AROCS 3348 w kolorze BIAŁYM

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1430
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 34 times
Been thanked: 6 times

Re: AROCS 3348 w kolorze BIAŁYM

Post autor: mongrel »

To i ja dorzucę swoje trzy grosze w temacie. O ile my sobie nie rozprowadzamy masy, minusa, zwał jak zwał po ramie tamyjki jako szynoprzewodzie to osobiście uważam że praktyczniej dać wyłącznik na plusie. A czemu. A temu, iż zakładając że pewne czynności będziemy wykonywali w przerwach w jeździe bez wypinania pakietu, odpinając tudzież montując jakieś odbiorniki prądu, modyfikując coś na szybko możemy uszkodzić izolację plusa lub zwerzeć do ramy, części metalowych. I może być kuku. A tak spokojna głowa.

Awatar użytkownika
kajoj333
Kierowca
Posty: 163
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:04
Been thanked: 1 time

Re: AROCS 3348 w kolorze BIAŁYM

Post autor: kajoj333 »

Hauler pisze:
02 paź 2023, 16:51

No to czemu wszystkie zabezpieczenia w rozdzielniach sa na fazie lub w urzadzeniach elektronicznych na plusie?
Masa ci nie kopnie a plus czy faza juz tak
Ja odnosiłem się do prądu stałego i nie twierdzę że tak musi być, oczywiście w przemiennym większość jest na Fazie. Bywa i tak że zabezpiecza się fazę oraz neutralny ale to w wyjątkowych sytuacjach. Jeżeli odpalasz auto na kable to ostatni podpinasz minus i tak samo od niego zaczynasz. Wiem że przy odłączaniu akumulatora w aucie rozchodzi się o przypadkowe zwarcie klemy plusowej do masy i przez to może zostać uszkodzona instalacja

Awatar użytkownika
pado
Kierowca
Posty: 929
Rejestracja: 11 wrz 2015, 22:08
Has thanked: 16 times
Been thanked: 1 time

Re: AROCS 3348 w kolorze BIAŁYM

Post autor: pado »

Z pomocą kolegi Jacka udało się ogarnąć i poprawić pare tematów w modelu.
20231126_095206.jpg
Na razie model jeździ, błyska kogutami, miga migaczami, pali światła mijania i obrysowe (nie wszystkie jeszcze), buczy silnikiem z MFC, podnosi kiper, ma blokadę mostów (on/Off) i nawet się udało wsadzić tapicerkę i fotele kierowcy oraz pasażera.
20231130_073256.jpg
Teraz czas dokończyć składanie całego kipra z mechanizmem blokady burty... ale to na spokojnie później - po wystawie makiet kolejowych, jaka się teraz nam szykuje w Krakowie. Jak ktoś akurat jest to zapraszam do NCK.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
czolgruski
Kierowca
Posty: 437
Rejestracja: 09 kwie 2021, 19:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 18 times

Re: AROCS 3348 w kolorze BIAŁYM

Post autor: czolgruski »

Działaj, bo niewiele zostało:ok
Nie wkurza Cię ten wystający regiel w kabinie? Za fotelami jest trochę miejsca, żeby ukryć wszystkie graty, razem z baterią.
A co do makiet w NCK-u, kiedy to jest? Mam tam 5 minut spacerkiem i z chęcią pooglądam "ciufcie" :D

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7789
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 72 times

Re: AROCS 3348 w kolorze BIAŁYM

Post autor: Maciej »

Przede wszystkim odkręć ten radiator z regulatora, łatwiej będzie schować. Musiałbys chyba ciągiem godzinę z pełnym obciążeniem jeździć żeby go odcięło.

Tnij też kable, jakaś straszna fobia ze skracaniem kabli jest, a one też miejsce zajmują. Ja tnę wszystko jak mam mało miejsca, łącznie z kablami do serw. Zostaje taka długośc jaka dokładnie starczy na łącznie 2 elementów.

I tak jak pisał czołgu - schowaj te graty. W małej skali pięknie chowasz, a w dużej już nie - abstrakcja :)

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9753
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: AROCS 3348 w kolorze BIAŁYM

Post autor: Pawloosw »

Tylko uwazaj z tym cieciem przewodow zeby nie bylo pozniej „juz 3 raz skracam i ciagle za krotkie!”

ODPOWIEDZ