Mercedes 1850L Hakowiec

Niedzwiedz2o
Kierowca
Posty: 547
Rejestracja: 08 mar 2017, 19:05
Been thanked: 1 time

Re: Mercedes 1850L Hakowiec

Post autor: Niedzwiedz2o »

Rasalo pisze:Strasznie mi się ten mercedesik podoba, malowanie bajka!
Jedyne co mi nie pasuje to kolor felg :cool
W przyszłości pewnie jakies bardziej scalowe będę kupowac pewnie alu wiec nie ma sensu przemalowywac teraz. Srebrny by bardziej pasowal niz czerwony

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9750
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: Mercedes 1850L Hakowiec

Post autor: Pawloosw »

Zaryzykuje stwierdzeniem, ze najladniejszy merc (w starej kascie) na forum. :szoki
Te światełka o ciepłej barwie są idealnym uzupełnieniem postarzonej kab. :brawo

Niedzwiedz2o
Kierowca
Posty: 547
Rejestracja: 08 mar 2017, 19:05
Been thanked: 1 time

Re: Mercedes 1850L Hakowiec

Post autor: Niedzwiedz2o »

Pawloosw pisze:Zaryzykuje stwierdzeniem, ze najladniejszy merc (w starej kascie) na forum. :szoki
Te światełka o ciepłej barwie są idealnym uzupełnieniem postarzonej kab. :brawo
Milo czytać takie komentarze od starych wyjadaczy truckowych. Tym bardziej ze to mój 3truck i w porownaniu do poprzednich faktycznie sie przylozylem. Tu nie ma nic z przypadku i na odwal sie:) nie ukrywam że w poprzednich trochę szedlem na łatwiznę ale z,kazdym kolejnym jakiegos doswiadczenia sie nabywa tak więc wszystkim dzięki za pomoc. Zwlaszcza Tobie bo chyba najwiecej Cię atakowalem na priv :P

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9750
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: Mercedes 1850L Hakowiec

Post autor: Pawloosw »

Jak tak dalej będziesz szedł z jakością wykonania kolejnych modeli, to ja Cię będę atakować na priv. :hehe

Niedzwiedz2o
Kierowca
Posty: 547
Rejestracja: 08 mar 2017, 19:05
Been thanked: 1 time

Re: Mercedes 1850L Hakowiec

Post autor: Niedzwiedz2o »

Zrezygnowany... są krocce na gwincie na grubszy wezyk a teraz się okazuje ze w rozdzielaczu są za blisko siebie gwinty i nie zmieszcze 4wiekszych kroccow obok siebie. Juz myslalem ze w koncu odpale hydro. A tu pozostanie rozdzielacz kupic inny
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
barman_pl
Moderator
Posty: 9778
Rejestracja: 04 lip 2012, 19:24
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Mercedes 1850L Hakowiec

Post autor: barman_pl »

Bo to jest na te wciskane króćce ;)
Te skręcane są strasznie wielkie ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Pawloosw
Kierowca
Posty: 9750
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 10 times

Re: Mercedes 1850L Hakowiec

Post autor: Pawloosw »

Uuu, lipa z lekka. Faktycznie manolo ma blisko siebie krocce w rozdz...

Pozostaje kupic tego typu co Barman podeslal, ale polecilbym nie te mosiezne manolowe, tylko leimbachowe z glowka na wiekszy klucz. Solidniejsze, wieksze zaciecia na wezyk, i klucz sie tak nie obrabia jak te manolo mikroskopijne.

Ewentualnie wymiana rozdzielacza ale to chyba ostatecznosc.

Awatar użytkownika
Denis
Kierowca
Posty: 4029
Rejestracja: 18 lip 2013, 09:46
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Mercedes 1850L Hakowiec

Post autor: Denis »

Tylko on miał już taki krociec i mu wężyki spadały. Można jeszcze załatwić to wkrecajac na silikon rurkę z gwintem m3 a na końcu zalutowany krociec skręcany wtedy będzie można je rozsunac jak chcesz wyginajac rurkę

Niedzwiedz2o
Kierowca
Posty: 547
Rejestracja: 08 mar 2017, 19:05
Been thanked: 1 time

Re: Mercedes 1850L Hakowiec

Post autor: Niedzwiedz2o »

Poki co kończę prace jesli chodzi o hydro. Spilowalem na sztuke i wkrecilem je. O dziwo akurat z nich nic nie lecialo. Wlasnie 200ml poszlo sie j..c. mozliwe ze cos robilem nie tak a moze ma pewno. Najpierw z rozdzielacza poszedl olej ciurkiem z łączenia tego bloku. Okazalo sie ze okragla uszczelka nie byla na swoim miejscu. Po tym olej z silownikow. Tam gdzie tlok wychodzi. Teraz czyszczenie podlogi i mesia z,oleju:). Nie wiem, nie rozumiem co sie wydarzyło. Ani razu zaden silownik. Sie nie poruszyl. Chociaż rzygal olejem wiec cisnienie musialo w nim byc? Chyba ze to roznica gdzie maja isc dwa wezyki od jednego silownika. Czy od gory silownika przy tloku np musi byc w konretnym miejscu w rozdzielaczu czy to jest bez roznicy. Chociaz probowalem je zmieniac i tez bez efektu. Moja niewiedza w tym temacie tak mnie zniechecila ze musze zrobić sobie przerwe. A na pewno kupic nowy rozdzielacz

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7774
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Mercedes 1850L Hakowiec

Post autor: Maciej »

Chyba ze to roznica gdzie maja isc dwa wezyki od jednego silownika. Czy od gory silownika przy tloku np musi byc w konretnym miejscu w rozdzielaczu czy to jest bez roznicy.
Nie jest to bez różnicy. Narysuj schemat co i gdzie podłączyłeś. Cieszę się, że króćce doszły. Na razie wstrzymaj się z decyzją o kupnie rozdzielacza.

ODPOWIEDZ