8x4 hakowiec ?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mongrel
Kierowca
Posty: 1427
Rejestracja: 29 sty 2012, 12:27
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: 8x4 hakowiec ?

Post autor: mongrel »

Ja kiedyś miałem pośredni kabelek między pakietem a mfc z wyłącznikiem i wypustką do ładowania. Pakiet miałem w czymś ala baczek z boku. W jednej pozycji wyłącznik odcinał mi pakiet od wszystkiego co zasilał a miałem przejście między nim a wypustką do ładowania a w drugiej włączał przepływ na mfc i wszystko pozostałe. W początkowej fazie mojej fascynacji mfc identyczne rozwiązanie miałem na kabelku wibratora. Jedyne co zauważyłem żeby nie robić sobie takich kabelków na zaś tylko na końcu szyć je na miarę na samym końcu jak już się wie gdzie co zostanie. Wtedy taki pakiet jak jest w niewygodnym miejscu wymontowywujesz tylko od święta. I ostatnia kwestia że ja miałem zawsze tylko Nimh. Więc byłem spokojny że nic mi nie spuchnie a model się nie zjara, że niczym nie ryzykuję. Niemiaszki też często stosowali takie kabelki.

Niedzwiedz2o
Kierowca
Posty: 547
Rejestracja: 08 mar 2017, 19:05
Been thanked: 1 time

Re: 8x4 hakowiec ?

Post autor: Niedzwiedz2o »

mongrel pisze:Ja kiedyś miałem pośredni kabelek między pakietem a mfc z wyłącznikiem i wypustką do ładowania. Pakiet miałem w czymś ala baczek z boku. W jednej pozycji wyłącznik odcinał mi pakiet od wszystkiego co zasilał a miałem przejście między nim a wypustką do ładowania a w drugiej włączał przepływ na mfc i wszystko pozostałe. W początkowej fazie mojej fascynacji mfc identyczne rozwiązanie miałem na kabelku wibratora. Jedyne co zauważyłem żeby nie robić sobie takich kabelków na zaś tylko na końcu szyć je na miarę na samym końcu jak już się wie gdzie co zostanie. Wtedy taki pakiet jak jest w niewygodnym miejscu wymontowywujesz tylko od święta. I ostatnia kwestia że ja miałem zawsze tylko Nimh. Więc byłem spokojny że nic mi nie spuchnie a model się nie zjara, że niczym nie ryzykuję. Niemiaszki też często stosowali takie kabelki.
Chciałem zrobić wyłącznik tylko nie chce pakietu rozcinac. Można zrobić tak że jak wypuszczę końcówkę męska do podłączenia pakietu z tego z rozdzielacza, to jej na czerwonym kablu na plusie zrobię wyłącznik ?

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7774
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: 8x4 hakowiec ?

Post autor: Maciej »

Tak - zrób przerwę w obwodzie (wyłacznik) na plusie, między pakietem a listwą rozdzielczą. Mam tak w Arocsie i się sprawdza :ok

Tu masz foto:
download/file.php?id=36965
Co do dystrybucji prądu to też zrobiłem na podobnej listwie jak podałeś - tylko wywaliłem plastiki żeby zmniejszyć rozmiar. Mogłem sobie na to pozwolić bo mam przegrodę z hipsu, więc metalowy rdzeń przykleiłem bezpośrednio do niego:

download/file.php?id=36969

Taka rozdzielnia prądu bardzo ułatwia rozplanowanie kabli w modelu
:ok

Niedzwiedz2o
Kierowca
Posty: 547
Rejestracja: 08 mar 2017, 19:05
Been thanked: 1 time

Re: 8x4 hakowiec ?

Post autor: Niedzwiedz2o »

Maciej pisze:Tak - zrób przerwę w obwodzie (wyłacznik) na plusie, między pakietem a listwą rozdzielczą. Mam tak w Arocsie i się sprawdza :ok

Tu masz foto:
download/file.php?id=36965
Co do dystrybucji prądu to też zrobiłem na podobnej listwie jak podałeś - tylko wywaliłem plastiki żeby zmniejszyć rozmiar. Mogłem sobie na to pozwolić bo mam przegrodę z hipsu, więc metalowy rdzeń przykleiłem bezpośrednio do niego:

download/file.php?id=36969

Taka rozdzielnia prądu bardzo ułatwia rozplanowanie kabli w modelu
:ok
Dziękuję za rady :)

Niedzwiedz2o
Kierowca
Posty: 547
Rejestracja: 08 mar 2017, 19:05
Been thanked: 1 time

Re: 8x4 hakowiec ?

Post autor: Niedzwiedz2o »

A tak to obecnie wygląda. Zwracam uwagę żeby kable nie wisiały i nie przeszkadzały wiec staram się jak się da żeby był z nimi porządek. Zostanie moduł świateł, odbiornik i TBS. Powinno wszystko spokojnie się zmieścić
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Niedzwiedz2o
Kierowca
Posty: 547
Rejestracja: 08 mar 2017, 19:05
Been thanked: 1 time

Re: 8x4 hakowiec ?

Post autor: Niedzwiedz2o »

Jeszcze takie coś wymyśliłem. Jako że chce zrobić te resory kabiny to nie chce żeby kable haczyly mi o nią i blokowały
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Jorgus
Kierowca
Posty: 1742
Rejestracja: 12 mar 2013, 23:04
Has thanked: 1 time

Re: 8x4 hakowiec ?

Post autor: Jorgus »

Gitara ...
Są mniejsze takie listwy???

Niedzwiedz2o
Kierowca
Posty: 547
Rejestracja: 08 mar 2017, 19:05
Been thanked: 1 time

Re: 8x4 hakowiec ?

Post autor: Niedzwiedz2o »

Jorgus pisze:Gitara ...
Są mniejsze takie listwy???
Ma tego więcej. Popatrz sobie. Nie wiem jak z wymiarami

https://allegro.pl/uzytkownik/Bogos_75

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9097
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: 8x4 hakowiec ?

Post autor: Drabek »

Wszystko pięknie. Tylko ile wytrzyma ten włącznik Amper?

Niedzwiedz2o
Kierowca
Posty: 547
Rejestracja: 08 mar 2017, 19:05
Been thanked: 1 time

Re: 8x4 hakowiec ?

Post autor: Niedzwiedz2o »

Drabek pisze:Wszystko pięknie. Tylko ile wytrzyma ten włącznik Amper?
No właśnie się zastanawiałem dzisiaj jak go zobaczyłem. A ile powinien wytrzymać ? :) Na pradach się nie znam. Pakiet mam odłączony cały czas więc się nie spali nic. Na zdjęciu dane z Allegro. Jeśli za mały to napisz jaki powinien być
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ