Mercedes Benz Arocs 3363 6x6

ODPOWIEDZ
czolgruski

Mercedes Benz Arocs 3363 6x6

Post autor: czolgruski »

Cześć wszystkim!
Po jakimś czasie oglądania i czytania relacji, wzdychania, że też chcę takie modele itd, zdecydowałem się na własny model. Od wczoraj jestem dumnym posiadaczem kitu Tamiya #56359 - MB Arocs 3363 6x4.
IMG_20200604_192413.jpg
IMG_20200604_192404.jpg
IMG_20200604_200947.jpg
Części jest tyle, że się trochę przestraszyłem, że sobie z takim wyzwaniem nie poradzę, ale lubię wyzwania, to mam nadzieję, że się uda :)
Jest to mój pierwszy model, który będę składał sam, więc jestem zielony jak trawka na wiosnę, więc od razu proszę o całą masę wyrozumiałości przy durnych i najprostszych pytaniach :D

Poczytałem Wasze relacje z garaży i dowiedziałem się już, że oryginalny silnik jest do d... kitu i należy go od razu wywalić, tak samo jak skrzynię biegów i mechanizm skrętu. No i od razu zablokować dyfry :D

Bardzo bym Was prosił o jakieś porady jaki zastosować silnik oraz regulator obrotów, najlepiej linki, albo jakieś konkretne nazwy (tak, pierwsze pytanie świeżaka :D).
Przynajmniej wiem, że dobrym serwem będzie HITEC HS-645MG :) ale już jak go tam zamontować bez tego całego mechanizmu, to już nie mam zielonego pojęcia :D

To chyba tyle, jak na początek, mam nadzieję, że jakoś pójdzie :)

Pozdrawiam
Maciek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
popiur
Kierowca
Posty: 843
Rejestracja: 05 sty 2016, 20:35

Re: Mercedes Benz Arocs 3363 6x4

Post autor: popiur »

:ok :brawo czytać, czytać, czytać. Na wszystkie Twoje pytania znajdziesz odpowiedzi na forum.

Awatar użytkownika
Sławek
Site Admin
Posty: 14530
Rejestracja: 21 gru 2011, 22:12
Has thanked: 15 times
Been thanked: 21 times

Re: Mercedes Benz Arocs 3363 6x4

Post autor: Sławek »

Bardzo dobry wybór :brawo

Pozdr

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7775
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Mercedes Benz Arocs 3363 6x4

Post autor: Maciej »

Jak w każdym hobby wszystko sprowadza się do tego ile chcesz w to włożyć kasy :he

Fajnie, że się zdecydowałeś - teraz już będzie z górki. Wpadniesz na jakiegoś spota to zobaczysz parę trików na żywo :ok

Awatar użytkownika
Arcidiablo
Kierowca
Posty: 3519
Rejestracja: 16 lut 2014, 11:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Mercedes Benz Arocs 3363 6x4

Post autor: Arcidiablo »

fajnie, że kolejny Arocsik będzie w stajni RcTruck :ok :ok :ok

Awatar użytkownika
popiur
Kierowca
Posty: 843
Rejestracja: 05 sty 2016, 20:35

Re: Mercedes Benz Arocs 3363 6x4

Post autor: popiur »

Jeśli masz zamiar jeździć "po dywanie" to nic nie zmieniaj, wymaluj pięknie, załóż amelinowe felgi i inne wodotryski i podziwiaj, a resztę wydaj na ładny prezent dla kobiety. Jeśli jednak chcesz się bawić w wożenie piachu itp. na nieutwardzonych powierzchniach (ziemia, piach itp.) to szykuj kasiorę :he

Awatar użytkownika
Rasalo
Maszynista Fi 26
Posty: 4293
Rejestracja: 04 kwie 2013, 18:46
Has thanked: 10 times
Been thanked: 2 times

Re: Mercedes Benz Arocs 3363 6x4

Post autor: Rasalo »

Zacny model, brawo!

czolgruski

Re: Mercedes Benz Arocs 3363 6x4

Post autor: czolgruski »

Cześć i czołem :)
Dzięki za miłe słowa dla świeżaka :D
Wprawdzie budowa jako taka jeszcze się nie rozpoczęła, to cały czas przygotowuję się do niej, zarówno psychicznie jak i staram się jak najwięcej dowiedzieć z czym to się je :)
Siedzę dziś od 5:30 w internetach i czytam jakie bebechy najlepiej kupić, żeby miało to sens i nie zrobić z mojej pierwszej ciężarówki driftowozu :D
Z tego, co udało mi się do tej pory ustalić, to wymienić oryginalny silnik na 55T i zastosować motoreduktor modelcrafta 1:30.

Wygmerałem takie fanty w internetach, bardzo bym Was prosił, abyście mi powiedzieli, czy takie cosik będzie odpowiednie i czy wszystko razem zgra się jakoś do kupy i będzie działało :)
https://allegro.pl/oferta/zestaw-regula ... MpEALw_wcB

https://www.conrad.pl/p/motoreduktor-mo ... ncm-227544

https://botland.com.pl/pl/serwomechaniz ... micro.html

https://modelemax.pl/pl/serwa-hitec/397 ... 645mg.html

Wiem, że silnik najlepiej jakby był bezszczotkowy, jednak nie mogę takiego znaleźć w polskich sklepach, chyba, że nie umiem szukać.
Serwo hitec przewiduję zamontować do skrętu, a redoxa chcę założyć do mechanizmu siodła, żeby poskładać wszystko od razu razem do kupy :)

Na razie tyle, choć wciąż nie mam nic, prócz kitu. Może dziś uda się już coś zacząć działać z budową :)
Jeszcze raz proszę Was o podpowiedź, czy takie bebechy zadziałają.
I już z góry dzięki za odpowiedzi :)

Awatar użytkownika
TiroManiaK_2006
Kierowca
Posty: 1383
Rejestracja: 08 sty 2018, 11:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 16 times

Re: Mercedes Benz Arocs 3363 6x4

Post autor: TiroManiaK_2006 »

Jako silnik szczotkowy polecam Ci motoreduktor https://www.conrad.pl/p/motoreduktor-mo ... ncm-233130 (tylko nie pamiętam 6 czy 12 V ma być), On jest od razu z przekładnią. Do tego zamówić od kolegów z forum obudowę drukowaną i tyle. Ja przerabiałem ten silnik z mfc w swojej scanii i nie narzekałem. Ale na pewno koledzy też ci doradzą :)

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7775
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Mercedes Benz Arocs 3363 6x4

Post autor: Maciej »

Co do serw - nie musi to by Hitec 645MG - byle było z metalowymi zębami (czyli z oznaczeniem MG - metal gear). Za cenę Hiteca kupisz na aliexpress 3 albo 4 jeszcze mocniejsze serwa - po 20 -30 kg ciągu.
Mam takie w modelach od 2 lat i nic się nie dzieje.

Co do silnika i regulatora - nie używam szczotkowych więc się nie wypowiem.
Serwo do siodła - pewni ok te co podałeś, ale jak będziesz wszytsko kupował w różnych miejscach to dołożysz połowe kasy na ceny przesyłek. Zamów sobie jakieś microservo na aliexpress razem z serwem skrętu - od jednego sprzedawcy.

Jak szukasz czegoś na allegro do modelu to najpierw warto zajrzeć tu: https://allegro.pl/uzytkownik/-J-A-K-A-R-/sklep
(kiedyś Karnas RC). Wysyłka tego samego dnia, dobre ceny, sprawdzony od lat sprzedawca.

ODPOWIEDZ