SCANIA R470 ORANGE EDITION

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wajha1983
Kierowca
Posty: 4882
Rejestracja: 10 lis 2013, 16:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Re: SCANIA R470 ORANGE EDITION

Post autor: wajha1983 »

:brawo

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7774
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: SCANIA R470 ORANGE EDITION

Post autor: Maciej »

Co do odbiornika - nie ma problemu.
Będziesz kupował kartę programującą do SM7?

Posłuchałem dźwięku na filmie - brak mu głębi, basów. Pokombinuj jeszcze z głośnikiem. Nie wiem jakie masz pudło rezonansowe, ale ten moduł może brzmieć zdecydowanie lepiej. Sam to przerabiałem. Nie ma uniwersalnej porady jak tę głębię dźwięku wydobyć - ja jeśli mogę to stosuję kapsle od puszek po lakierach. Chyba chodzi o to żeby za głośnikiem było sporo miejsca, żeby powietrze mogło rezonansować.

Przednia opona pod obciążeniem nie ociera o nadkole?

No i zrób coś z tym nadkolem z tyłu :he Poza tym gut :ok

Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1427
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: SCANIA R470 ORANGE EDITION

Post autor: mongrel »

Co się czepiasz Maciej tylnego nadkola jak widać wyraźnie że Kolega wrzucił pakiet na ramę, to musiała dupa siąść. :he

Awatar użytkownika
TiroManiaK_2006
Kierowca
Posty: 1382
Rejestracja: 08 sty 2018, 11:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 16 times

Re: SCANIA R470 ORANGE EDITION

Post autor: TiroManiaK_2006 »

Maciej tak karta już zamówiona. Tylne nadkola są zamocowane w te miejsca jak powinny być. Nie wiem czemu nie za bardzo tylny zawias wraca spowrotem na swoje miejsce (do góry tak jakby go coś blokowało, albo te sprężynki byłyby za słabe). Jeśli chodzi o głośnik to nie mam go w nic wsadzonego. Po prostu jest wsadzony w kabinę pod dach. Ale pokombinuję coś jak będę miał chwilę teraz muszę kupić jakiś regulator bo ten co miałem wyzionął ducha....

Awatar użytkownika
TiroManiaK_2006
Kierowca
Posty: 1382
Rejestracja: 08 sty 2018, 11:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 16 times

Re: SCANIA R470 ORANGE EDITION

Post autor: TiroManiaK_2006 »

Dostałem kartę programującą i trochę się nią pobawiłem. Można zamienić dźwięk silnika, klaksonu jak również głośność zmiany biegów, głośność turbiny, i powietrza, zapłonu.
Filmik pierwszy klaksony :
https://streamable.com/z4elwt
I jak Scania jest na nowych ustawieniach (klakson na max głośności i kot obok w pokoju podskakuje a żona drze się że mnie chyba poje.... :))
https://streamable.com/k7sda8

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7774
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: SCANIA R470 ORANGE EDITION

Post autor: Maciej »

Jak sie bedziesz wybieral na spota to weź tą kartę :friends modulik klasa - to był pewniak zakup, sprawdzony temat :ok pokombinuj jeszcze z głębią dźwięku i bedzie petarda :ok

Awatar użytkownika
TiroManiaK_2006
Kierowca
Posty: 1382
Rejestracja: 08 sty 2018, 11:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 16 times

Re: SCANIA R470 ORANGE EDITION

Post autor: TiroManiaK_2006 »

Maciej pisze:
23 kwie 2020, 20:40
Jak sie bedziesz wybieral na spota to weź tą kartę :friends modulik klasa - to był pewniak zakup, sprawdzony temat :ok pokombinuj jeszcze z głębią dźwięku i bedzie petarda :ok
karta będzie z modelem jeździła. Od razu mówię że potrzebny będzie dostęp do białego przewodu i odbiornika. Nad głębia dźwięku w weekend popracuję. Chociaż na żywo brzmi lepiej niż na nagraniu. Ciekaw jestem jak to wszystko pracuje z dodatkami z servonauta...

Awatar użytkownika
TiroManiaK_2006
Kierowca
Posty: 1382
Rejestracja: 08 sty 2018, 11:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 16 times

Re: SCANIA R470 ORANGE EDITION

Post autor: TiroManiaK_2006 »

Szlak mnie trafia z elektroniką... Serwa wariują, dźwięki się same włączają i wyłączają itp itd...
Zdjęcia jak wszystko jest podłączone :
A więc tak jest według schematu oświetlenia
Schemat.jpg
Do tego podłączam serwo skrętu, oraz regulator. Regulator mam na kabelku Y bo mam też dźwięk servonauta. Z tego modułu wychodzą cztery przewody do odbiornika jak widać na załączonych zdjęciach. Z tego co widzę to można pod ten mały moduł podpiąć BATT i UBEC (wyjaśnijcie mi czy powinienem tu podłączyć dodatkowe zasilanie??)
Moduł.jpg
Moduł1.jpg
Moduł 1.jpg
I tak wygląda odbiornik
odbiornik.jpg
W układzie zastosowany jest Ubec bezpośrednio z pakietu do odbiornika. Z regulatora wyjąłem przewód plusowy. Może powinienem z regulatora dać zasilanie na serwo skrętu i moduł świateł (i powymować plusowe przewody z kabli idących z niego do odbiornika?) Pomóżcie bo mi już ręce opadają...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9097
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: SCANIA R470 ORANGE EDITION

Post autor: Drabek »

Po pierwsze wszystkie plusy wyjmij oprócz Ubec. Po drugie ile amper daje sam Ubec?

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7774
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: SCANIA R470 ORANGE EDITION

Post autor: Maciej »

Z tego co widzę moduł został zaprojektowany tak, że może być zasilany równocześnie z regulatora i pakietu. Więc przywróć plus z regulatora - moduł ma dostawać z niego napięcie tak jak i z pakietu.

Natomiast to odbiornik ma nie dostawać 2x napięcia. Skoro do odbiornika masz BECa to odbiornik teraz ma 2x prąd - raz z BEC i raz z modułu. Przy czym to nie jest tak, że to źle. Jeszcze nikomu się na forum nic nie stało jak odbiornik miał 2x napięcie podane.

Najpierw bym zasilił moduł z regulatora z podłączonym plusem, a BEC z odbiornika wyjął. Jak to nie pomoże to wtedy podłącz BEC do odbiornika.

Alternatywą jest tak jak Drabek pisze - odłączyć plusa ze wszytskich 4 wtyczek, które idą z modułu na odbiornik i zasilić odbiornik tylko z BECA.

Sporo opcji :he

ODPOWIEDZ