STAR 28 - Żuraw ZS4

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9752
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: STAR 28 - Żuraw ZS4

Post autor: Pawloosw »

Obawiam się, że tak jak Sławek prawisz - nie obejdzie się bez zakupu palnika. Griszaa - możesz polecić jakiś palnik?
Czubi - Oponki są już w drodze: https://store.rc4wd.com/mobile/LoRider- ... _1506.html" onclick="window.open(this.href);return false; chyba najbardziej zbliżone wymiarami i bieżnikiem do oryginału. Ostatecznie się przytnie jak będzie taka potrzeba :)

Jeśli chodzi o bloczki - to jeśli ma być solidnie ( a ma być :he ) - to tylko toczone. Te z RBModel już oglądałem jakiś czas temu ale niestety wszystko małe - potrzebuję takie o średnicy zewn ok. 20mm a tam z tego co pamiętam największe mają po 12mm. Póki co mam jeszcze sporo pracy przed sobą z kratownicą ramienia, więc na razie nie zawracam sobie tym głowy :D

Cieszę się, że mam tyle kibiców - z takim dopingiem zawsze łatwiej do celu spox

Awatar użytkownika
czubi
Kierowca
Posty: 1321
Rejestracja: 24 cze 2012, 21:04
Been thanked: 2 times

Re: STAR 28 - Żuraw ZS4

Post autor: czubi »

Z tych bardziej hardcore`owych paników mam taki : http://www.mastertools.pl/index.php?p79 ... zapalaczem" onclick="window.open(this.href);return false;

I jest super. W casto też bez problemu za 30 zł kupisz :ok

Kobinowałem ze Starem 28 i nawet budę w większości zrobiłem ale koła to raczej Wedico albo Lego przypasują..

Trzymam kciuki tak czy siak bo to śliczna bestia jest :ok

Awatar użytkownika
Maniek
Kierowca
Posty: 487
Rejestracja: 04 wrz 2012, 21:05

Re: STAR 28 - Żuraw ZS4

Post autor: Maniek »

Palnik http://www.wimaspj.pl/narzedzia,Palniki ... lugopisowy" onclick="window.open(this.href);return false;
zamiast kalafonii pasta z topnikiem http://pex.pl/p/32/1107/pasta-do-lutu-m ... cyjne.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
czubi
Kierowca
Posty: 1321
Rejestracja: 24 cze 2012, 21:04
Been thanked: 2 times

Re: STAR 28 - Żuraw ZS4

Post autor: czubi »

Te palniki padają jak muchy. Kiedyś były w sklepach po 6zł. Miałem kilka sztuk :( Już lepiej kupić taki do Creme Brulee ;)

Pasta do rur zamiast kalafonii - to świetna uwaga.

Awatar użytkownika
Maniek
Kierowca
Posty: 487
Rejestracja: 04 wrz 2012, 21:05

Re: STAR 28 - Żuraw ZS4

Post autor: Maniek »

Wiem że padają ,ale na początek wystarczy i tani.

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9752
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: STAR 28 - Żuraw ZS4

Post autor: Pawloosw »

Maniek, dokładnie taki sam palnik mam u siebie zakupiony przez brata z allegro za niespełna 10zł - niestety wysiadł po kilku minutach użytkowania (płomień idzie na wszystkie strony, tylko nie tam gdzie powinien hehe)
Czubi, a jak z "nabojami" do tego palnika? Duży to koszt?

Awatar użytkownika
barman_pl
Moderator
Posty: 9778
Rejestracja: 04 lip 2012, 19:24
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: STAR 28 - Żuraw ZS4

Post autor: barman_pl »

czubi pisze:Te palniki padają jak muchy. Kiedyś były w sklepach po 6zł. Miałem kilka sztuk :( Już lepiej kupić taki do Creme Brulee ;)
Mam taki palnik już kilka lat i działa dalej ;)...

Odnośnie żurawia - super się zapowiada :brawa

Pozdr.

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14533
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 22 times

Re: STAR 28 - Żuraw ZS4

Post autor: Sławek »

Do takich ażurowych elementów i cienkościennych, palnik na propan-butan to jak armata na muchę :)
Zupełnie styknie mały palnik bo dużym palnikiem będzie źle operować ze względu na gabaryt, do takich elementów jak Maniek lutuje to owszem, koniecznie więszy palnik na butle, do takich rurek i cienkich blaszek to zupełnie wystarczy taki palnik na gaz od zapalniczek jak dałem wcześniej, oczywiście nie musi być Proxxon, można znaleźć tańsze, ale mimo wszystko polecam wydać kasę raz i mieć do końca żywota, gwarantuję Ci, że wytrzyma, toć to klasa sama w sobie :)

Pozdr

Awatar użytkownika
czubi
Kierowca
Posty: 1321
Rejestracja: 24 cze 2012, 21:04
Been thanked: 2 times

Re: STAR 28 - Żuraw ZS4

Post autor: czubi »

Naboje Topexu to kilka złotych a wystarcza na długo. Tyle że płomień jest mniej precyzyjny niż w mikropalnikach.

Na mniejsze rurki Sławek dobrze prawi :ok

Awatar użytkownika
Maciek
Moderator
Posty: 3940
Rejestracja: 07 sty 2012, 21:21

Re: STAR 28 - Żuraw ZS4

Post autor: Maciek »

czubi pisze:Te palniki padają jak muchy. Kiedyś były w sklepach po 6zł. Miałem kilka sztuk :( Już lepiej kupić taki do Creme Brulee ;)

Pasta do rur zamiast kalafonii - to świetna uwaga.
Dokładnie, poza tym kiedyś były w Bricko po 8plnów, chujnia na maxa, ja mam taki kuchenny, do przypiekania papryki, grzeje jak palnik z warsztatu, z ceramiczną końcówką i regulacją. za 60 plnów z Home&You :P

Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ