Mercedes Benz Arocs 3363 6x6

czolgruski

Re: Mercedes Benz Arocs 3363 6x4

Post autor: czolgruski »

Panowie, dzięki za odpowiedzi :)
TiroManiaK_2006 pisze:
07 cze 2020, 10:21
Jako silnik szczotkowy polecam Ci motoreduktor
Dobry pomysł, dasz radę napisać jaki regulator do tego zastosowałeś?
Maciej pisze:
07 cze 2020, 17:05
Co do silnika i regulatora - nie używam szczotkowych więc się nie wypowiem.
Mógłbyś podać jakiś zestaw silnika bezszczotkowego i regulatora do niego?

Już pomijając kolejne pytania, w niedzielę zacząłem budowę. Rama poszła szybko i bezproblemowo, zawieszenie też, więc w niedzielę wieczorem było już coś widać, jednak z poziomu telefonu ciężko wrzucić posta ze zdjęciami, a nie miałem chwili, żeby siąść przy komputerze. Zdjęcia będą niebawem, choć pewnie nic odkrywczego Wam nie pokażę :D
Wczoraj bawiłem się z mostami tylnymi i tu mam problem. Zablokowałem dyfer, tak jak radziliście, trzecią satelitką i obudowa ładnie i prosto mi się skręciła. Ale już po skręceniu całych mostów jest mały zgrzyt - mam wrażenie, że coś tam w środku się blokuje i obciera o coś, przy kręceniu wałem słychać chrobotanie i czuć wyraźny opór. Mosty skręcałem na spokojnie i starałem się go skręcać tak, żeby zębatki się same jakoś do siebie ułożyły, jednak to nie pomogło, bo za każdym razem jest to samo.
Tak ma być (raczej nie wydaje mi się), czy robię coś źle (najprawdopodobniej)?

Z góry wielkie dzięki :)

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9097
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Mercedes Benz Arocs 3363 6x4

Post autor: Drabek »

Raczej doszukiwał bym się problemu miedzy atakiem a talerzem. Skoro sam dyfer jest zablokowany to już nie pracuje i nie ma tam co chrobotać jak to określiłeś.

Awatar użytkownika
TiroManiaK_2006
Kierowca
Posty: 1383
Rejestracja: 08 sty 2018, 11:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 16 times

Re: Mercedes Benz Arocs 3363 6x4

Post autor: TiroManiaK_2006 »

Regulatory masz u tego gościa co koledzy pisali Ci w linku z allegro. Ja miałem do tego mfc, tak więc już nie potrzebowałem regulatora. Teraz mam silnik szczotkowy od servonauta z przekładnią olanetarna i regulator hobby Kinga 45A właśnie z allegro :)

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7776
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: Mercedes Benz Arocs 3363 6x4

Post autor: Maciej »

Ja na takim zestawie już pare modeli miałem:
https://hobbyking.com/en_us/trackstar-r ... tore=en_us

Ewentualnie tego samego producenta ale 21,5T silnik. Do tego redukcja modelcraft 1:30, albo przekładnia planetarna z redukcją 1:14 zestawiona z edukcją 1:2 na rozdzielaczu.

Awatar użytkownika
wajha1983
Kierowca
Posty: 4882
Rejestracja: 10 lis 2013, 16:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Re: Mercedes Benz Arocs 3363 6x4

Post autor: wajha1983 »

czolgruski pisze:
09 cze 2020, 07:05
Panowie, dzięki za odpowiedzi :)
TiroManiaK_2006 pisze:
07 cze 2020, 10:21
Jako silnik szczotkowy polecam Ci motoreduktor
Dobry pomysł, dasz radę napisać jaki regulator do tego zastosowałeś?
Maciej pisze:
07 cze 2020, 17:05
Co do silnika i regulatora - nie używam szczotkowych więc się nie wypowiem.
Mógłbyś podać jakiś zestaw silnika bezszczotkowego i regulatora do niego?

Już pomijając kolejne pytania, w niedzielę zacząłem budowę. Rama poszła szybko i bezproblemowo, zawieszenie też, więc w niedzielę wieczorem było już coś widać, jednak z poziomu telefonu ciężko wrzucić posta ze zdjęciami, a nie miałem chwili, żeby siąść przy komputerze. Zdjęcia będą niebawem, choć pewnie nic odkrywczego Wam nie pokażę :D
Wczoraj bawiłem się z mostami tylnymi i tu mam problem. Zablokowałem dyfer, tak jak radziliście, trzecią satelitką i obudowa ładnie i prosto mi się skręciła. Ale już po skręceniu całych mostów jest mały zgrzyt - mam wrażenie, że coś tam w środku się blokuje i obciera o coś, przy kręceniu wałem słychać chrobotanie i czuć wyraźny opór. Mosty skręcałem na spokojnie i starałem się go skręcać tak, żeby zębatki się same jakoś do siebie ułożyły, jednak to nie pomogło, bo za każdym razem jest to samo.
Tak ma być (raczej nie wydaje mi się), czy robię coś źle (najprawdopodobniej)?

Z góry wielkie dzięki :)

Sprobuj poluzowac srubki ktorymi skrecasz mosty, trzeba je dokrecac z czuciem.

czolgruski

Re: Mercedes Benz Arocs 3363 6x4

Post autor: czolgruski »

Cześć i czołem!

Merc się składa, powstała już cała rama z zawieszeniami i mostami.
IMG_20200610_210511.jpg
Co do chrobotania mostów, to się okazało, że przy składaniu dyfrów nie dałem małej podkładki przed skręceniem go, dlatego był opór na styku atak - talerz. Teraz już działa dobrze :)

Dzięki za polecenie sprzedawcy JAKAR na allegro, faktycznie błyskawiczna przesyłka i wszystko w jak najlepszym porządku :) Zamówiłem o 19:35, a o 21 była już przygotowana paczka do zabrania przez kuriera, no po prostu szok i niedowierzanie :D

Zaopatrzyłem się w serwo skrętu, micro serwo do siodła i silnik z regulatorem, o który pytałem kilka postów wcześniej, w każdej chwili będę mógł zmienić na bezszczotkowe, jak stwierdzę, że ten mi nie leży. Równolegle jedzie do mnie motoreduktor modelcrafta 1:30, ale tutaj przesyłka nie była już tak błyskawiczna :D
IMG_20200614_180316.jpg
Teraz jak patrzę na ten silnik, to mam tylko jedno pytanie - jak mam podłączyć do niego kabelki, żeby działało? :D

Na silniku widać znak plusa po prawej stronie, czyżbym z tamtej strony miał jakoś zamontować kabel do plusa?
IMG_20200614_180339.jpg
Wybaczcie może głupie pytania, ale jestem tak zielony, że aż czasem mi głupio takie pytania zadawać :D

Na razie tyle.
Do następnego :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Drabek
Kierowca
Posty: 9097
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Mercedes Benz Arocs 3363 6x4

Post autor: Drabek »

Bez różnicy. To zwykła szczotka. A i od razu wykasuj tą białą wtyczkę w reglu do zasilania z pakietu.
A co do mostów to jednak miałem racje :he

Awatar użytkownika
Sogun
Kierowca
Posty: 1424
Rejestracja: 10 wrz 2017, 07:58
Has thanked: 27 times
Been thanked: 16 times

Re: Mercedes Benz Arocs 3363 6x4

Post autor: Sogun »

Drabek pisze:
14 cze 2020, 18:53

A co do mostów to jednak miałem racje :he
zgadza sie , o dystansach nie trzeba zapomniec a i smarowidla nie zalowac

czolgruski

Re: Mercedes Benz Arocs 3363 6x4

Post autor: czolgruski »

Drabek, czemu mam wykasować wtyczkę? Pakiety Tamiyy nie są najodpowiedniejszą opcją do ichniejszych modeli? Pewnie nie, skoro mówisz, żeby kasować wtyczkę :D

Co do mostu, to mój błąd. Nie przypatrzyłem się dokładnie instrukcji, tylko skręciłem dyfer i tak wyszło. Potem się kapnąłem, że mi podkładki zostały :D

Awatar użytkownika
Arcidiablo
Kierowca
Posty: 3519
Rejestracja: 16 lut 2014, 11:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Mercedes Benz Arocs 3363 6x4

Post autor: Arcidiablo »

...bo Drabkowi i 10ciu forumowiczom spaliły się modele przez tą wtyczkę, ja osobiście miałem parę modeli i z tym złączem i było ok.

ODPOWIEDZ