MB Arocs 8x8 kipper

Awatar użytkownika
Radzik
Kierowca
Posty: 4884
Rejestracja: 27 gru 2011, 21:45
Been thanked: 1 time

Re: MB Arocs 8x8 kipper

Post autor: Radzik »

Co ty spać nie możesz :szydera
w Tym siłowniku jest co robić przy przeglądzie :szoki

Awatar użytkownika
borek
Traktorzysta
Posty: 5212
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: MB Arocs 8x8 kipper

Post autor: borek »

No trafić z wymiarami ciężko, każdy po jakimś czasie się ,,uleży”” i już jest inaczej z wymiarem. Fajny ten mercedes robi robotę.

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9750
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: MB Arocs 8x8 kipper

Post autor: Pawloosw »

Jak to u Mecenasa, konkretna fotorelacja. Jak chcesz dobrze zmierzyc „ulezone” oringi to polecam mierzyc na silowniku a nie oringu, moerzysz jaka srednica tuleji w rowku, i jaka srednica tuleji nakladanej na oring wynik dzielisz na pol i pi razy drzwi masz grubosc oringu. A jego srednica to z pierwszego pomiaru powinna wyniknac. Zapewne bedzie o 2-3 dychy wieksza srednica zeby oring byl naciagniety, nie luzny a tym samym lepiej uszczelnial.

Te wlementy silownika (poza denkiem ktore wyglada na alu) sa wytoczone w chromonikielinie? Czy stal?

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7774
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: MB Arocs 8x8 kipper

Post autor: Maciej »

Też chciałem być tak chytry - i zmierzyć suwmiarką średnicę rowków, ale niestety są tak wąskie, że wchodzi tylko końcówka wąsów suwmiarki w nie. Natomiast nie da się zmierzyć średnicy bo reszta wąsów jest grubsza i nie mieści się w rowek...

Co do materiału to nie wiem - jak będę znów miał go w rękach to sprawdzę magnesem te elementy.

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9750
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: MB Arocs 8x8 kipper

Post autor: Pawloosw »

To zgól wąsa i się zmieścisz w rowek. :he
W takim wypadku to już zostaje pomiar oringa. Jak jest zniekształcony (spłaszczony w któreś płaszczyźnie) to najlepiej zmierzyć grubość "w te i we wte" i przyjąć średnią, wtedy nie ma opcji żebyś zamówił 2mm zamiast 1,5 np. :D

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7774
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: MB Arocs 8x8 kipper

Post autor: Maciej »

Mały update garażu.
Wymieniłem większość oringów w siłowniku (oprócz jednego gdzie przestrzeliłem z rozmiarem, ale one i tak były wymieniane profilaktycznie więc go odpuściłem).
20201115_142915 (Kopiowanie).jpg
20201115_144312 (Kopiowanie).jpg

Wymieniłem też cieknący oring wałka pompy, który był główną przyczyną tej całej akcji.
20201227_143328 (Kopiowanie).jpg
Wszystko gra, siłownik ładnie się odpowietrzył.


Tak więc po koparce to drugi model, który jest ogarnięty i gotowy do sezonu :ok

Teraz pozostała elektryka w FMX i można robić spota :friends
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Denis
Kierowca
Posty: 4029
Rejestracja: 18 lip 2013, 09:46
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: MB Arocs 8x8 kipper

Post autor: Denis »

No no merc gotowy w Volvo parę drobiazgów i w 2021 przydała by się laweta.

Awatar użytkownika
ostrich
Kierowca
Posty: 92
Rejestracja: 10 maja 2021, 22:41
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: MB Arocs 8x8 kipper

Post autor: ostrich »

Gratuluję projektu, fajna maszyna :)

Wiem że trochę odkopuję temat, ale mam pytanie. Czy ten Beier którego kolega zastosował to USM-RC-2?
Jestem na etapie wyboru modułu dźwiękowego i świetlnego, MFC to chyba kiepski pomysł ;)
ten Beier za to ogarnia dźwięk i światło i wydaje się być dobrym rozwiązaniem. Czy można w nim ustawić dźwięki turbiny, siłowników itd, żeby to grało coś jak w MFC?

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7774
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: MB Arocs 8x8 kipper

Post autor: Maciej »

Tak siedzi tam wspomniany przez Ciebie Beier. Sprawdza się elegancko :ok
Nie byłem zbyt biegły w obsłudze tego oprogramowania więc ustawiłem sobie tylko dźwięk silnika, światełka, efekt xenon i zwiększanie obrotów przy pracy silnika pompy hydro.

Można tam jeszcze ustawiać multum opcji, dźwięk upuszczania powietrza, sterować kogutami itd, ale ja koguty zrobiłem na oddzielnym kanale apki.

Co do dźwięku turbiny to on niestety nie posiada. Można wgrywać swoje dźwięki ale skoro programowo nie zaimplementowano liniowego gwizdu turbiny to niestety czego byś nie nagrał i tak nie wyjdzie jak trzeba.

Natomiast teraz gdybym miał budować model to brałbym silnik szczotkowy i następcę USM-RC-2 tj. SFR-1:
https://www.beier-electronic.de/modellb ... /sfr-1.php

czyli w jednym: moduł dźwięku, świateł i regulator. Do tego pozwala na dokładanie modułów na podczerwień do przyczep itp ( USM-RC-2 tez chyba miał).

Awatar użytkownika
ostrich
Kierowca
Posty: 92
Rejestracja: 10 maja 2021, 22:41
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: MB Arocs 8x8 kipper

Post autor: ostrich »

Dzięki za odpowiedź, ten nowy model wydaje się ok, tylko że nie ufam za bardzo modułom w których zespolony jest ESC. Już dwa razy padła mi taka zespolona elektronika, fakt że to były rozwiązania budżetowe które nijak się mają do Beiera.

Mam jeszcze pytanie o silnik szczotkowy o którym wspomniałeś, wydaje mi się, że kilka razy czytając forum, trafiłem na Twoje wpisy w których mówisz o tym że wolisz bezszczotkę (chyba że coś pomyliłem). Sam stoję przed wyborem jaki silnik zastosować, mam oba typy silników, jednak nie mam jeszcze ESC do bezszczotki i zastanawiam się czy na początek nie założyć normalnego zestawu. Jak by nie było ESC sensorowane to ze 400zł.

Pooglądałem jeszcze tego Twojego mesia, na prawdę fajny model :)

ODPOWIEDZ