King Hauler 1/14 Tamiya

Zdjęcia naszych modeli orez relacje z "akcji"
ODPOWIEDZ
Niedzwiedz2o
Kierowca
Posty: 547
Rejestracja: 08 mar 2017, 19:05
Been thanked: 1 time

Re: King Hauler 1/14 Tamiya

Post autor: Niedzwiedz2o »

Dzięki wszystkim za miłe słowa:) zaraz dodam kilka fotek z założonym spoilerem:)

Niedzwiedz2o
Kierowca
Posty: 547
Rejestracja: 08 mar 2017, 19:05
Been thanked: 1 time

Re: King Hauler 1/14 Tamiya

Post autor: Niedzwiedz2o »

Pawloosw pisze:
Niedzwiedz2o pisze:https://www.youtube.com/watch?v=KyuXp9dM-L8
Sam uczyłem się metodą prób i błędów do teraz nie wszystko umiem:) Wysyłam powyżej link do filmów gościa Który robi to idealnie. Z tych filmów uczyłem się teorii. Wejdź na jego cały kanał i obejrzyj filmy na których pokazuje jak malować aero.
Ogladalem koedys tutki tego goscia. :ok
A moglbys opisac slowami po krotce jak to po kolei malowanie wygladalo? Cos na wzor:
1 calosc podkladem firmy x
2. Cieniowanie
Itp ?
Bardzo ladnie postarzyles ten model i chetnie bym poznal kroki jakie podjales by cos takiego osiagnac. Oczywiscie jesli to nie tajemnica. :D

a więc w wielkim skrócie:)
1. malujesz budę białym albo szarym podkładem
2.wszystkie zakamarki wgłebienia psikasz czarną farbą z aero (wtedy po nałożeniu farby bazowej te miejsca będa najciemniejsze
3. malujesz miejsca które prawdziwa Ciężarowka miała by najciemniejsze np stojąc w słońcu jakieś zakamarki patrz pkt 1. Malujesz to kolorem bazowym. (wtedy po psiknięciu całego modelu kolorem bazowym te miejsca będą sie wyrózniac
4. malujesz całośc kolorem bazowym
5.używasz jaśniejszego odcieniu koloru bazowego i malujesz nim miejsca gdzie padałoby najwięcej światła na kabinę (jakieś duże odłonięte elementy)
środek drzwi, środek maski, środek dachu itp,
6. całość lakierem matowym, chyba że połysk ale jak chcesz pobrudzić to będzie nienaturalnie w połysku (przed brudzeniem musisz polakierowac bezbarwnym bo nie rozmażesz "brudu".
7. powyschnięciu lakieru mieszasz sobie farby olejne (czarna, brązowa lub inne, zależy jaki chcesz mieć kolor syfku w szczelinach)
8. malujesz pedzelkiem wszystkie wgłebienia przygotowaną wczesniej farbą olejna wnęki drzwi ogólnie tam gdzie w prawdziwym modelu zbierałby się syf
9. czekasz aż wyschnie i możesz delikatnie nasączyć chusteczka terpentyną i ostrożnie czyścic farbe olejną zostanie Ci ona wtedy tylko w zakamarkach lub tam gdzie chcesz. (zmywaj ja w poprzek szczelin, nie wzdlóż bo cały brud zejdzie.
10. jak będziesz zadowolony to po wyschnięciu możesz całość zabezpieczyc bezbarwnym
11. Mozesz pobawić sie cuchymi pigmentami. mieszasz z wodą ale żeby było w miare gęste i nakładasz grubo pedzęlkiem tam gdzie chcesz. Np pigment kurzu rdzy. musisz poczekac aż całkowicie wyschnie i delikatnym pędzelkiem najlepiej takim do kobiecego makijażu usuwasz nadmiar pigmentu i zostawiasz tam gdzie chcesz

Niedzwiedz2o
Kierowca
Posty: 547
Rejestracja: 08 mar 2017, 19:05
Been thanked: 1 time

Re: King Hauler 1/14 Tamiya

Post autor: Niedzwiedz2o »

ze spoilerem:) Znowu wyżółknięte zdjęcie bo robione przy świetle. Ale dopiero skończyłem go robić. Musze zrobić jakieś na dworze. Na pewno dodam bo kolory strasznie uciekają na takich
fohttp://rctruck.pl/forum/download/file.php?mode=view&id=28592tkach
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Fallen
Kierowca
Posty: 420
Rejestracja: 20 wrz 2012, 07:34

Re: King Hauler 1/14 Tamiya

Post autor: Fallen »

Jeszcze tylko światła przednie przerobic na prawidlowe i będzie jak 1/1 :D

Awatar użytkownika
Pablo
R.I.P 1971-2018 [*]
Posty: 9679
Rejestracja: 08 sty 2012, 20:20

Re: King Hauler 1/14 Tamiya

Post autor: Pablo »

Ta , zwłaszcza z kalkomaniami King Hauler :he

Awatar użytkownika
Fallen
Kierowca
Posty: 420
Rejestracja: 20 wrz 2012, 07:34

Re: King Hauler 1/14 Tamiya

Post autor: Fallen »

Czepiasz się minister :he

Awatar użytkownika
Pablo
R.I.P 1971-2018 [*]
Posty: 9679
Rejestracja: 08 sty 2012, 20:20

Re: King Hauler 1/14 Tamiya

Post autor: Pablo »

Żeby nie było. Ja podziwiam kunszt postarzania ale... Zawsze mam na pieńku z modelarzami redukcyjnymi na tym polu.
Zwłaszcza jak robią i malują czołgi. które mają za sobą kilka miesięcy, góra rok. A wyglądają jakby brały udział w wojnie 30letniej. Mając samochód resztki przyzwoitości kazały by mi go utrzymywać w stanie przyzwoitym, a nie robienie wszystkiego aby go sponiewierać wizualnie.
Mistrzowie washa chyba nie wiedzą, że za gnój w maszynie miało się nerf w plutonie od zwierzchników. :he

Awatar użytkownika
barman_pl
Moderator
Posty: 9778
Rejestracja: 04 lip 2012, 19:24
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: King Hauler 1/14 Tamiya

Post autor: barman_pl »

Nareszcie ktoś na kuchennym blacie :brawa

Niedzwiedz2o
Kierowca
Posty: 547
Rejestracja: 08 mar 2017, 19:05
Been thanked: 1 time

Re: King Hauler 1/14 Tamiya

Post autor: Niedzwiedz2o »

Co tu się wydarzyło :) ja oczywiście jestem swiadomy że nie każdemu tak brudne modele sie podobają wiec luzik:) taki mam swój styl poprostu:p. No juz nie wiedziałem gdzie będzie jaśniej to na blacie próbowałem ale tez kiszka wyszla z tych zdjęć :/

Awatar użytkownika
Pablo
R.I.P 1971-2018 [*]
Posty: 9679
Rejestracja: 08 sty 2012, 20:20

Re: King Hauler 1/14 Tamiya

Post autor: Pablo »

Ależ mnie się bardzo podoba twój model, tylko tak w obronie tych czystych zadbanych z powłoką lakierniczą za milion $$
Najlepszy wash powstaje jak się jeździ na spoty. Mieszko, Redin i alkohol robią naturalne cuda :he

ODPOWIEDZ