomanetki z shimano. Nie wiem co to za amor z przodu ale pewnie zwykły czyli sprężyna bez tłumika, do XC powinien styknąć czyli na przejażdżki :)
Zrób sobie kalkulację bo czasem to jest tak że bardziej opłaci Ci się kupić gotowca

Awatar użytkownika
barman_pl
Moderator
Posty: 9778
Rejestracja: 04 lip 2012, 19:24
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Rower

Post autor: barman_pl »

I nie zapomnij kupić siodełka co by się wygodnie jeździło, bo na takiej rurce to średnio to widzę :szydera

Pozdr.

Awatar użytkownika
Pablo
R.I.P 1971-2018 [*]
Posty: 9679
Rejestracja: 08 sty 2012, 20:20

Re: Rower

Post autor: Pablo »

Herbaciany pracuje w serwisie rowerowym. I na pewno posiada rzetelne wiadomości, bo sam jest rzetelny
:frank

Awatar użytkownika
Herbaciany
Kierowca
Posty: 1252
Rejestracja: 29 paź 2012, 16:50

Re: Rower

Post autor: Herbaciany »

Ja bym z tego po prostu złożył podstawowy rowerek i nie szalał.Dlatego,że widelec jest bardzo podstawowy,brak regulacji i blokady.Tylny damper to też wersja budżetowa,podstawowa.Zakładanie do tego Deorki i kasety 9-tki moim zdaniem mija się z celem.No chyba ,że chcesz dokupić lepszy widelec i tylny amor.Nie wiem co to za rama,ale ten sworzeń łączący ramę z tylnym zawieszeniem jest raczej niewymienny-niedostępny w serwisach.W podobnych ramach lubi złapać luz po jakimś czasie.
Dlatego ja bym z tego zrobił przyjemny podstawowy rowerek i będzie git i koszty sensowne.Stery aheda 1/1.8 cala,widelec+kilka podkładek+mostek i kierownica.
Nie widzę też czy na rurze widelca jest gwint czy nie.Lepiej żeby nie było.
Korba Shimano jakaś podstawowa+suport na maszynach.
Koła stożki.
Na tył wielotryb 7-ka+przerzutka Shimano Altus a nawet Turney by styknął.
Przerzutka przód jakiś Shimano nawet spoza grupy tylko nie widzę jaki ciąg tam miał by być?
Klamko manetki stefy Shimano.
Hamulce- V-brake.J tyle ;)

Wszystko na Shimano i pojeździ,że hej :yahoo

Chyba ,że chcesz wypasior ale z tym zawieszeniem co masz to szkoda kaski na pozostałe graty.Ostrej jazdy na pewno nie wytrzyma,nawet jak tam SLX-azałorzysz. Takie jest moje skromne zdanie :oops:

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: Rower

Post autor: Sławek »

O czym Ty do mnie rozmawiasz ? :szoki

Awatar użytkownika
Herbaciany
Kierowca
Posty: 1252
Rejestracja: 29 paź 2012, 16:50

Re: Rower

Post autor: Herbaciany »

Jak to o czym :decha
Ja właśnie rower złożyłem :he
Przepraszam rozpędziłem się.Dzisiaj składałem rowerek trekingowy dla żony szefa i się mi jeszcze udziela klimat :he

Awatar użytkownika
mauy-miu
Śpioch
Posty: 5873
Rejestracja: 01 maja 2012, 22:10
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Rower

Post autor: mauy-miu »

weź se deore albo alivio, nie ma sensu pakować kupy siana w osprzęt jak rama jest "średnia" jak masz fanaberie to weź sobie XTR ;)
ogólnie wszystko ze wszystkim teraz współgra także możesz pomieszać grupy...jedno jest pewne, cacka z tego nie zrobisz ;)
a taniej wyjdzie kupić nowy rower niż kupować komponenty :)
ja bym sprzedał ramę i tyle ;)
pozdro

Awatar użytkownika
Maciek
Moderator
Posty: 3940
Rejestracja: 07 sty 2012, 21:21

Re: Rower

Post autor: Maciek »

Miał to żeś z XTRem poleciał :) i jeszcze na dokładkę tarczówkę na tył bo mocowanie jest:P
Dodałbym stopkę i karbonową sztycę

Herbaciany a sterów i suportu to chyba sam bez narzędzi w domu nie zrobisz/nie nabijesz co?

Awatar użytkownika
Herbaciany
Kierowca
Posty: 1252
Rejestracja: 29 paź 2012, 16:50

Re: Rower

Post autor: Herbaciany »

mauy-miu pisze:weź se deore albo alivio, nie ma sensu pakować kupy siana w osprzęt jak rama jest "średnia" jak masz fanaberie to weź sobie XTR ;)
ogólnie wszystko ze wszystkim teraz współgra także możesz pomieszać grupy...jedno jest pewne, cacka z tego nie zrobisz ;)
a taniej wyjdzie kupić nowy rower niż kupować komponenty :)
ja bym sprzedał ramę i tyle ;)
pozdro
Tyle,że Deorka to już by wypadało co najmniej 8 zębatek z tyłu założyć i tu już trzeba koło z piastę na kasetę-i już się koszty robią ;) A koło z piastą na wielotryb tańsze jest o połowę-co najmniej i do tej ramy najsensowniejsze(jakość/cena).


Do suportu-klucz potrzebny,do sterów prasa ;)

ODPOWIEDZ