CAT D9T

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Radzik
Kierowca
Posty: 4884
Rejestracja: 27 gru 2011, 21:45
Been thanked: 1 time

Re: CAT D9T

Post autor: Radzik »

:brawo

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: CAT D9T

Post autor: Sławek »

Marcin :brawo
Do napędu masz outrunnery ? :)
Fajnie jeździ spox
A co do zaworów, niestety wadą zaworów sterowanych poprzez obrót tarczy (Manolo) jest takie zachowanie, bardzo mała proporcjonalność, leimbach ma wałek przesuwający się góra/dół napędzany za pomocą małej mimośrody obracanej serwem, skok to może ze 2mm ale sterowanie jest niesamowite :)

Pozdr

Awatar użytkownika
czayo
Kierowca
Posty: 929
Rejestracja: 17 wrz 2012, 14:37

Re: CAT D9T

Post autor: czayo »

Sławek pisze:Marcin :brawo
Do napędu masz outrunnery ? :)
Fajnie jeździ spox
A co do zaworów, niestety wadą zaworów sterowanych poprzez obrót tarczy (Manolo) jest takie zachowanie, bardzo mała proporcjonalność, leimbach ma wałek przesuwający się góra/dół napędzany za pomocą małej mimośrody obracanej serwem, skok to może ze 2mm ale sterowanie jest niesamowite :)

Pozdr
No właśnie dlatego skupię się na rozdzielaczu, zwłaszcza ze do Kraza potrzebuję więcej sekcji, i jak najmniejsze gabaryty. Leimbachowy mam dość dobrze obejrzany :hmm . Bo jeśli pompa Manolo za 70ojro spisuje się dobrze (a jest jak to mówią żeby było ładne, "inspirowana" Leimbachem ;)), to szkoda czasu na robienie własnej. Nawet dał regulację Ciśnienia, i zawór przelewowy jest normalnie ze sprężyną.

A napęd to outrunnery (z dwoma wyjacymi to prawdziwe biturbo :D). Tylko one były w stanie się zmieścić do środka. Standardowe modelcrafty dawały radę tylko na panelach (i super Maciek że Ci się podobają :friends ), w piachu stawały, więc zmiana była konieczna.

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: CAT D9T

Post autor: borek »

No super zapodaj tutka co jak z tymi silnikami które to są i ile za ztoczenie może okazać się bardzo pomocne. :friends

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9750
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: CAT D9T

Post autor: Pawloosw »

Jazda precyzyjna i płynniutka, a przy spychu to najważniejsze :brawo
Manolo faktycznie spokojnie sobie daje radę, łyżka robi wrażenie zwłaszcza z możliwością przechylania :ok
Tylko te siłowniki straszą... W oryginale też takie fujary wystają? :scratch

Awatar użytkownika
Pablo
R.I.P 1971-2018 [*]
Posty: 9679
Rejestracja: 08 sty 2012, 20:20

Re: CAT D9T

Post autor: Pablo »

Maciej pisze:Fajne panele :brawa
Zegar wyjebisty. Brawo Czayo :brawo

Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Posty: 1923
Rejestracja: 26 cze 2012, 12:00

Re: CAT D9T

Post autor: Tomek »

Super że pompa się spisuje :brawo
Marcin mam nadzieję że siłowniki na potrzeby filmu. Właściwe będą mniejsze?
913394IMG0028.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
barman_pl
Moderator
Posty: 9778
Rejestracja: 04 lip 2012, 19:24
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: CAT D9T

Post autor: barman_pl »

No i daje radę :ok

Pozdr.

Awatar użytkownika
Maxu30
Kierowca
Posty: 2825
Rejestracja: 14 lis 2013, 10:46
Been thanked: 3 times

Re: CAT D9T

Post autor: Maxu30 »

Ale sprytny jesteś, jazda testowa za kanapą żeby żona rys na panelach nie widziała. :P

Awatar użytkownika
czayo
Kierowca
Posty: 929
Rejestracja: 17 wrz 2012, 14:37

Re: CAT D9T

Post autor: czayo »

Dzięki Panowie.
borek pisze:No super zapodaj tutka co jak z tymi silnikami które to są i ile za ztoczenie może okazać się bardzo pomocne. :friends
Borek, tu w sumie nie ma żadnej filozofii. Jedyne co trzeba zrobić to przetoczyć ośkę pod średnicę zębatki (3,17), i ją skrócić. Wtedy nie są potrzebne żadne plate'y itp. Jak skrócisz ośkę zwykłego silnika (i zębatkę też), to też będzie można go założyć bezpośrednio do modelcrafta, bo plate jest tylko po to aby ośki i zębatki nie trzeba było skracać (no i często przy okazji służy jako mocowanie)
Pablo pisze:
Maciej pisze:Fajne panele :brawa
Zegar wyjebisty. Brawo Czayo :brawo
Kurde, aż obejrzałem film, skąd tyś Pablo ten zegar wyczasnął, jak ja się po podłodze tarzałem z telefonem :scratch
Ale fakt, jest i zegar :D Dzięki Pablo, może piękny nie jest, ale ma duszę (innych niż mechaniczne już nie uznaję ;)), a dodatkowo pamiątka rodzinna :)
Tomek pisze:Super że pompa się spisuje :brawo
Marcin mam nadzieję że siłowniki na potrzeby filmu. Właściwe będą mniejsze?
913394IMG0028.jpg
Ależ oczywiście że będą inne :ok
Ale Twoje zdjęcie upewnia mnie w czym innym. Ten Bruder, to nie jest D9T, a D10T. niby są prawie takie same, ale jednak się różnią długością maski i jej pokrywą, i to jednak jest D10T.

ODPOWIEDZ