Bulldozer D9 / Mad Dog

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: Bulldozer D9 / Mad Dog

Post autor: Sławek »

Jakość brudera jest :brawo
Ja bym całe boki z napędem i gąsienicami zrobił w metalu a zostawił tylko skorupę :)

Awatar użytkownika
Bandi
Kierowca
Posty: 1898
Rejestracja: 29 paź 2012, 10:33
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Bulldozer D9 / Mad Dog

Post autor: Bandi »

Dokładnie, jakość mnie zaskoczyła bardzo pozytywnie!!!
Chciałbym, żeby napęd był metalowy, na pewno gąski i zębatka napędowa, nie wiem czy nie będzie koniecznością zrobienia na maxa z metalu elementów bo przy jego wielkości (przy patrolu tego nie widać) ale jest naprawdę ogromny ...

Awatar użytkownika
Radek
Kierowca
Posty: 1131
Rejestracja: 20 sty 2012, 22:40
Been thanked: 1 time

Re: Bulldozer D9 / Mad Dog

Post autor: Radek »

Też długo myślałem czyby go nie zakupić po tym filmie na YT


Awatar użytkownika
Bandi
Kierowca
Posty: 1898
Rejestracja: 29 paź 2012, 10:33
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Bulldozer D9 / Mad Dog

Post autor: Bandi »

Ja długo zastanawiałem się co ruszyć jak zobaczyłem tego brudera wcale się nie zastanawiałem to było moment i kupione :D
te przerobione co znalazłem wliczając tego co Radziu dałeś obawiam się, że to po prostu zabawki przerobione na zabawki bo nie wiem czy w terenie powalczą, w tych bruderowych gąskach martwi mnie totalny zanik łopatek, tu nie ma co szarpać terenu by przepychać hałdy ziemi., w bulldożerach w większości gąski wyglądają tak:



jest różnica. Choć będę polegał na opinii kierownika projektu, sam nie mam pojęcia jak to zrobić by robiło a nie tylko jeździło po dywanie, bo jak z Szymonem rozmawiałem to albo to będzie robić albo robota nie ma sensu. Wydaje mi się, że mimo iż to mniej skomplikowany projekt niż koparka to wymogi terenowe kilkakrotnie większe.

Awatar użytkownika
barman_pl
Moderator
Posty: 9778
Rejestracja: 04 lip 2012, 19:24
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Bulldozer D9 / Mad Dog

Post autor: barman_pl »

oj tam... gadacie... przecież borka traktor nawet dawał radę :)

Pozdr.

Awatar użytkownika
mauy-miu
Śpioch
Posty: 5873
Rejestracja: 01 maja 2012, 22:10
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Bulldozer D9 / Mad Dog

Post autor: mauy-miu »

ja też nie lubię tego pazura na końcu ale zostawiłbym bo można nim ładnie wzruszyć twardą ziemię ;)
pozdro

p.s. nie widzę paprocha na dywanie :he

Awatar użytkownika
Bandi
Kierowca
Posty: 1898
Rejestracja: 29 paź 2012, 10:33
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Bulldozer D9 / Mad Dog

Post autor: Bandi »

Nowy dywan to żonka krzyczy :P
Ostatnio nic nie robię to i paprocha brak :nea

z pazurem zobaczymy, osobiście totalnie mi się to nie widzi ale praktyczne zastosowanie jest na pewno.

Awatar użytkownika
Benon
Kierowca
Posty: 1215
Rejestracja: 26 lut 2012, 11:08

Re: Bulldozer D9 / Mad Dog

Post autor: Benon »

Właśnie nie jest problemem dostarczyć dużo mocy do gąsienic tylko aby gąsienice tą moc przekazały na grunt. Generalnie bez zmiany gąsienic na metalowe (buldożerowe) będzie lipa bo jak gąsienica złapie przyczepności (hipotetycznie) to napęd ją rozerwie.
Uciągu będzie potrzeba sporo bo jak na tą skalę ziemi będzie sporo do przepchnięcia + do tego spora masa. Te 27kg z poprzedniego filmu wcale nie jest przesadzone. Z drugiej jednak strony tamten jest chyba w całości odlany z ołowiu. Jakby nie patrzeć to worek cementu, który trzeba czasem podnieść :he
Zastanawia mnie jak ktoś upchnął tam te 25kg :scratch

Awatar użytkownika
Bandi
Kierowca
Posty: 1898
Rejestracja: 29 paź 2012, 10:33
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Bulldozer D9 / Mad Dog

Post autor: Bandi »

Właśnie się zastanawiam nad tym, że jak podwózek będzie cały z metalu to i tak nie da to pożądanej wagi, będzie trza czymś zalać środek, ołowiu full, bez granicy górnej. Te gąski pewnie wystarczające do sprzętów typu koparka ale nie dla rozwalacza terenu.

zapomniałem o operatorze, zapakowany i jutro leci do centralnej polski razem ze swoją maszyną i pazura też w razie "w" doczepiłem.

Bohdan, brunet wieczorową porą:

Obrazek

Awatar użytkownika
Radek
Kierowca
Posty: 1131
Rejestracja: 20 sty 2012, 22:40
Been thanked: 1 time

Re: Bulldozer D9 / Mad Dog

Post autor: Radek »

Ale po co będziesz go Grzesiek budował, jak można kupić normalnie w sklepie wersje RC ;)


ODPOWIEDZ