Scania Balbine

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7786
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 72 times

Re: Scania Balbine

Post autor: Maciej »

Przecież drążek opadnie tyle ile ma opaść na rodendach i stanie.
Ten hak wygląda 10 x bardziej nienaturalnie niż drążek pod kątem. Zresztą czy rodendy muszą pracować w pionie skoro zwrotnice nie wykonują ruchu w tym zakresie? Zalej kropelką kulkę w rodendzie (albo zalutuj) i drążek będzie sztywno skoro to dla Ciebie takie ważne. Ruch będzie tylko wewnątrz kulki na śrubie i wystarczy, żeby model skręcał.

Awatar użytkownika
redin
Kierowca
Posty: 2036
Rejestracja: 21 sie 2012, 23:34
Been thanked: 22 times

Re: Scania Balbine

Post autor: redin »

działaj Mongrel działaj :D

Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1430
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 33 times
Been thanked: 6 times

Re: Scania Balbine

Post autor: mongrel »

Maciej pisze:
30 lip 2020, 18:00
Przecież drążek opadnie tyle ile ma opaść na rodendach i stanie.
Ten hak wygląda 10 x bardziej nienaturalnie niż drążek pod kątem. Zresztą czy rodendy muszą pracować w pionie skoro zwrotnice nie wykonują ruchu w tym zakresie? Zalej kropelką kulkę w rodendzie (albo zalutuj) i drążek będzie sztywno skoro to dla Ciebie takie ważne. Ruch będzie tylko wewnątrz kulki na śrubie i wystarczy, żeby model skręcał.
Masz rację, opadnie i stanie, stanie się najniżej położonym elementem ruchomym podatnym na zawadzanie o przeszkody terenowe. Dalej już nie masz racji. Później po monrażu całkowitym zderzaka, nadkoli tego elementu już nie będzie widać. Kolejna gafa to zalej kropelką albo zalutuj-co i do czego lutować. To rodend tamyjski nie ma w oprawce z tworzywa stalowej gałki. I wreszcie o tym co wystarczy a co nie żeby model skręcał decyduje mongrel, z pokorą wsłuchujący się w uwagi bardziej doświadczonych Kolegów. Tu jednak Macieju musisz chyba wnieść samokrytykę swojej opinii jako biegłego tamyjskiego.

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7786
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 72 times

Re: Scania Balbine

Post autor: Maciej »

Wybacz, już kilka lat nie widziałem oryginalnego rodenda z plastiku :he

Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1430
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 33 times
Been thanked: 6 times

Re: Scania Balbine

Post autor: mongrel »

Dzieli nas wąwóz modelarski(ale nie przepaść) :he. Jak jednak widzisz wykminiłem gdzie leżał pies pogrzebany Twojej omyłki. Mongrel nie taki ciemny, wie że istnieją rotendy z gałką i nawet takie w całości z metalu.

Awatar użytkownika
mauy-miu
Śpioch
Posty: 5873
Rejestracja: 01 maja 2012, 22:10
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Scania Balbine

Post autor: mauy-miu »

mongrel pisze:
30 lip 2020, 16:26
...zapewnia skręt jak z Ackermana mimo że łączy zwrotnice z przodu.
NIE SĄDZĘ :he

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14533
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 22 times

Re: Scania Balbine

Post autor: Sławek »

mauy-miu pisze:
04 sie 2020, 19:00
mongrel pisze:
30 lip 2020, 16:26
...zapewnia skręt jak z Ackermana mimo że łączy zwrotnice z przodu.
NIE SĄDZĘ :he
True :he

Pozdr

Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1430
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 33 times
Been thanked: 6 times

Re: Scania Balbine

Post autor: mongrel »

Macie Koledzy rację, kąt jest albo zbliżony albo taki sam tylko odwrócone są 'koła' tj. strony(miejsca)czyli kąt dla koła pokonującego dłuższą drogę i koła pokonującego krótszą drogę na niekorzyść, nieprawidłowo. Zależało mi żeby Czesio to wychwycił i poczuł się jak wielki modelarz, ekspert.

Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1430
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 33 times
Been thanked: 6 times

Re: Scania Balbine

Post autor: mongrel »

Wczoraj po trafnej uwadze Wielkiego Mauy-Miu i Sławka jakoś mnie zabolało że nie mam pełnego Ackermana. Nocą zaś przyśnił mi się Wielki Mauy-Miu i pogroził mi palcem, za Nim stał Sławek i tylko skinął głową po tym jak Wielki Mauy-Miu pogroził palcem. Nic nie mówili. Rano wstałem i uzmysłowiłem sobie że przecież nie próbowałem przełożyć drążka na tył sądząc błędnie że będzie on zawadzał o jeden z dwóch dolnych cycków mocowania obudowy skrzyni. Lecz kiedy śnią się Dwaj Wielcy Modelarze takiemu słabeuszowi jak mnie to nie może być przypadek tylko palec Boży. Okazało że da się i Ackerman jest. Dziękuję Wielki Mauy-Miu, dziękuję Sławku.

Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1430
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 33 times
Been thanked: 6 times

Re: Scania Balbine

Post autor: mongrel »

I już.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ