Mercedes 1850L Hakowiec

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1430
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 33 times
Been thanked: 6 times

Re: Mercedes 1850L Hakowiec

Post autor: mongrel »

Panie Kolego, Panie Kolego żeby uniknąć takich przygód wystarczy kupować farbki tamiya, co prawda puszeczki małe i może wydaje się że drogo ale ich farby jak w mordę do kabinek. Na podkład malować na drugi dzień lub tuż po wyschnięciu. Lepiej dwa razy po trochu jak raz grubo. Najmniej kłopotliwe są farbki tamyjki do tamyjek. Teraz to już do dota, kreta póżniej w ciepłej wodzie z odrobiną płynu do naczyń i jeszcze raz malowanko. Porada płatna 5zł plus vat. Skorzystanie z porady oznacza zaakceptowanie płatności.

Awatar użytkownika
Denis
Kierowca
Posty: 4029
Rejestracja: 18 lip 2013, 09:46
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Mercedes 1850L Hakowiec

Post autor: Denis »

mongrel pisze:Panie Kolego, Panie Kolego żeby uniknąć takich przygód wystarczy kupować farbki tamiya, co prawda puszeczki małe i może wydaje się że drogo ale ich farby jak w mordę do kabinek. Na podkład malować na drugi dzień lub tuż po wyschnięciu. Lepiej dwa razy po trochu jak raz grubo. Najmniej kłopotliwe są farbki tamyjki do tamyjek. Teraz to już do dota, kreta póżniej w ciepłej wodzie z odrobiną płynu do naczyń i jeszcze raz malowanko. Porada płatna 5zł plus vat. Skorzystanie z porady oznacza zaakceptowanie płatności.
Mongrel zjedz snicersa

Lepiej odrobinę zmatowac plastik i tak jak piszą wyżej dac podkład do plastiku

Niedzwiedz2o
Kierowca
Posty: 547
Rejestracja: 08 mar 2017, 19:05
Been thanked: 1 time

Re: Mercedes 1850L Hakowiec

Post autor: Niedzwiedz2o »

Denis pisze:
mongrel pisze:Panie Kolego, Panie Kolego żeby uniknąć takich przygód wystarczy kupować farbki tamiya, co prawda puszeczki małe i może wydaje się że drogo ale ich farby jak w mordę do kabinek. Na podkład malować na drugi dzień lub tuż po wyschnięciu. Lepiej dwa razy po trochu jak raz grubo. Najmniej kłopotliwe są farbki tamyjki do tamyjek. Teraz to już do dota, kreta póżniej w ciepłej wodzie z odrobiną płynu do naczyń i jeszcze raz malowanko. Porada płatna 5zł plus vat. Skorzystanie z porady oznacza zaakceptowanie płatności.
Mongrel zjedz snicersa

Lepiej odrobinę zmatowac plastik i tak jak piszą wyżej dac podkład do plastiku
Wszystkie farby prócz podkladu byly tamiya. Tamiya czerwona do aer, później tamiya spray bezbarwny. Zje.al wszystko podklad bo w ogole sie nie trzyma. Poki co jej nie ruszam bo ubytków nie widać. Musialbym nowe naklejki/loga zamówić i duże logo chrom mercedesa z,przodu bo klejone i nie wydlubie tego bez polamania. Jak wszystko juz ogarne to pewnie zabiorę sie za przemalowanie.

Zmieniając temat. Mixowanie kanalu dźwięku przy podnoszeniu hakowca jest na poziomie aparatury czy w programie benedini? Czy mixuje się kanały pod ktorymi są serwa rozdzielacza? Jak by ktoś byl mądry i mogl mi to wyjasnic. Dzwiek silnika mam ogarnięty. Teraz chciałem to jakos zmiksować

Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1430
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 33 times
Been thanked: 6 times

Re: Mercedes 1850L Hakowiec

Post autor: mongrel »

Ja bałem się malowania, troszkę testowałem i farby tamyia nawet jak nasmarkałem za grubo jakoś wyszło, może nie wiem coś nie tak z odtłuszczeniem kabinki, jak długo leży a nie umyjesz z płynem w ciepłej wodzie przed malowaniem też códa na kiju, płynu też nie za dużo. Woda nie za gorąca. Ewentualnie podpytaj Denisa On ma doświadczenie w akrylach. Jeszcze jest ArciDiablo i Przemo od malowania. Póki co ja na farbach tamiya się nie przejechałem.

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9752
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: Mercedes 1850L Hakowiec

Post autor: Pawloosw »

Z poziomu apki. Soft juz zmieniony?

Niedzwiedz2o
Kierowca
Posty: 547
Rejestracja: 08 mar 2017, 19:05
Been thanked: 1 time

Re: Mercedes 1850L Hakowiec

Post autor: Niedzwiedz2o »

mongrel pisze:Ja bałem się malowania, troszkę testowałem i farby tamyia nawet jak nasmarkałem za grubo jakoś wyszło, może nie wiem coś nie tak z odtłuszczeniem kabinki, jak długo leży a nie umyjesz z płynem w ciepłej wodzie przed malowaniem też códa na kiju, płynu też nie za dużo. Woda nie za gorąca. Ewentualnie podpytaj Denisa On ma doświadczenie w akrylach. Jeszcze jest ArciDiablo i Przemo od malowania. Póki co ja na farbach tamiya się nie przejechałem.
Zgadzam się. Uzywam tylko farb tamiya. Tylko nie mialem podkladu, malowalem w weekend i znalazlem w garazu jakiś cudowny podklad do wszystkiego i lipa. Nawet nie wiem czy kret będzie potrzebny czy nie wystarczy tasma klejąca i odrywac to:).

Niedzwiedz2o
Kierowca
Posty: 547
Rejestracja: 08 mar 2017, 19:05
Been thanked: 1 time

Re: Mercedes 1850L Hakowiec

Post autor: Niedzwiedz2o »

Pawloosw pisze:Z poziomu apki. Soft juz zmieniony?
Juz dawno:) mam nawet z podswietleniem:) serwa ustawilem już z,pompa pompa kreci przy kazdym wychyleniu. Ale dzwiek nie wiem jak miksować

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9752
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: Mercedes 1850L Hakowiec

Post autor: Pawloosw »

A poprosiles Haulerka zeby Ci wgral przy zmianie softu moje ustawienia widlaka? Mialbys wszusrko jak na tacy. :scratch

Niedzwiedz2o
Kierowca
Posty: 547
Rejestracja: 08 mar 2017, 19:05
Been thanked: 1 time

Re: Mercedes 1850L Hakowiec

Post autor: Niedzwiedz2o »

Pawloosw pisze:A poprosiles Haulerka zeby Ci wgral przy zmianie softu moje ustawienia widlaka? Mialbys wszusrko jak na tacy. :scratch
Nie wgrywal mi. Kupilem na o l x za 150zika ze zmienionym softem z podswietleniem i drazkami taranisa

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9752
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: Mercedes 1850L Hakowiec

Post autor: Pawloosw »

Aaa, w ten sposob. To jest mały problem, bo wiem, że jesteś w gorącej wodzie kompany :he a ja przez remont mam zastawioną modelarnię meblami i nie bardzo jak się mam dostać do apki a z pamięci Ci nie powiem. Ale pogadaj z Haulerem, mixowanie ma opanowane niczym Diabloś patelnie :ok

ODPOWIEDZ