MAN TGX 26.540 - modyfikacje - PADO

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pado
Kierowca
Posty: 929
Rejestracja: 11 wrz 2015, 22:08
Has thanked: 16 times
Been thanked: 1 time

MAN TGX 26.540 - modyfikacje - PADO

Post autor: pado »

No to jeszcze raz zaczynamy wątek, bo ponoć wczoraj była mała awaria serwera i nie udało się go odtworzyć.

Tutaj podzielę się tym co będę chciał poskładać z tego zestawu startowego jaki kupiłem w DE.
Docelowo na tym podwoziu bym chciał mieć małą wywrotkę.
Póki co to wszystko zmierza do tego aby się bawić tym modelem wraz z synem na działce u teściów.
Założenie kształtu modelu jest +- takie:
1665_8858573528277.jpg
Model ma być oświetlony, bo w tej skali i przy tym zasilaniu to obowiązek dla mnie. Chciałbym aby były:
- obrysy
- światła pozycyjne przód/tył
- kierunki
- koguty (właśnie zamówione w dalekim świecie)
- stop
- wsteczny

Model ma być zbudowany bez wszelakich owiewek, bo one mi nie pasują do wywrotki.
Koledzy wcześniej proponowali obniżenie dachu w kabinie, ale obawiam się że to mało realne, bo by mi ta operacja zajęła pewnie z miesiąc lub dwa, a na to teraz nie mam weny i chęci.
Chętniej bym przerobił kabinę MANa TGA od Brudera i osadził na tym podwoziu. Może kiedyś się uda ;)

Model z racji tej że nie będzie miał wszystkich osłon po bokach musi mieć:
- zrobiony w całości zbiornik paliwa
- oraz zbiorniki powietrza pod skrzynką narzędziową
- plus tłumik z wydechem (tutaj nie mam pomysłu jak to zrobić-może coś doradzicie)

Model w ostatni weekend udało sie uruchomić z Apki (Orange T-six) Działa i jeździ. Po pierwszych testach już wiem że skrzynia 3 biegów od Tamiya to lekka przesada. Przerobiłem układ na 2. Zobaczymy jak to sie sprawdzi w terenie.

Jest to moja przygoda z tą skalą. Flagową jest 1:87 :) Dla porównania fotka ciągnika siodłowego MANa TGX w skali 1:87 na ramie tego samego modelu w skali 1:14 :)
01-rama - Kopia.jpg
Na dzień dzisiejszy model/zabawka prezentuje się tak:
- do ramy mam zrobione uchwyty dla połówki zbiornika paliwa (czekam na przesyłkę z druga połówką)
- z drugiej strony są uchwyty na ramie od skrzynki narzędziowej, pod spodem będą zbiorniki powietrza.
- battery box z podwozia poleciał do kartonu. Jego lokalizacja oraz chęć odsłonięcia boków spowodowała u mnie odruch wymiotny. Bateria docelowo wejdzie w kabinę.
- tyle światła są uzbrojone w lampy. Muszę dołożyć tylko stopy. Dziś kupiłem diody- wiem kable to grubasy. Może kiedyś wymienię na cienkie.
06-podwozie - Kopia.jpg
Malowanie kabinki jeszcze przemyślę. Nie mam wizji na jej barwy :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7789
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 72 times

Re: MAN TGX 26.540 - modyfikacje - PADO

Post autor: Maciej »

Fajny pomysł :ok

Zauważ, że musisz jeszcze gdzieś upchnąć mechanizm wywrotu - więc nie przywiązuj się do poprzeczek.
Jak zamierzasz zapewnić kierunki, stop, wsteczny ? Jakiś moduł ?

Awatar użytkownika
pado
Kierowca
Posty: 929
Rejestracja: 11 wrz 2015, 22:08
Has thanked: 16 times
Been thanked: 1 time

Re: MAN TGX 26.540 - modyfikacje - PADO

Post autor: pado »

Z wywrotem mogę mieć problem, lecz narazie stresu nie mam dopóki go nie trzebabędzie zmontować. Liczę się jednak z tym że może polecieć jedna poprzeczka. Trudno.... może auto się nie rozleci :)

Co do oświetlenia to napewno będzie ono na modułach robione. Mam kilka sztuk różnych zebranych na etapie budowy autek w skali 1:87 to się coś wykombinuje. Większy problem to ich włączanie - albo ręcznie guzikiem, albo srrwo z włącznikiem. Tak czy siak takie bajery muszą być. W skali mini się da to i tutaj też. Widziałem na forum info o modułach Czubiego (tak?) Więc jak mi taki trafi w ręce to zmienię instalacje. Na razie muszę bazować na carsonie i tym co mam ;)

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7789
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 72 times

Re: MAN TGX 26.540 - modyfikacje - PADO

Post autor: Maciej »

Rama Ci się nie rozleci bo mocowanie silnika od wywrotu i samego mechanizmu też zepnie ramę - spełni dokładnie tą samą funkcję do poprzeczka.

Poprzeglądaj garaże. Są różne mechanizmy - gwint metryczny i trapezowy, "wypychane" i na wałku równoległym do ramy itd

Awatar użytkownika
Maxu30
Kierowca
Posty: 2828
Rejestracja: 14 lis 2013, 10:46
Been thanked: 3 times

Re: MAN TGX 26.540 - modyfikacje - PADO

Post autor: Maxu30 »

Co do niskiego dachu to są gotowe rozwiązania: http://www.rcbrmin.com/index.php?main_p ... k3dunhsmj0" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
pado
Kierowca
Posty: 929
Rejestracja: 11 wrz 2015, 22:08
Has thanked: 16 times
Been thanked: 1 time

Re: MAN TGX 26.540 - modyfikacje - PADO

Post autor: pado »

:decha znów coś zamawiać ze świata i płacić za to ?? Kiedy to się wreszcie skończy. Miałem nadzieję że sklecę kita i będzie ok... a tu co krok to jakaś mini inwestycja ;)

Opcja bardzo ciekawa, warta rozważenia, ale na chwilę obecną ciągnik powstanie z wysoką kabiną. Może w niedalekiej przyszłości by sie udał taki manewr ;)

Maćku - domyślam sie że rama mi się nie rozleci ;) Wszak jestem nawet pewny że producenci tak wymyślili uchwyty siłownika kipra że raczej się on opiera na ramie ;)

Awatar użytkownika
barman_pl
Moderator
Posty: 9778
Rejestracja: 04 lip 2012, 19:24
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: MAN TGX 26.540 - modyfikacje - PADO

Post autor: barman_pl »

Wszystko zależy od tego jakie kiprowanie zamontujesz ;)...
Oczywiście do wywrotki dodatkowa rama na górę ;)

Awatar użytkownika
pado
Kierowca
Posty: 929
Rejestracja: 11 wrz 2015, 22:08
Has thanked: 16 times
Been thanked: 1 time

Re: MAN TGX 26.540 - modyfikacje - PADO

Post autor: pado »

barman_pl pisze:Wszystko zależy od tego jakie kiprowanie zamontujesz ;)...
Oczywiście do wywrotki dodatkowa rama na górę ;)

Przyznam się że nad tym to jeszcze nie myślę. Póki co to chce postawić model z kabiną i odpalić. Kiper to będzie kolejny krok.... Rama na istniejącą to podstawa. Tylko pytanie brzmi z czego robicie takie ramy. Macie już jakieś wymierzone i sprawdzone [-eowniki np w Castoramie czy innym Liroyu ??

Póki co to nurtuje mnie link Maxu30 i ten niski dach.... a w zasadzie cała kabina MANA TGA :)

http://www.rcbrmin.com/index.php?main_p ... cts_id=928" onclick="window.open(this.href);return false;
Czy ktoś to miał?? A może ma u siebie i może sie podzielić wrażeniami :)

Awatar użytkownika
Fallen
Kierowca
Posty: 420
Rejestracja: 20 wrz 2012, 07:34

Re: MAN TGX 26.540 - modyfikacje - PADO

Post autor: Fallen »

Ja na ramę ceowniki kupuje w obi 20x8 scianka 1mm długość 1m

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7789
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 72 times

Re: MAN TGX 26.540 - modyfikacje - PADO

Post autor: Maciej »

Ja miałem wywrotkę na ceownikach z casto i było ok.

Chłopaki ze Scale Parts mają bardziej realistyczne ceowniki na ramy - z zaokraglonymi rantami i bardziej skalowe.

ODPOWIEDZ