AROCS 3348 w kolorze BIAŁYM

Awatar użytkownika
pado
Kierowca
Posty: 929
Rejestracja: 11 wrz 2015, 22:08
Has thanked: 16 times
Been thanked: 1 time

Re: AROCS 3348 w kolorze BIAŁYM

Post autor: pado »

Witajcie Ponownie.
Wiem wiem minęły 3 lata. W tym czasie poczyniłem duże postępy w dziedzinie modeli kolejowych.... ale w temacie modeli RC to się tylko uwsteczniłem.
Napaliłem się na nowego (dla mnie) Defendera Traxxasa TRX-4, ale postanowiłem sobie że zanim takiego kupię, to najpierw uruchomię swojego Mercedesa, no chyba że mi jakaś kasa ekstra wpadnie :P

Od dwóch dni po odpakowaniu fantów przyglądam się ciężarówce i wszystkiemu co zgromadziłem do niej, starając się dojść do ładu i składu co do czego.
20230924_161538.jpg
Przy okazji szukam w mieszkaniu instrukcji papierowej do modelu. Wiecie czy są jakieś skany na stronie producenta? Po szybkiej analizie i przeglądnięciu tego pająka zdecydowałem że:
- likwiduje moduł MFC - bo mi zajmuje całą kabinę i brakuje mi miejsca na dwa regulatory do silników. Moduł sam w sobie pójdzie do sprzedania. Jeśli ktoś będzie zainteresowany niech pisze, a ja i tak za jakiś czas dam ogłoszenie w dziale giełda tylko się z tym ogarnę
- mam nową aparaturę Turnigy z modułem FRYSKY którą to odkupiłem chyba kiedyś tutaj na forum. Muszę ją uruchomić i sprawdzić czy zadziała
20230924_160439.jpg
20230925_063946.jpg
- znalazłem moduł oświetlenia - tylko czy ktoś mi może podesłać info kto to robił i jakiegoś linka do instrukcji. Wiem że kiedyś o to prosiłem, ale z racji tej że mam nowy komputer od roku, to tu tego na pewno nie znajdę.
20230925_183350.jpg
20230925_183357.jpg
- dumam nad zrobieniem uchwytu do blokady mostów w Merolu. Czy ktoś coś może podpowiedzieć jak to sensownie zrobić, lub nawet podesłać jakąś fotunię ?? Będę bardzo wdzięczy za pomoc. Stara blokada była zrobiona na jakimś krążku od serwa... ale jak widzę te patenty do mnie mdli :nea To musi być coś po ludzku ogarnięte.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
czolgruski
Kierowca
Posty: 437
Rejestracja: 09 kwie 2021, 19:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 18 times

Re: AROCS 3348 w kolorze BIAŁYM

Post autor: czolgruski »

Dobrze, że wracasz na forum, byle tak dalej :ok
Co do instrukcji, to w gogli są instrukcje do każdego modelu tamiyi, tutaj chyba będzie do Twojego
https://d7z22c0gz59ng.cloudfront.net/cm ... /56357.pdf

Awatar użytkownika
Hauler
Kierowca
Posty: 2013
Rejestracja: 26 kwie 2015, 11:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: AROCS 3348 w kolorze BIAŁYM

Post autor: Hauler »

Co do apki jak widzę masz już wgrane oprogramowanie open tx czyli daje więcej możliwości niż oryginalny soft.
Moduł świateł to tak zwany moduł czubiego i jeśli nie masz instrukcji to trochę lipton bo on robił różne wersie z tego co wiem, jak byś go nie rozpracował mam przygotowany swój program pod to

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7789
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 72 times

Re: AROCS 3348 w kolorze BIAŁYM

Post autor: Maciej »

Co do modułu to zerknij tu: viewtopic.php?f=65&t=4248

Wersje się różniły tak jak pisał Hauler - ale podstawy są te same. Czyli kalibracja, podłączenie.

Awatar użytkownika
pado
Kierowca
Posty: 929
Rejestracja: 11 wrz 2015, 22:08
Has thanked: 16 times
Been thanked: 1 time

Re: AROCS 3348 w kolorze BIAŁYM

Post autor: pado »

Dzięki panowie za odzew.
Aparatura to nawet nie wiem skąd.... Zdziwiłem się jak ją zobaczyłem w pudle. Przekonany byłem że nie mam nic. Być może to nawet aparatura odkupiona od Ciebie Hauler ze 2 lub 3 lata temu. Możesz mi coś więcej napisać o tym sofcie.
Ile to ma kanałów w obsłudze i gdzie który jest który Ch na którym drążku/heblu....
Czy jakieś są specjalne wygibasy, aby zbindować z odbiornikiem?

Totalnie nie wiem co do czego.

O pytanie kolejne. Pewnie proste, ale wymaga to odemnie podjęcia kroków. Mianowicie 1 pakiet. Oraz dwa regulatory do silników. Rozumiem że robię normalne rozejście się + i - na te regulatory i podpinam je do wspólnej baterii? Po drodze mogę zamontować jakiś pstryczek aby odpinać całkiem instalację w modelu. Pytanie pewnie i głupie.... ale staram się poukładać to co mam zrobić i jak :)

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7789
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 72 times

Re: AROCS 3348 w kolorze BIAŁYM

Post autor: Maciej »

Dobrze kombinujesz, możesz sobie rozdzielić prąd z pakietu na dwa regulatory (nawet na ulubionych przez Haulera złączkach Wago :he ) Natomiast w takiej sytuacji zaleca się (choć ja nie zawsze tak robiłem) by w jednym z regulatorów wypiąć z wtyczki, która idzie do odbiornika kabel plusowy. Żeby odbiornik nie dostawał prądu z dwóch regulatorów naraz.

Awatar użytkownika
TiroManiaK_2006
Kierowca
Posty: 1386
Rejestracja: 08 sty 2018, 11:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 16 times

Re: AROCS 3348 w kolorze BIAŁYM

Post autor: TiroManiaK_2006 »

Tak apropo tego softu open tx w apce to wydaje mi się że on jest dedykowany do samolotów. Nie wiem czy podejdzie pod ciężarówki.

Awatar użytkownika
Hauler
Kierowca
Posty: 2013
Rejestracja: 26 kwie 2015, 11:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: AROCS 3348 w kolorze BIAŁYM

Post autor: Hauler »

Co do apki to open tx to prawie to samo co er9x tylko inaczej opakowane i na plus pierwszego jest to ze jest po polsku, w necie bez problemu znajdziesz info co i jak ustawić tu na forum gorzej bo dominuje tu er9x.
Co do informacji o kanałach to tu masz 8 kanałów i nie ma ze tu jest to a tam to, sam musisz ustawić na którym kanale czym sterujesz.
Bindowanie jest proste trzeba tyko zajrzeć w instrukcje odbiornika i modułu nadawczego co trzeba zrobić, tak na szybko na odbiorniku masz zaznaczone które piny trzeba połączyć żeby zbindować ale co trzeba zrobić w module nadawczym to nie wiem ale nie jest to jakieś skomplikowane

Awatar użytkownika
Hauler
Kierowca
Posty: 2013
Rejestracja: 26 kwie 2015, 11:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: AROCS 3348 w kolorze BIAŁYM

Post autor: Hauler »

TiroManiaK_2006 pisze:
26 wrz 2023, 09:04
Tak apropo tego softu open tx w apce to wydaje mi się że on jest dedykowany do samolotów. Nie wiem czy podejdzie pod ciężarówki.
YYY że tak powiem :pala

Awatar użytkownika
pado
Kierowca
Posty: 929
Rejestracja: 11 wrz 2015, 22:08
Has thanked: 16 times
Been thanked: 1 time

Re: AROCS 3348 w kolorze BIAŁYM

Post autor: pado »

Dzięki za info TiroManiak_2006. Będę jeszcze rozmawiał o tej aparaturce z kolegą jak się spotkamy na testy tego ustrojstwa.

Jeśli chodzi o instalację to mam w głowie taki schemat...
schemat zasilania.jpg
Pytania o:
- czy mogę dać jeden wspólny włącznik pomiędzy pakiet i resztę instalacji w modelu
- czy mogę te włączniki z regulatorów odciąć, a kable mostkować na stałe czy są one do czegoś potrzebne aby się dało je osobno uruchamiać do jakiegoś testowania itp??
-czy + od jednego regulatora mam odciąć nie wpinać na odbiornik....

ale czy jak mam moduł CZUBIEGO to też odbiornik mogę z niego zasilić przez regulator od silnika napędowego.... czy może jednak wpiąć to drugie zasilanie ?
schemat zasilania — kopia.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ